Strona główna Sport Koszykówka Wiceliderki musiały uznać wyższość Grota

Wiceliderki musiały uznać wyższość Grota

0

Po trzech tygodniach szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść reprezentantek z Pabianic w rewanżowym spotkaniu z drugą drużyną w tabeli MUKS Poznań.

Grot TomiQ Pabianice – MUKS Poznań 80:77 (22:21, 21:18, 18:18, 19:20)

Mecz rozpoczął się celnym trafieniem rywalek za dwa punkty, na co pabianiczanki odpowiedziały szybkim rzutem na 2:2. Była to zapowiedź pasjonującej pierwszej kwarty, która do samego końca toczyła się kosz za kosz. Druga część spotkania rozpoczęła się celnym rzutem za trzy Natalii Danych, ale już dwie minuty później nastąpiło wyrównanie. Później, to dziewczyny z Poznania wyszły na prowadzenie, ale ich przewaga nie trwała długo, bo już po kilkudziesięciu sekundach dzięki efektownemu trafieniu z wyskoku Aleksandry Lorenz to znowu Grot był jedno oczko do przodu. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ po tym celnym rzucie swojej koleżanki z drużyny Danych popełniła faul osobisty, co z łatwością wykorzystała zawodniczka zespołu rywalek. Tym samym, to podopieczne trenera Brodzińskiego sześć minut przed końcem drugiej kwarty miały dwupunktową przewagę. Końcówka była bardzo wyrównana, ale to zespół z Pabianic zakończył tę partie czteropunktowym prowadzeniem. Trzecia część meczu toczyła się punkt za punkt, gdyż obie drużyny miały wygraną na wyciągnięcie ręki, ale w ostatecznym rozrachunku to pabianiczanki wypracowały bezpieczną przewagę. Ostatnia kwarta rozpoczęła się wynikiem 61:57 i zapowiadała się równie ciekawie jak trzy pozostałe. Do końca meczu zawodniczki obu drużyn walczyły jak lwice. Po czterech odsłonach zaciętego pojedynku, to pabianiczanki ocierając czoła z potu poczuły smak zwycięstwa.

Zdobywczynie punktów Grot TomiQ: Magdalena Grzelak – 25, Ewelina Gala – 16, Aleksandra Dziwińska – 11, Natalia Danych, Natalia Łopińska – 10, Aleksandra Lorenz – 8.

Następny mecz Grot TomiQ Pabianice rozegra na wyjeździe, a ich rywalkami będą zawodniczki z Lider Swarzędz. Mecz odbędzie się w sobotę 23 stycznia o godz. 17:00.