Strona główna Aktualności Polityka Wygrała dzięki sąsiadom

Wygrała dzięki sąsiadom

5

Zofia Kriger-Kozłowska, która została wybrana radną miejską w wyborach uzupełniających podziękowała sąsiadom za poparcie.

Kandydatka Platformy Obywatelskiej zdobyła 86 głosów i wyprzedziła faworyta Dariusza Wypycha (74 głosy) z Prawa i Sprawiedliwości. Jak to się stało? – Spotykałam się i rozmawiał z sąsiadami. To oni zobaczyli we mnie człowieka, który jest w stanie coś zrobić dla miasta – tłumaczyła zwyciężczyni na dzisiejszej konferencji prasowej PO. – Wcześniej startowałam z inne okręgu i zajęłam drugie miejsce. Teraz byłam u siebie.

Tak rozłożyły się głosy w wyborach uzupełniających w okręgu nr 12:

Maria Durajska – 6 głosów,

Elżbieta Kopias – 38 głosów,

Andrzej Sauter – 21 głosów,

Aleksandra Stasiak – 37  głosów,

Tomasz Stusio – 17 głosów,

Renata Uznańska-Bartoszek – 10 głosów.

289 osób oddało ważne głosy, a 4 głosy były nieważne. Uprawnionych do głosowania było 2410 mieszkańców. Frekwencja wyniosła zaledwie 12,16 %. W listopadzie do urn poszło 919 osób, a zwycięzca Grzegorz Mackiewicz zdobył wtedy 263 głosy.

REKLAMA
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe co takiego jest Pani wstanie zrobić dla miasta???
Będąc u mnie niczego mi Pani nie zaoferowała!!!

Po rozmowie z kandydatką i zapoznaniu się z jej stroną internetową stwierdziłem że ta Pani nie ma żadnego planu swojego zasiadania w fotelu radnego. Jest przedstawicielem sfery budżetowej (nauczyciel). Została wybrana bo ma szyld partyjny taki a nie inny a głosujący zamiast wykorzystać szansę jaką dają JOWy w gminach poszły jak świnie na rzeź i zagłosowały partyjnie. To jest śmiech na sali. Co więcej – kampania Wypycha praktycznie nie istniała. Jedyne co to znalazłem jakąś skromną ulotkę w skrzynce na listy 2 dni przed wyborami. A mimo tego i tak zajął II miejsce! Pochwalić należy panie Stasiak i Uznańską a… Czytaj więcej »

Też mi nowość, ale + za popieranie moich poglądów. Już przed wyborami, i po wyborach pisałem, że JOW przy takim założeniu mieszkańców naszego miasta to pomyłka. Dlatego śmiałem się, że żaden to sukces Ciebiady, tylko wygrał szyld Pisu w wyborach listopadowych. Fanatykom z Pisu odpowiem tylko, że nie ma się z czego cieszyć, i mnie krytykować, bo za 4 lata ( a nawet już niespełna) to PO może zyskiwać w sondażach, i gdy wyborcy zagłosują po raz kolejny na szyld partyjny na 23 mandaty PO może zdobyć ich powiedzmy nawet 20! Z tym,ze może się okazać, odwrotnie, i 20 mandatów… Czytaj więcej »

JOW ma prawo bytu TYLKO jeśli wprowadzi się je we wszystkich możliwych wyborach. Oczywiście że powstanie system 2,5 partyjny ale znaczenie partii znacznie zmaleje. Powróci przywiązanie posła do okręgu a każdy z nas będzie miał jednego reprezentanta którego będzie można rozliczyć ze swoich głosowań przy urnie. Odpowiedzialność przed wyborcami wzrośnie.

Nie jest to jednak mój wymarzony/idealny system wyborczy, ale i tak według mnie lepszy niż ten obecnie obowiązujący.

Czy Wypych skręcił już sznur??? Co on teraz zrobi! Taaakie plany miał a tu… zonk! 4 lata na oucie. hmm, może teraz to on będzie doradzał Ciebiadzie? buahahaha. Nosił wilk razy kilka…