W środę 3 czerwca Łódzki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję na temat tego kiedy seniorzy z szóstego poziomu rozgrywkowego rozpoczną zmagania ligowe w sezonie 2020/21. Dyskutowano również na temat tego, w jakiej formie przeprowadzić rozgrywki.

Wstępnie mówiło się o tym, że nowa kampania Łódzkiej Klasy Okręgowej wystartuje 8 sierpnia. Ostatecznie podjęto jednak decyzje, że piłkarze wybiegną na murawę tydzień wcześniej, czyli 1 sierpnia.

Już wcześniej zdecydowano, że ze względu na pandemię koronawirusa w sezonie 2019/20 nie będzie spadkowiczów. Na szóstym szczeblu rozgrywkowym w naszym województwie zagrają zatem w sumie 72 ekipy podzielone na cztery grupy. W każdej będzie rywalizowało 18 zespołów. Pięć drużyn z naszego powiatu znalazło się w grupie pierwszej. Mowa oczywiście o: GKS-ie Ksawerów, GLKS-sie Dłutów, KAS-ie Konstantynowie Łódzkim, PTC Pabianice oraz Włókniarzu Pabianice.

ŁZPN pytał przedstawicieli klubów o to w jakiej formie powinny zostać przeprowadzone rozgrywki. Padła propozycja, aby po rundzie jesiennej sześć najlepszych zespołów grało ze sobą w grupie mistrzowskiej, a dwanaście kolejnych w grupie spadkowej. W głosowaniu nieznacznie zwyciężyła jednak druga opcja, zakładająca rozegranie meczu i rewanżu pomiędzy wszystkimi osiemnastoma drużynami. Oznacza to, że w sezonie 2020/21 rozegrane zostaną aż 34 kolejki.

Jeśli chodzi o Okręgowy Puchar Polski, to kluby z okręgówki będą rozgrywały w nim pierwsze spotkania prawdopodobnie już w końcówce lipca. Oznacza to, że do pierwszych meczów o stawkę pozostały drużynom niecałe dwa miesiące. Nie dziwi zatem fakt, że przygotowania do rozgrywek w sezonie 2020/21 już wystartowały. Po dostosowaniu przez zespoły terminów przedsezonowych sparingów do nowej daty startu ligi prawdopodobnie już niedługo poznamy daty i rywali gier kontrolnych ekip z naszego powiatu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments