Strona główna Aktualności Z miasta Pieniędzy nie zabrakło. Można budować lądowisko

Pieniędzy nie zabrakło. Można budować lądowisko

0
Trzy firmy złożyły swoje oferty w przetargu na budowę lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Pabianickim Centrum Medycznym. Spółka ma powody do zadowolenia, bo nie powinno być problemu z realizacją tej inwestycji. A przynajmniej z wyłonieniem wykonawcy.

PCM przeznaczyło na to przedsięwzięcie 1 mln 164 tys. 554 zł. Biorąc pod uwagę, ile zażądali oferenci, tyle wystarczy – dwie z trzech ofert opiewają na niższe kwoty.

Najtańszą złożyła warszawska spółka – chce pobudować lądowisko za 988 tys. 920 zł. Droższa o prawie 45,5 tys. zł, ale nadal mieszcząca się w zarezerwowanej sumie, jest oferta Włodana (i jego partnera) – to 1 mln 34 tys. 417 zł. Różnicę widać, jeśli porówna się obie z tą najmniej korzystną cenowo – konsorcjum firm ze stolicy. Jego oczekiwania finansowe wynoszą 1 mln 485 tys. 840 zł.

– Cieszą nas wyniki przetargu, bo generalnie są poniżej kosztów, które braliśmy pod uwagę – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych w PCM. – Teraz czekamy na uzupełnienie dokumentacji przez najtańszą firmę. Umowę z nią, jeśli nie będzie żadnych przeszkód, podpiszemy około połowy lipca.

Tuż po jej zawarciu mają ruszyć prace. Lądowisko zostanie zlokalizowane w pobliżu Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego. W zakres robót wejdzie m.in. budowa płyty (o powierzchni 177 metrów kwadratowych), na której będą lądowały i skąd będą odlatywały helikoptery LPR, montaż oświetlenia oraz urządzeń naprowadzających.

REKLAMA
Poprzedni artykułKarambol na S8. Uszkodzonych 6 pojazdów (AKTUALIZACJA)
Następny artykułKsiądz Misiak wykluczony z Kościoła
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments