Strona główna Aktualności Z miasta Kalectwo w kolorowym opakowaniu

Kalectwo w kolorowym opakowaniu

4

Dobromir Makowski, pedagog pracujący z trudną młodzieżą, rozpoczął prace nad cyklem reportaży dot. zagrożeń spowodowanych zażywaniem środków psychoaktywnych.

– Materiał przedstawiony przez Fundację Młodzi dla Młodych może być dobrym narzędziem dla nauczycieli, pedagogów oraz przedstawicieli Kościoła i każdej innej instytucji poruszającej się w przestrzeni pracy społecznej – zapowiadają autorzy.

Bohaterem pierwszego odcinka jest 32-letni Norbert z Pabianic, który został sparaliżowany od pasa w dół. Według ustaleń policji, mężczyzna pod wpływem środków psychoaktywnych wypadł z okna kamienicy. Poszkodowany twierdzi jednak, że został pobity i zepchnięty ze schodów.

– Tak czy inaczej tryb życia prowadzony przez Norberta doprowadził do takiej sytuacji. Chcemy pokazać młodzieży, iż konsekwencje podejmowanych przez nich decyzji są nieodwracalne w skutkach i bardzo często tragiczne – mówi Dobromir Makowski.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo !!!!

Totalny zjeb z ciebie, juz od jakiegoś czasu szarpiesz temat ze Norbert jest po dopalaczach a wcale nie jest bo byl w uwadze i przez lekarzy zostalo to wyjasnione, zostal pobity i podrzucony na inna ulice pod jego adres. Spotkamy sie w sadzie za pomowienia

Myślę że pan Dobromir też wiele błędów w życiu popełnił.

1. Znam Dobromira „Dobka” od wielu wielu lat oraz miałem kiedyś nieprzyjemność z „Panią” Danutą Rybką. Powiem tak: Dobek swoje w życiu przeżył – nie miał za wiele pozytywnych wzorców na życie trochę zię zagubił ale wstał z kolan i stoi z podniesionym czołem !!!!! WIELKI SZACUN !!!! Zarówno Dobek dla Ciebie jak i Twojego Brata – Pozdrawiam 2. Uważam, że karma istnieje i wszystko wraca do człowieka …. rodzina S. razem z panią Danutą na czele mają wiele, wiele , wiele za uszami będąc cały czas nastawionym roszczeniowo – pretensjonalnie do życia i społeczeństwa. Całe szczęście że RODZINA 500+… Czytaj więcej »