Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze z Pabianic rozpoczęli przygotowania. Znamy plany sparingów

Piłkarze z Pabianic rozpoczęli przygotowania. Znamy plany sparingów

0
Łódzka Klasa Okręgowa w sezonie 2020/2021 wystartuje 1 sierpnia. Zawodnicy po przerwie spowodowanej koronawirusem są na pewno głodni gry. Nie dziwi zatem fakt, że przygotowania już się rozpoczęły, a pierwsze mecze kontrolne rozegrane zostaną za niecałe dwa tygodnie.

Do pracy powinni się wziąć przede wszystkim piłkarze PTC Pabianice. Kto wie jaki czekałby ich los, gdyby nie zakończenie minionego sezonu bez degradacji do ligi niżej. Dorobek zaledwie czterech punktów w piętnastu kolejkach powinien dawać do myślenia.

Na szczęście dla trenera Michała Buchowicza frekwencja na treningach jest dobra. Średnio może on pracować z około szesnastoma zawodnikami. Wśród nich znajdują się również ci ściągnięci do klubu w trakcie zimowej przerwy. Przekonamy się zatem czy Dominik Drąg, Kamil Pustelnik, Paweł Kompa oraz napastnik rodem z Afryki doczekają się debiutu ligowego w fioletowych barwach. Problemem może być jednak obsadzenie bramki. Świetnie dysponowany Adrian Kowalski jest bowiem wypożyczony tylko do końca czerwca i nie jest tajemnicą, że silniejsze kluby chętnie widziałyby u siebie tego uzdolnionego golkipera. Jego strata byłaby na pewno ciosem dla pabianickiej ekipy. Na razie jest jednak za wcześnie aby mówić o tym jak będzie wyglądała pełna kadra drużyny w sezonie 2020/21. Przypomnijmy, że do rozegrania będą aż 34 kolejki, więc posiadanie szerokiej i mocnej ławki może być na wagę złota.

PTC ma już także gotową listę sparingów, która prezentuje się następująco:

20.06 – z Kolejarzem Łódź (w Łodzi)
24.06 – z Andrespolią Wiśniowa Góra (w Wiśniowej Górze)
27.06 – z Iskrą Dobroń (w Dobroniu)
18.07 – z Kolejarzem Łódź (w Pabianicach)
22.07 – z Jutrzenką Bychlew (w Pabianicach)


Jak zaś wygląda sytuacja u rywala za miedzą? Włókniarz może być zdecydowanie bardziej zadowolony ze swoich ostatnich ligowych potyczek. Dwadzieścia sześć punktów na koncie po piętnastu kolejkach pozwoliło na zajęcie szóstej lokaty. Zieloni do czwartego Zawiszy Rzgów tracili jednak tylko cztery oczka. Wydaje się, że to będzie drugie z rzędu spokojne lato w klubie. Trener Artur Dziuba sprowadził już do klubu odpowiednie osoby. Jeśli chodzi o „nogi do gry”, to ich również nie zabraknie. Pierwsza drużyna wraz z rezerwami liczy bowiem ponad 40 zawodników. W zespole pozostali sprowadzeni zimą Jakub Szczegodziński i Oleh Korobka.

Wzmocnieniem będzie za to na pewno transfer wychowanka klubu – Roberta Piotrowskiego, który ostatnio grał w Zawiszy Rzgów. Opcją na bramce może być również jeden z trenerów grup młodzieżowych – Welsam Macedo. Po kontuzji nadgarstka wraca Jakub Waszczuk, zatem kolejny golkiper byłby w zespole mile widziany.

Zieloni luźne gierki na boisku rozpoczęli już w połowie maja. Od 1 czerwca zaczęły się zaś oficjalne przygotowania do nadchodzącego sezonu. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu i jak na razie nie ma problemów z frekwencją. Znane są również daty i rywale przedsezonowych sparingów:

 20.06 – z Borutą Zgierz
27.06 – z LKS-em Różyca
04.07 – z KAS-em Konstantynowem Łódzkim
11.07 – z Zawiszą Rzgów
15.07 – ze Zjednoczonymi Stryków
18.07 – z Włókniarzem Zelów

Przypomnieć należy, że poza drużynami z Pabianic w nadchodzącej kampanii okręgówki rywalizować będą jeszcze trzy inne ekipy z naszego powiatu. Mowa o GKS-ie Ksawerów, GLKS-ie Dłutów oraz KAS-ie Konstantynowie Łódzkim.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments