Strona główna Sport Piłka nożna W zielonych nadal tli się nadzieja

W zielonych nadal tli się nadzieja

0

Pabianiczanie w 26. kolejce łódzkiej okręgówki mierzyli się na wyjeździe z Termami Uniejów. Dzięki bramce w ostatnich sekundach spotkania przywieźli do domu cenne 3 punkty.

Termy Uniejów – Włókniarz Pabianice 1:2 (0:1)

Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Włókniarza, kiedy to w 20. minucie meczu Grzegorz Gorący otrzymał świetne podanie od Kacpra Kosmali. Gorący znalazł się sam na sam z bramkarzem i bez problemu wykończył akcje, dając nam prowadzenie. Jeszcze przed przerwą pabianiczanie mogli podwyższyć przewagę, ale nasi piłkarze marnowali kolejne dogodne okazje.

Po zmianie stron korzystny dla nas wynik utrzymywał się bardzo długo i gdy już wydawało się, że nic złego nie może nam się stać, w 88. minucie gospodarze zdobyli gola wyrównującego. Zieloni nie spuścili jednak głów i w ostatnich sekundach zdołali wydrzeć trzy punkty. Udało się to za sprawą bramki zdobytej przez Pawła Leonowa.

Włókniarz po dwudziestu pięciu rozegranych spotkaniach (jedno zaległe z SMS-em Łódź) zajmuje 15. miejsce w tabeli. Do bezpiecznej, trzynastej lokaty traci sześć punktów. Pabianiczanie mają jeszcze szansę zdobyć piętnaście oczek. Decydujące będą na pewno starcia z bezpośrednimi rywalami do utrzymania GKS-em Bedlno i Sarnowem.

W 27. kolejce pabianiczanie podejmą u siebie Sokoła II Aleksandrów Łódzki. Początek meczu w sobotę o godzinie 18:00.

Bramki dla Włókniarza: 20. Grzegorz Gorący (0:1), 93. Paweł Leonow (1:2).

Skład: Rzeźniczak, Klimek, Mendak, Leonow, Skowronek (60. Rudzki), Gorący, Potrzebowski, Kirwiel, Kosmala, Wołynkiewicz, Pędziwiatr (75. Sumera).