Nasze koszykarki rozegrały swój piąty mecz w tegorocznych rozgrywkach. Mająca jak dotąd na koncie cztery porażki ekipa gospodyń nie sprawiła niespodzianki, ulegając Grotowi różnicą aż 26 punktów.
Enea AZS AJP III Gorzów Wielkopolski – Grot TomiQ Pabianice 59:85 (20:17, 19:22, 6:28, 14:18)

Zdobywanie punktów dla naszego zespołu rozpoczęła Małgorzata Zuchora. Rywalki wyszły na parkiet bardzo zmotywowane i po kilku minutach gry prowadziły 8:3. W końcu rozkręcać zaczęły się jednak Natalia Danych i Magdalena Grzelak, pomagając naszej ekipie gonić wynik. Pabianiczanki zdołały doprowadzić do remisu. Prowadziły one już nawet 15:17, ale końcówka kwarty należała do gorzowianek, które wygrały tę część gry 20:17.

W drugiej partii Grot szybko odrobił straty i mecz znów zaczął się od początku. Wynik zaczął oscylować wokół remisu i mimo tego, że przeciwniczki znów uciekły nieco z wynikiem, celna trójka Natalii Danych rzucona na 26 sekund przed końcem kwarty ustaliła wynik pierwszej połowy meczu na 39:39.

Po zmianie stron pabianiczanki ruszyły śmielej do ataków. Na odpowiedni poziom weszły w końcu Danych i Grzelak, które otrzymywały wsparcie od Telengi. Szesnaście punktów z rzędu rzuconych w trzeciej kwarcie sprawiło, że na tablicy mieliśmy wynik 43:62. Przed ostatnią partią nasze dziewczęta powiększyły jeszcze przewagę do 22 punktów i było już raczej jasne która ekipa wyjdzie z tego starcia zwycięsko. W końcówce spotkania pabianiczanki utrzymywały bezpieczną przewagę, nie dając zbliżyć się gospodyniom z wynikiem.

Ostateczny wynik to 59:85, dzięki czemu nasz zespół awansował na 6. miejsce w tabeli. Ze względu na duże koszty przejazdu do odległego Gorzowa Wielkopolskiego, Grot rozegra jutro o godzinie 14:00 awansem mecz 9. kolejki przeciwko ekipie Enei AZS-u II Gorzowa Wielkopolskiego. Przeciwniczki mają na razie na koncie trzy wygrane i dwie porażki. Zobaczymy, czy nasze koszykarki będą w stanie wyjechać z województwa lubelskiego z dwoma zwycięstwami na koncie.

Grot: Dziwińska (3), Danych (20), Weronika Dolewa (3), Zuchora (4), Szymańska (5), Serednicka, Boniecka (9), Pisera (6), Telenga (13), Grzelak (22).