Strona główna Dzieje się W centrum Pabianic powstał nowy mural

W centrum Pabianic powstał nowy mural

0
fot. Jacek Raniowski
Jest wyjątkowy, bo z przesłaniem. To mural, który stworzyli wspólnie wolontariusze „Agrafki” i mieszkańcy z pomocą Adama Wirskiego, znanego pabianiczanom jako Kruk.

Efekty można podziwiać na posesji przy ul. Pułaskiego 13 (jest ona również widoczna z ul. św. Rocha). Praca przedstawia kulę ziemską. Są na niej widoczne rozmaite, znane w świecie budowle i jeden „oderwany” od globu fragment, niczym klocek puzzle. Nie zabrakło również herbu Pabianic. Nad całością widnieje napis: „Jesteś nieodłącznym elementem”

– Mural jest symbolem tego, że każdy mieszkaniec ma wpływ na jakość naszego wspólnego życia i na atmosferę oraz zachęca do szanowania wspólnego dobra – wyjaśnia Agnieszka Jaksa, koordynator „Agrafki”. – W trakcie tworzenia muralu dzieci same dawały propozycje, na co mają wpływ. To np. sprzątanie po sobie, oszczędzanie wody, czy reagowanie na krzywdę drugiego człowieka.

Malowanie muralu miało miejsce podczas happeningu, zorganizowanego w ramach projektu „Animersi”, którego celem jest aktywizacja dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Odbyły się animacje, konkursy, gry i zabawy. Projekt trwa, toteż można spodziewać się kolejnych podwórkowych akcji.

REKLAMA
Poprzedni artykułKsiądz Misiak wykluczony z Kościoła
Następny artykułW Strefie Ruchu już od poniedziałku startuje Program – Challenge Antycellulit!
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments