Strona główna Na sygnale Pożary Nowa Scania w akcji (ZDJĘCIA)

Nowa Scania w akcji (ZDJĘCIA)

0

Strażacy z OSP Dobroń przetestowali nowy wóz bojowy Scanię GCBA. Pojazd brał udział w manewrach strażackich.

Działania przeprowadzone zostały na terenie fabryki produkującej odzież roboczą w Chechle Drugim. Podczas prac konserwacyjnych na dachu zakładu doszło do zaprószenia ognia. Trwała w tym czasie praca przy produkcji. Na terenie zakładu produkcyjnego przebywało wówczas 25 osób załogi. Właściciel zarządził ewakuację zakładu oraz zawiadomił telefonicznie straż pożarną.

Na miejsce przyjeżdżają zawodowi strażacy z Pabianic. Okazuje się, że trzeba zadysponować dodatkowe siły. Do akcji wkracza OSP Orpelów i Mogilno. W tym czasie ratownicy otrzymują informację, że trzech dekarzy spadło z dachu, a po ewakuacji zakładu brakuje dwóch pracowników. Pożar w dalszym ciągu nie jest opanowany, dlatego przyjeżdżają kolejne zastępy z OSP Chechło i Dobroń, Markówka, Ldzań, Morgi, Konstantynów i Róża.


Po chwili trzy ranne osoby zostają zlokalizowane. Jedna z nich jest resuscytowana. Pożar w dalszym ciągu nie jest opanowany, a strażacy zaczynają pompować wodę z pobliskiego stawu. Ratownicy pracujący w strefie zagrożenia, informują o znalezieniu dwóch osób poszkodowanych.
Na miejsce przybywa drugi Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejmuje poszkodowane osoby. Po półgodzinnej akcji gaśniczej udaje się opanować pożar.
W manewrach strażacy z Dobronia przetestowali Scanię, która ma zastąpić wysłużonego Jelcza. W niedzielę nowy pojazd zostanie poświęcony.

 

REKLAMA