Strona główna Styl życia Ludzie Ksiądz Misiak ciężko haruje w Afryce

Ksiądz Misiak ciężko haruje w Afryce

20
To nie są wakacje w ciepłych krajach. Ksiądz Michał Misiak wyjechał na misję do Tanzanii i ciężko pracuje dla lokalnej społeczności. Właśnie buduje plac zabaw. 

Ksiądz dość skrupulatnie relacjonuje swój pobyt na Czarnym Lądzie. Dzięki temu jego przyjaciele, ale też wierni, którzy obserwują jego profil na FB, mogą zobaczyć jak wygląda życie na misji.
Duchowny bardzo zaangażował się w pomoc dla tubylców, a szczególnie dzieci z sierocińca. Wśród Polaków organizuje zbiórki datków i potrzebnych rzeczy codziennego użytku. Na koncie jednej ze zbiórek, którą zainicjowali wierni z Konstantynowa Łódzkiego, jest już ponad 8000 zł (więcej nt.). Dzięki zebranym funduszom kupuje materace, miski do mycia, a nawet remontuje prowizoryczne domy.

Od tygodnia ksiądz Misiak wraz z dwoma pomocnikami z Łodzi buduje plac zabaw dla dzieciaków z sierocińca. Tym razem spotkała go kolejna miła niespodzianka.

– Ktoś z Polski skomentował mi jedno zdjęcie: „Michał! Pracuj w rękawicach”. Tu w Tanzanii, nie ma rękawic… Otwieram wczoraj paczkę z Konstantynowa Łódzkiego… I widzę 40 par rękawic…

Ksiądz Misiak podczas swojej duszpasterskiej drogi służył w Pabianicach, a ostatnio w Konstantynowie Łódzkim. Dał się poznać jako charyzmatyczny i pomysłowy ksiądz. Kontrowersje wśród przełożonych wzbudziły jego rozważania dotyczące zniesienia celibatu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciężką pracą ludzie się bogacą 😉

Nooo i bicek urośnie.. 🙂

nie piszcie ksiądz bo z tego co można zobaczyć z Jego relacji w internecie Pan Misiak ani razu nie przesyła zdjęć z mszy którą odprawia jako Ksiądz Katolicki dla Katolików jedynie chwali się zdjęciami z nabożeństw protestanckich , stawia zdjęcia z protestanckimi wspólnotami , nawet nie nosi już sutanny a jako misjonarz niby Katolicki może ją nosić w kolorze białym w krajach Afrykańskich .
A jako pewnie w przyszłości duchowny protestancki będzie mógł porzucić tak znienawidzony przez niego celibat .

Dokładnie.
Pisał ostatnio o swoim planie dnia. Ani mszy świętej, ani brewiarza. W dodatku ksiądz , który wrzuca półnagie zdjęcia umięśnionego ciała co chce pokazać w ten sposób? Przykro mi bardzo kiedy to widzę bo kiedyś sądziłem , że to święty kapłan. Dzisiaj sieje zamęt i budzi zgorszenie. Można czynić zło kiedy robi się coś dobrego niestety.

A jaka była pierwsza decyzja Wojtyły po objęciu urzędu króla Watykanu pamiętasz? Decydował o kolorze majtek, w których będzie pływał. Dali mu trzy do wyboru. Pamiętasz, na które się zdecydował?

Wy dwaj wyżej, macie swoich „świętych” Tadka i Marka w Toruniu i w Krakowie, więc od porządnego księdza i człowieka się odstonsunkujcie!

Nie o księdzu „Tadku i Marku” jest tutaj rozmowa. Abstrahując od tego nie twierdzę, że Michał Misiak nie jest porządnym człowiekiem. Znam go i wiem, że nim jest. Ale czy jest „porządnym księdzem”, porządnym księdzem Kościoła Katolickiego? Odpowiedz sobie sam na to pytanie, skoro sam Michał, mówi że dla niego chyba nie ma miejsca w KK, a swoim zachowaniem daleko mu w tym momencie do postępowań stricte kapłańskich.

Oksymoron. Porządny przedstawiciel nieporządnej organizacji.

Kościół katolicki jest przestarzały, zacofany, nierozwojowy, rządzony przez dziadów w sutannach

Spodenki zsunięte niemal do j*jej. i tłumy wiernych wielbicielek wstawiających serca…

@Sieczo
Idź na siłownię, zacznij dbać o siebie i nie zazdrość umięśnionego ciała. Pozbedziesz się kompleksow i spojrzysz z optymizmem na świat. Nie wiem gdzie widzisz zgorszenie? Widzisz coś czego nie ma…

Piotrze wierz lub nie, ale z tą siłownią i dbaniem o siebie kompletnie nie trafiłeś 😉 Co więcej kompleksów nie mam, a znajomi raczej uważają mnie za urodzonego optymistę. Ksiądz katolicki półnagi, na którego profilu z zachwytu pieją tłumy fanek. Ksiądz katolicki, który wprost mówi o tym, że chce mieć żonę i być księdzem jednocześnie. Ksiądz katolicki, który przyjmuje chrzest od prostestantów i głosi hasła relatywistyczne. Ksiądz katolicki, który w swoim programie dnia nie wymienia brewiarza i mszy świętej, a w kolejnym poście mówi o poszukiwaniu kościoła adwentystów. Można mnożyć. Jeżeli nie widzisz zgorszeń to chyba tylko dlatego, że nie… Czytaj więcej »

@sieczo
Nie istotne jest czy jestem katolikiem czy też nie. Na pewno staram się być dobrym człowiekiem i to jest dla mnie najważniejsze. Widzę w tym co napisałeś nadinterpretację, robisz z ks Michała lovelasa, za którym ugania się sznur dziewczyn, a ja zachwyt i uznanie widzę tylko i wyłącznie w tym, co Michał robi w Tanzanii, a nie nad Jego umięśnionym ciałem. Nie, nie widzę nic złego, że mówi o celibacie jako czymś wbrew naturze, wielu ksieży tak uważa, ale nie mowią o tym głośno bo nie mają odwagi. Proszę mi nie współczuć bo nie ma czego.

Relatywizm w czystej postaci.
„Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”. I tak jak napisałem wcześniej, robiąc dobro można robić też zło. Każdy ma prawo do własnej oceny. Pozdrawiam

W dodatku chodziło mi o zgorszenia wewnątrz Kościoła. Michał Misiak jest dalej księdzem, a to co opisałem wcześniej w kliku punktach, chociażby o przyjęciu chrztu przez księdza katolickiego u protestantów co spowodowało ekskomunikę jest jak najbardziej zgorszeniem.

Słowa: ksiądz, katolik, ksiądz katolicki, piszemy z małej litery!

Wybacz. Nie zgadzam się z tobą. Ja ich nie używam, więc nie piszę ich żadną literą.

Brawo – to jest prawdziwa WIARA – z przyjemnością prześlę kaskę!!!!! – człowiek czynu!!!

Do kalendarza lub na rozkładówke w innych gazetach a pieniążki z tego na szkolnictwo w afryce… ciekawe czy znów wyrzucą…

Szkoda słów na tego człowieka napewno nie ksiądz , chyba ze judasz 😭😭 szkoda artykułu na tego człowieka …..

Ja to was wszystkich nie rozumiem. Większość z was tutaj wypisuje jaki to on jest zły. A ile z was nieroby robi tyle co Ks. Misiak ? Jeszcze komentarze typu że chodzi pół nagi, no śmiech na sali. Tytuł artykułu wskazuje że „Haruje w afryce” na dzień dzisiejszy 20.03 jest 28 stopni. Niby katolicy a tak na prawdę każdemu sypiecie piach w oczy bo nie robi czegoś zgodnie z waszymi wyimaginowanymi oczekiwaniami. Przynajmniej robi coś więcej niż wy, głupio komentując. Pozdrawiam.