Strona główna Aktualności Polityka Dychto ostro o Platformie Obywatelskiej

Dychto ostro o Platformie Obywatelskiej

17

Były prezydent Pabianic Zbigniew Dychto zdradza, jak działacze PO wymuszali na nim obsadzanie stanowisk w urzędzie swoimi ludźmi.

Zbigniew Dychto do walki o drugą kadencję szedł ramie w ramię z Platformą Obywatelską, która dała mu poparcie. W wywiadzie dla miesięcznika „PabiaNICE” zdradził jednak, jaka była cena układu.

– Chcieli mi na przykład wetknąć pewną panią na sekretarza miasta. Moja reakcja była natychmiastowa i zdecydowana – mówił w wywiadzie były prezydent.

Dychto tłumaczy również, że działacze PO mówili mu, kto jest nietykalny.

– Nie wolno ruszać mojego brata. I ten brat z MZK i jeszcze jeden taki z MOSiR-u mieli mieć głowy pod parasolem, aby im nie zmokły i nie pospadały. I była wielka obraza majestatu, kiedy zwróciłem uwagę, że w MZK i MOSiR jest coś nie tak. Chodziło zresztą o wiele innych. Byłem wzywany na przykład, aby dokonać zmiany prezesa szpitala, bo „mamy swojego” – mówi Dychto.

Były prezydent opowiada, że na porządku dziennym było wykorzystywania funkcji do załatwiania różnych spraw.

– Jeden z radnych Platformy Obywatelskiej występował, aby zlikwidować fotoradar. Dlaczego? Bo razem z rodziną natłukli 9 mandatów. Kiedy próbował uniknąć płacenia powiedziałem „nie” – czytamy w wywiadzie.

70-letni Zbigniew Dychto jest dziś na emeryturze. Prezydentem był przez dwie kadencje od 2006 do 2014 roku. W ostatnich wyborach samorządowych  ubiegał się o reelekcję, ale zajął jedynie 5. miejsce z blisko 12-procentowym poparciem. Więcej o prezydenturze Zbigniewa Dychto.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skoro w MZK było coś nie tak to dlaczego podpisał z prezesem kolejna umowę zamiast poszukać kogoś inneg inneg , stanowisko?

kiedy wypłyną Pabianickie taśmy?

każda partia robi podobnie , czy patrząc na to co się dzieje z Trybunałem, w komisji ds. służb, w całym sejmie, to czy ktoś ma wątpliwości że jest inaczej, tak samo działa PO i PiS i SLD, a mały Zbysio nagle zdziwiony, przecież skoro firmowała go PO to wiadomo, że chciała swoich a nie obcych. Poza tym Pan Zbyszek chyba zapomniał jak sprzedał się Malińskiemu i razem z SLD jednym głosem obalał Prezydenta Wlaźlaka, po czym wstawiali samych czerwonych, a nie prawicę!!! Zapomniał wół jak cielęciem był…. Po co startował z PO, mógł jak w pierwszej swojej kadencji być niezależnym… Czytaj więcej »

czyżby nepotyzm ? Czyżby wymuszanie pewnych działań na urzędniku samorządowym ?
Uuu … będzie bolało 🙂

Zapewne zaproponowana pani na sekretarza miała wybitne wykształcenie zdobyte na Akademii Humorystyczno – Erotycznej.

Dobrze poinformowane źródła mówią, że to dopiero pierwsza część wywiadu z Dychto. Druga i trzecia będą lepsze … Oj pupcia będzie boleć oj będzie … 🙂

Zwykła zemsta i frustracja

To trzeba mieć tupet, komuszek Dychto wjechał na plecach PO na druga kadencje, robił z siebie pajaca, zaczepiał ludzi na ulicy, rozpieprzył nasze pieniądze na jego kaprys w postaci szpitala, który już dzisiaj jest w ruinie,…próbował tyłek wsadzić na trzecią kadencje, a jak mu sie nie udało to obsrywa tych co podali mu ręke,…żenada do kwadratu !!!

Drodzy „POwolnie odchodzący w cień” nie odwracajcie uwagi od głównego przekazu tego artykułu. Tu nie chodzi o Dychtę i to czy wtedy czy teraz zaczął mówić. Tu chodzi o ujawnione zachowanie PO i ich szefa. Jeśli to wszystko prawda to smrodek wróci do d..y 🙂

A Pis-uary takie swiete?Ciebiada-kierownik ds.niepotrzebnych…zalosne

od jakich niepotrzebnych Seba??? nie chcesz zadka w geotermii grzać?

Panie Dychto, sprzedałeś sie Pan za posadę. Wszyscy wiemy, że był Pan marionetką pabianickiej śmietanki. Dlaczego nie powiedział Pan o tym wszystkim będą Prezydentem? Bo się opłacało! Teraz jak już szans na posadkę nie ma to zaczyna Pan sie użalać jak panienka.

Syf z 8 lat rządów PO wraca świeżym smrodem 🙂 Pewnie odpowiednie służby zajmą się tematem ? 🙂

Oj kilka artykułów kk zostało chyba dotkniętych panie H 🙂

PRON-ek, idź zamelduj koniowi, że cię kopnął kopytem w czajnik : ))

bądźmy świadomi, że każda partia robi sobie takie żarty. Tak samo było za AWS, tak samo SLD, PO i spójrzcie co teraz robi PIS. Ciebiada pierwszym przykładem, najbardziej na widoku ale spójrzmy co się dzieje w innych spółkach miejskich. Wlaźlak -emeryt już robi wolte w powiecie, już się sprzedał bo PO juz jest passe. To samo gwiazdor Górny – przecież jeszcze niedawno działał ramie w ramie ze swoim miszczem Florianem – teraz już wspólne lunche z kolegą Ciebiadą. Każdy z tych „polityczków” dba wyłącznie o swoje 4 litery a my szary lud jesteśmy tylko po to aby zagłosować żeby byli… Czytaj więcej »

Cały Dychto jak był Dyrektorem w Elektryku to w czerwonym krawacie biegał po korytarzach i sprawdzał czy mu uczniowie nie zniszczyli gablotek Związku Młodzieży Socjalistycznej a jak ustrój się zmienił to w pierwszej ławce u Prałata na Karolewskiej siedział – żenada

To po co startował jak w trakcie kadencji mu było tak bardzo źle to zawsze mógł zrezygnować ale kasa i porządna emerytura była ważniejsza niż hasła z wyborów