Strona główna Aktualności Ksiądz Misiak nie próżnuje: ruszyła „Szkoła miłości”. Dla par i singli

Ksiądz Misiak nie próżnuje: ruszyła „Szkoła miłości”. Dla par i singli

12
To propozycja przede wszystkim dla par – małżeńskich, tych, które zamierzają się pobrać oraz chcących pozostać w związkach nieformalnych. W jednej z konstantynowskich restauracji przez najbliższe miesiące będą odbywały się spotkania w ramach „Szkoły Miłości”. Ich pomysłodawcą i organizatorem jest ksiądz Michał Misiak.

Nazwisko duchownego raczej nie pozostało bez wpływu na zainteresowanie tym cyklem warsztatów, koncertów, filmów i pogadanek – w ciągu dwóch dni zapisały się 44 osoby. I można to jeszcze zrobić.

– Mieliśmy dopiero jedno spotkanie, w „mikołajki”, ale nie przyszli na nie wszyscy, którzy się zgłosili. Cała grupa może liczyć 60 osób. Nadal dysponujemy 25 wolnymi miejscami, więc zapraszamy chętnych – mówi ksiądz Misiak.

„Szkoła miłości” będzie koncentrowała się na szeroko rozumianych relacjach damsko – męskich. Ma poruszać m.in. takie zagadnienia jak komunikacja w związku, dogadywanie się, rozwiązywanie konfliktów, przebaczanie i niechowanie urazy, akceptacja, rozumienie potrzeb i pragnień partnera.

– Chcemy uświadamiać, jak bardzo ważne jest poznanie drugiej osoby, to, że im lepiej ją znamy, tym bardziej możemy ją kochać. Miłości „nie robi się” po swojemu – podkreśla duchowny.

Adresatami spotkań są zwłaszcza pary (np. małżeństwa, które przechodzą kryzys i takie, w których uczucia się wypaliły). Ale nie tylko. Mogą w nich uczestniczyć również single – po przejściach i z bagażem doświadczeń. Jedynym warunkiem jest pełnoletność.

– Rozmawiamy też o seksualności. O tym, jak ważne jest współżycie i szanowanie siebie w aktach miłosnych – tłumaczy ten wymóg duchowny.

Aby urozmaicić „Szkołę miłości”, planowane są różne formy spotkań – muzyczne, filmowe, w formie pogadanek, „świadectw życia” i rozmów z zapraszanymi gośćmi. 3 stycznia będzie nim amerykański pastor Mark Gungor, znany mówca, doradca i autorytet w tematyce damsko – męskiej. 

Spotkania będą odbywały się w każdy pierwszy piątek miesiąca, aż do wakacji w restauracji „U Ciebie czy u mnie?” przy ulicy Łaskiej 7A w Konstantynowie Łódzkim, o godz. 19.00. Tam też do chwili wyczerpania miejsc są przyjmowane zapisy. Jak dodaje ksiądz Misiak, parom planującym ślub „Szkoła miłości” może zastąpić kurs przedmałżeński.

REKLAMA
Poprzedni artykułJedno włamanie po drugim. I wpadka
Następny artykułRada sportu na kolejne dwa lata
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zaraz, zaraz. Zostało 25 miejsc. To 12 par i jedna osoba dodatkowo. Rozumiem, że jakiś trójkącik proponują albo koleś kogoś dla siebie samego szuka.

Bo w temacie powinno byc dla par, singli i swingersów
,,.. O tym, jak ważne jest współżycie i szanowanie siebie w aktach miłosnych..,, A co jeśli właśnie ktos nie chce byc szanowany w akcie miłosnym, bo inaczej nie uzyska satysfakcji?
Jaą radę wtedy da Misiał Michak 😉

Każdą dla niego wygodną. To wąż w sutannie. Raz ” skórę ” już zrzucił.

I znowu Misiak Misiewicz.

Zaraz, zaraz to on nie chce już żony? Dziwny człowiek! Oglądałem jego prawie godzinne nagranie jak idąc z telefonem wzdłuż drogi opowiadal o swoich rozterkach, miłości do kobiety i powodach nieposłuszenstwa biskupowi, A teraz co, oddany kapłan? Ciągle i ciągle ks. Misiak i cały czas na tym terenie.

wielką tragedią dla Kościoła Łódzkiego jest fakt iż Abp. Jędraszewski odszedł z Łodzi a przysłali Abp. Rysia który toleruje tego typu komedie . Kiedyś liturgia to było pewne Sacrum a teraz stawiają na komediantów którzy stoją przed ołtarzem i tańcują z mikrofonem albo uprawiają jakieś pląsy z nawiedzonymi panienkami żenada . Kościół aby się przypodobać garstce dziwaków bardzo się pogubił . Wszyscy obecnie żyją sensacyjną wiadomością o odejściu Ks. Tymoteusza Szydło do stanu świeckiego wielu Katolików ja uważam że podjął słuszną decyzję pewnie widział że obecnie Kościół stawia na komediantów , karierowiczów i nygusów a może on miał powołanie i… Czytaj więcej »

Królik ? A ty znów pisdolczysz pisi ciemniaku kaczy. Misiak funkcjonował już za J.. Osobiście ubolewam, że M. przywrócono do stanu po podwójnym chrzcie, ale nie takich dywersantów chrześcijaństwa Kościół toleruje. J., to prawicowa szuja i nie ma dyskusji ! Arcy R. w porównaniu do tamtego, to niebo. T.S. No, jaja sobie robisz z siebie i z niego takimi argumentami i to przede wszystkim, ty jesteś komediantem, bo to jego osobista sprawa. Nie podoba mi się jego lukrowane oświadczenie, ale to jego biznes. A znasz to : Kaczor przykazał wszystkim wpłacić niesłusznie sobie przyznane premie, bo im się przecież należały… Czytaj więcej »

zdziwił byś się nigdy nie głosowałem jeszcze w żadnych wyborach na PIS ale większość ludzi myśli jak ktoś się pozytywnie wypowie o kościele to już pisior . nie zrozumiałeś co napisałem , uważam że kościół za bardzo ulega modzie a zapomina o misji jaką ma spełniać i chwilami wygląda to komicznie

Mnie wisi twoje zdziwienie i twoje wybory. Prezentujesz tu, na tym Portalu określoną postawę, która dalece odbiega od obiektywnej normalności i nie tylko o kościele. Wzniosłeś na piedestał J., bo jest kaczy a zdołowałeś R., bo jest bardziej człowieczy, niż tamten ( oprócz decyzji o M., ale obaj nie znamy szczegółów transakcji ) Też mnie nie zrozumiałeś o podwójnym chrzcie. A komediantów na miarę współczesnych pisich czasów, to sobie poszukaj w Toruniu. W żadnym cywilizowanym państwie, nie ma takiej możliwości. Był u Merkel i nie dostał ani centa, zwinął interes, bo u nas wieś ( i nie tylko bardzo religijna… Czytaj więcej »

@k-j
Wielka tragedią dla tego Portalu jest to, że ty tu kwa-kwa pisisz w ramach doktryny pisbolszewi !

– Rozmawiamy też o seksualności. O tym, jak ważne jest współżycie i szanowanie siebie w aktach miłosnych – tłumaczy ten wymóg duchowny.
A co PAN misiak moze wiedziec o współżyciu chyba ze ma doswiadczenie z ………..
pozdrawiam PANA misiaka

Polityka i religia …
Przed każdą czynnością i ocena
powinno zajrzeć się do słownika na hasło „hipokryzja” .

Gdyby ludzie byli w prawdzie
Żyli zgodnie z tym co myślą,
mówią,
i co czynią .
Nie było by kryzysu wiary,
braku zaangazowania w zycie
spoleczno-polityczne .

Hipokryzja nakręca emocje,
Które są tak potrzebne
do zdobycia popularności

Moc bierze się z bycia w prawdzie
Jezus był pełen mocy.