Strona główna Aktualności Polityka Wypunktowali Dychtę

Wypunktowali Dychtę

40

Prezydent Zbigniew Dychto wziął udział w ringu wyborczym zorganizowanym przez Radio Zet. Prezydentowi pytania zadawali mieszkańcy. Jak sobie poradził?

Mieszkańcy poruszali dobrze znane tematy, z którymi nie potrafi poradzić sobie obecna władza. Były pytania o fatalny stan niektórych ulic. – Rządzi pan 8 lat. Dopiero 1,5 roku temu coś zaczęło się  dziać w temacie modernizacji ulic. Dlaczego tak późno? Niektóre ulice jak Piotra Skargi czekają na remont 10, 13 lat. Ciągle kończy się tylko obiecankami i przesuwaniem terminów. Jedyne co nam urosło w Pabianicach, to hipermarkety w centrum miasta – mówiła jedna z pabianiczanek.

O drugim miejscu na liście najbiedniejszych gmin przypomniał prezydentowi były sekretarz powiatu Karol Klimek. Był temat szpitala i problemu dopalaczy. Mieszkańcy żalili się na mało miejsc pracy.

Najbardziej emocjonalne wystąpienie miał jednak Dobromir Makowski, pedagog znany w mieście z pracy z trudną młodzieżą. Makowski wypunktował prezydenta bardzo dosadnie. – Brakuje wsparcia dla ludzi, którzy zagrożeni wykolejeniem społecznym. 30 młodych osób popełniło w ciągu roku samobójstwo w Pabianicach. I wiem o tym nie z gazet, ale stąd, że byłem na większości tych pogrzebów – mówił Makowski. – Wielokrotnie żebrałem od pana o lokal, o narzędzia do pracy. Jesteśmy cmentarzyskiem moralności, gospodarki.

Prezydent nie chciał odpowiadać na pytanie. Tłumaczył, że jest prawie 100 podobnych organizacji i nie potrafi w danej chwili odnieść się do tej sytuacji.

REKLAMA
40 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A ja mam pytanie do pana z filmiku pierwszego, właściwie kilka pytań
1. Ile on zaraxia na tej całej „pomocy”?
2. Dlaczego nawet raz go nie widziałam na spotkaniach w UM organizowanych od prawie pół roku w temacie współpracy organizacji pozarządowych z Urzędem Miasta (nie byłam na wszystkich, więc może jednak się minęliśmy)?
3 Ile wniosków o dofinansowanie złożył, chociażby w tym roku?

Ja nie bronie w żaden sposób obecnego Prezydenta, ale jako wyborcy powinniśmy zdawać sobie sprawę z możliwości, jakie Prezydent Miasta posiada i z ajkimi problemami isę boryka. Nikt nie jest Bogiem i cudów nie zrobi,

Ile zarabia? Nie powinno Cię to obchodzić skoro nie dostaje grosza z kasy miasta. Jeśli chodzi o pytania 2 i 3 to także nie na miejscu skoro prezydent tego Pana rozpoznał i wiedział o czym mówi. Prezydent posiada możliwości finansowania takich akcji społecznych – powiem więcej, na takich powinien się skupić przede wszystkim. Młodzież w Pabianicach ma dwa wyjścia: Łódź albo zostać tutaj i tonąć w marazmie. Jeśli sam prezydent nie ma pomysłu na walkę z tą sytuacją to jego obowiązkiem jest wspierać tych którzy go mają. Trzeba zacząć od podstaw, żeby potem myśleć o jakichś wyższych celach.

Żenada!!!!!!!!
To jest prezydent? chociaż wypadało by się przyznać do popełnionych błędów, pominiętych spraw i zapewnić społeczeństwo, że spróbuję się tymi kwestiami zainteresować i naprawić to co w jego rękach! Oczywiście logiczne jest, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i wszystko można zrozumieć- czas oczekiwania na zmiany i ich wielkość, ale ten brak wypowiedzi Pana Dychty to po prostu lekceważenie i brak szacunku do mieszkańców…

To strach i przygnębienie. Myśle, że dotarło do niego jak wielu ważnych rzeczy nie zrobił. Bo szpital to nie wszystko.

Przez 8 lat, nieprzerwanie popierał Dychtę BSR. Dlaczego teraz nie wspierał Dychty Mackiewicz? Czyżby już nie było wygodnie być z Dychtą? Szkoda gadać i o jednym i o drugim.

Nie prawda!! BSR nie popierał Dychty przez 8 lat!

Rządził z nim = popierał

Oczywiście ze nie popierał. Wiceprezydenta (Cichosz, Mackiewicz) mieli za piękne oczy. Ja nie mogę zrozumieć jacy to ludzie, że tyle lat wspólnie z Dychto rządzili a teraz go nie znają. Wystawiają Mackiewicza który decydował o mieście wspólnie z Dychto a teraz pierwszy mądry. Jak można mieć taki tupet. Być tak bezczelnym?

Zaraz zaraz czy Pan który w filmie Ring Wyborczy Pabianice – Miasto nie pomaga trudnej młodzieży pyta w 6:20″ o budzet obywatelski to nie ten sam Pan z KWW Dychty?
https://www.facebook.com/1476552582629875/photos/pb.1476552582629875.-2207520000.1415522805./1491991047752695/?type=1&theater

Zaczynają się wewnętrznie niszczyć?

Owszem,to ja,lecz nie ma całej mojej wypowiedzi przedstawionej. Kto był ten usłyszał odpowiedź na te pytanie,gdyż p.Dychto jeest chyba za dobry… a według mnie powinien powiedzieć kto odrzucił jego i PISu wniosek o budżet obywatelski,który przygotowywał przez kilka miesięcy.

O matko. I Ty przestraszony chłopaczku który nie umie zadać pytania chcesz dyskutować a często nawet kłócić sie w radzie miasta?

Hahahahaha Pani/e”x”, jeśli już dyskutować,to dlaczego z anonima ? Rada Miasta jest po to,żeby podobno żyło się w mieście lepiej …a kłótnie odbywają się tylko dlatego,że jedno ugrupowanie nie może pogodzić się z tym,że dobry pomysł przedstawili „rywale” i że to o nich się właśnie wspomni … uważam,że każdy chcący zmieniać to miasto na lepsze powinien na głos wyrażać swoją opinię i nie wiem co ma wiek do tego …

Tu nie chodzilo o Pana wiek, a o fakt ze z trudem wydukal Pan pytanie do Prezydenta, mimo tego ze mial je Pan wczesniej napisane drukowanymi literami i wyklepane na pamiec.
Pomijam juz fakt, ze forma pytania wprawila Pana Dychte w zaklopotanie i w jednej chwili zdeprymowala.

Jedyny rozumny 🙂

Prosiłbym też Pana Felcenlobena o przedstawienie mi swojego programu. Nigdzie o Panu nie słyszałem, sąsiadami też nie jesteśmy, a przynajmniej o tym nie wiem

nie „te pytanie” a „TO pytanie”
do książek, drogi kandydacie

Byle znaleźć dziurę w całym! Kto był w chwili mojej wypowiedzi ten wie o czym mowa 🙂 Pozdrawiam

Panie Makowski, rozumiem że może Pan być zdziwiony że został tak potraktowany przez Prezydenta. Ale gdyby Pan chodził np. do elektryka w czasie kiedy Dychto był dyrektorem to teraz nie był by Pan zaskoczony. Może miał Pan nie odpowiednią długość włosów, być może w Pana ubiorze Prezydentowi się coś nie podobało. Bo w przypadku Pana Dychty nie jest istotne czy ktoś ma ciekawe pomysły, czy coś potrafi. Ważne aby był uczesany i porządny, i aby się nie wychylał ze swoim zdaniem. Tak jak nie miał szacunku dla swoich uczniów, tak i teraz tak samo traktuje mieszkańców.

Dla ludzi którzy potrafili pokazać, że im się ten szacunek należy – miał go.
Nawet jeśli komuś czasem zawiązał słowy na supły.

inna rzecz, że zawsze na rozpoczęciu mówił jakie są zasady w kierowanej przez niego szkole. Skoro komuś nie pasowały te zasady – mógł wybrać inną szkołę.

Tym się widocznie różnimy że ja uważam że szacunek należy się każdemu na starcie, a Ty podobnie jak nasz Prezydent łaskawie obdarzacie nim tych, którzy wam przypadną do gustu. Między innymi takie podejście jest powodem, że moja ocena Pana Dychty jest taka jak powyżej.

A co do samej szkoły to wspominam ją bardzo dobrze. Było tam wielu wspaniałych nauczycieli, którzy potrafili przekazać nie tylko wiedzę ale i sporo mądrości życiowej.

Z całym współczuciem dla rodzin samobójców, ale czy prezydent ma chodzić na wszystkie te pogrzeby. Pan Makowski może chodzić bo rozumiem, to może należeć do jego obowiązków (pracy).

sądzę,że pan Makowski nie oczekuje, żeby prezydent chodził na pogrzeby…pan Makowski uważa,że często ludzi do samobójstwa popycha bieda, w jakiej żyją
a pan prezydent i jego zastępca mogą czuć się odpowiedzialny za biedę w naszym mieście

Panie Makowski czy jak tam Panu jest 1. Proszę podać skąd ma Pan takie informacje o „30 młodych osób popełniło w ciągu roku samobójstwo w Pabianicach”, czyli średnio 3 osoby w miesiącu. Jeśli faktycznie była by taka ilość samobójstw to było by o tym głośno są 2 gazety + portal internetowy w mieście zawsze któraś by posiadała informację o samobójstwie. Uważam, że informację, które są podane przez Pana to jest manipulacja na rzecz kampanii wyborczej, która właśnie ma miejsce. 2. Rozmawiałem z osobą pracującą w SP nr 5 i też pierwsze słyszy, że świetlica w szkole została zamknięta. Szkoda, że… Czytaj więcej »

Widzę, że wypowiada się powyżej osoba, która widocznie nie dostrzega problemów w naszym mieście, broniąc Dychtę, który przez 8 lat swojej kadencji nie ruszył palcem w kierunku tego, aby żyło nam się lepiej. Jesteśmy drugą najbiedniejszą gimną, czy to nie wystarcza aby unaocznic panu/pani panujący problem? Jeżeli już 'Makowski’ co najwyżej mógł być źle poinformowany, a nie uzywać środków manipulacji! Jest to człowiek który wkłada serce w to co robi, który dba o przyszłość młodych dzieciaków do których nalezy przyszłośc nas wszystkich. Imponuje panu/pani 'bierne’ zachowanie Dychty, czy 'czynne’ postępowanie osób/obywateli nie zajmujących krzesła żadnego z urzędników? Należę do wolontariuszy… Czytaj więcej »

Widzę, że wypowiada się powyżej osoba, która widocznie nie dostrzega problemów w naszym mieście, broniąc Dychtę, który przez 8 lat swojej kadencji nie ruszył palcem w kierunku tego, aby żyło nam się lepiej. Jesteśmy drugą najbiedniejszą gimną, czy to nie wystarcza aby unaocznic panu/pani panujący problem? Jeżeli już 'Makowski’ co najwyżej mógł być źle poinformowany, a nie uzywać środków manipulacji! Jest to człowiek który wkłada serce w to co robi, który dba o przyszłość młodych dzieciaków do których nalezy przyszłośc nas wszystkich. Imponuje panu/pani 'bierne’ zachowanie Dychty, czy 'czynne’ postępowanie osób/obywateli nie zajmujących krzesła żadnego z urzędników? Należę do wolontariuszy… Czytaj więcej »

Marika.. proszę Cię. Nie było to robione ani dla zauwazenia ani dla poklasku. To była ewangelizacja. Dziękuję od nikogo nie było potrzebne.

Może nie 30 osób, ale przynajmniej 15, o których słyszałem.

niestety widać ze Pan gazet nie czyta bo ten Pan powiedział prawde ja czytam co tydzień gazety Pabianickie i co chwile piszą o samobojstwie mlodego człowieka

Panie Makowski ,świetlica e SP nr 5 funkcjonuje, czyli pierwsze pana kłamstwo.

Dobromirowi chodziło o świetlicę środowiskową „Parasolka”, która
istniała przez rok w SP5. W większości innych szkół też podobne były
zorganizowane…… ale pieniążki się skończyły i UM zamknął je.

Żałosne to miasto, chociaż, jak Polska polityka jest karykaturą Europy, to czego się spodziewać po Pabianicach, które są karykaturą Polski. Prawie wszyscy przed wyborami się przefarbowali na jakieś bliżej nieznane organizacje, żeby nie reprezentować w wyborach formacji, które reprezentowali poprzednio, bo to oznaczałoby klęskę i utratę ciepłego stołka. Ktokolwiek wygra te i następne wybory to i tak nic się nie zmieni, dalej ten zaścianek będzie brnął w kierunku totalnej destrukcji i agonii, bo nikomu tu się nawet nie chce pomyśleć, co zrobić, żeby było lepiej, a co dopiero coś zrobić.

Górny popierał Dychte czyli BSR. Wchodził mu w tyłek nawet bez namydlenia. Tak panie Górny nie pamięta Pan . To przypominam Panu. Wstyd.

Nie zadawalem pytania,tylko poprosiłem pana prezydenta o powiedzenie tego,jaka sytuacja miala miejsce wczesniej. Czuli,zeby powiedzial kto odrzucil wprowadzenie budżetu obywatelskiego,gdyz taka sytuacja miala miejsce.

W każdym bądź razie prezydent Dychto nie popisał się przez 8 lat swojej władzy! Co tu mówić o ulicy Piotra Skargi jak ul. Pułaskiego która znajduje się w samym centrum Pabianic praktycznie na przeciw prezydium a wygląd kamienic tam znajdujących się odstrasza z daleka! Ale poco za to było sie brać przecież niech mieszkają w tych kamienicach ŻULE i MELINIAŻE niech doprowadzają mieszkania do ruin i niech zadłużają np na kwoty 60tys zł albo więcej . PRZECIEŻ ŹUL MUSI SIE RESOCJALIZOWAĆ Z NORMALNY SPOŁECZEŃSTWEM (słowa p. Dychto) ALE DLACZEGO MÓJ 5 LETNI SYNEK MUSI PATRZEĆ NA TAKIEGO ŻULA KTÓRY NAPRUTY… Czytaj więcej »

W dzisiejszym Nowym Życiu Pabianic Dychto na stwierdzenie mieszkańca Pabianic Kamila Łyszkowskiego, cytuję:”PAN ANDRZEJ SAUTER, NADWORNY ARCHITEKT, WYGRYWA WSZYSTKO” Dychto odpowiada: „SAUTER NIEWŁAŚCIWIE POSTĘPOWAŁ, STARTUJĄC W PRZETARGACH, GDY BYŁ PRZEWODNICZĄCYM RADY MIEJSKIEJ.
A dziś z komitetu wyborczego Dychty startują w wyborach do rady miejskiej znajomi znajomych Sautera, czy będzie powtórka z rozrywki?
Ludzie nie dajcie się podejść po raz kolejny.

Czytanie pabianickich gazet zaczynam od nekrologów. Dziś również. Żadnego zgonu młodej osoby. I dzięki Bogu. Może p. Makowski do samobójców dolicza również osoby ginące w wypadkach drogowych.

Czy Tobie się człowieku nudzi? Atakujesz ludzi którzy robią coś dla społeczeństwa? A według Ciebie najlepiej nic nie robić?! Nie udało Ci się zarzucenie kłamstwa ze świetlicą (bo likwidacja okazała się prawdą) to teraz próbujesz z samobójstwami? Zajmij się czymś wartm uwagi to może przestanie Ci sie nudzić..

Pan Dychto to poczciwy czlowiek,w trudnym momencie dla problemow naszego miasta został politykiem i dlatego teraz obrywa.Ludzie dzieki niemu macie sie gdzie leczyc,a tak byscie jezdzili do łodzi.Pamietajcie zdrowie jest najwazniejsze.Zastał mega zadłuzony szpital ktory teraz juz zaczał zarabiac,wpompowal tyle kasy by go uratowac,niestety cos kosztem czegos na reszte juz nie bylo kasy,zrozumcie to raz na zawsze.Kiedys bedziecie dziekowac ze byl taki Prezydent,Dla mnie wybor jest jeden Pan Dychto,nie oceniam poglądów ,oceniam czlowieka,a to jest naprawde dobry czlowiek.Pozdrawiam!

Jak gnębił uczniów w Elektryku to też był dobrym człowiekiem? Jak mówił do mieszkanki „idź w cholere” przed kamerami to też był dobry człowiek?
Szpitalem doprowadził całe miasto do ruiny.

Widać jak na tacy. Gdy Pan kandydat na radnego dostaje pytanie o swój program i inicjatywy to sie ucisza.

tak wszyscy gadacie ze p. Ciebiada nie umie się wypowiadać… a tu prosze dyrektor szkoły i 8letni prezydent miasta nie umiem normalnie odpowiedziec na pytanie i sklecic ani jedno zdania. Obudźcie sie ludzie!
Ale znowu wybierzecie na prezydenta kogos kto nie ma zielonego pojecia o niczym albo kogos kto całysercem – SERCEM jest w stanie oddać się dla tego miasta!