Strona główna Aktualności Ksiądz Misiak wykluczony z Kościoła

Ksiądz Misiak wykluczony z Kościoła

9
Kuria Archidiecezji Łódzkiej poinformowała o karze ekskomuniki latae sententiae dla księdza Michała Misiaka. Oznacza to wykluczenie ze stanu duchownego.

Jak informuje kuria, Misiak otrzymał zakaz noszenia stroju duchownego, także liturgicznego, nie może sprawować obrzędów, sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmować sakramentów. Nie może również sprawować urzędów kościelnych, posług i jakichkolwiek innych zadań, bądź wykonywanie aktów rządzenia.

Co takiego zrobił ksiądz?

Według kurii popełnił przestępstwo wobec Kościoła, co wynika z przedstawionego aktu prawa kanonicznego (odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa). Misiak miał przyjąć chrzest w innym Kościele.

Michał Misiak służył w Pabianicach ponad dwa lata (2014-16). W czasie dał się poznać jako pomysłowy i energiczny duszpasterz. To on zorganizował w Pabianicach pierwszą Chrystotekę (WIĘCEJ), spowiedź w czasie spaceru czy „Filmy z krzyżykiem” emitowane w kinie Tomi. Był też jedną z najbardziej zaangażowanych osób w walkę z dopalaczami. Napisał książkę „Ksiądz też człowiek”, gdzie możemy dowiedzieć się więcej o charyzmatycznym wikariuszu (WIĘCEJ). Misiak budził też kontrowersje poprzez swoje skrajnie narodowościowe poglądy.

REKLAMA
Poprzedni artykułPieniędzy nie zabrakło. Można budować lądowisko
Następny artykułW centrum Pabianic powstał nowy mural
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Znów Kościół zamiata coś pod dywan

Jest przestępstwo kanoniczne
To nalezy powiedzieć wszystko
jak na spowiedzi
A nie zostawiać przestrzeni
dla plotek i domysłów

Zachwycał ludzi swoją głęboką wiarą i miłością do Boga. Porywał tłumy, poruszał serca wątpiących, pomagał wrócić do Kościoła. Jego słowo miało moc i było szczere i prawdziwe. Dawał siłę młodzieży do życia w trudnych czasach, umiał pocieszyć chorych i zmartwionych. Był wulkanem energii i radości. ożywiał to co martwe w sercach i umysłach wiernych. Dawał przykład. Jego kazania były czytelne, motywujące i pobudzające myślenie. Był prawdziwym pasterzem, człowiekiem powołanym i dającym nadzieję. Ostrzegał przed zagrożeniami czyhającymi na ludzi wierzących. Michale, Twoje imię jest nieprzypadkowe. Wróć.

A to prawda że ma pannę ? Tak coś mi się zdaje że to nie plotka.

Zadziwia mnie ilość minusów pod tym postem. Skąd u Was ludzie tyle jadu ? Czy macie coś do powiedzenia o tym człowieku ? Wypowiedziała się osoba która go zna. Jeśli macie coś na przeciw to napiszcie a nie anonimowo minusujcie

No tak. Napisałeś to nieanonimowo Nieaierzący 😜

Ekskomunika z polskiego na nasze to;
oprócz pozbawienia funkcji i przywilejów we wspólnocie,
to rzucanie czarów i przekleństw na członka swojej organizacji
bez usunięcia jego osoby ze swoich szeregów korzyści finansowych
tzn. państwo ciągle płaci na fundusz kościelny, za jego przynależną statystyczną duszę.

jak mawiał klasyk
„to czyńcie na moją pamiątkę”

ale chyba kto jest autorem pomysłu ekskomuniki ?

Ślepy był ale przejrzał.

Moze jezus w wg dzisiejszych przepisów kanonicznych
Też byłby ekskomunikiwany ….
Kto wie ?

Chciałby mieć legalnie kobitkę i nadal być księdzem i myślał że mu się na to zgodzą widać że bardzo się pogubił ten człowiek