Strona główna Sport Koszykówka Tym razem się nie udało

Tym razem się nie udało

0

Drugi mecz rundy rewanżowej i druga przegrana w sezonie koszykarek Grot TomiQ Pabianice. Ich rywalkami były zawodniczki z klubu Pompax Tęcza Leszno, z którymi pabianiczanki w swoim drugim spotkaniu w tym sezonie wygrały 70:64.

Pompax Tęcza Leszno – Grot TomiQ Pabianice 77:72 (23:17, 23:16, 22:23, 9:16)

Mecz rozpoczęły zawodniczki z Pabianic celnym rzutem Natalii Danych za dwa punkty. Natomiast po trzech minutach spotkania na prowadzenie wyszły koszykarki z Leszna, które do końca pierwszej kwarty, jak i całego spotkania prowadzenia już nie oddały.

Drugą kwartę zaczęły rywalki i to one przez cały jej czas trwania dyktowały tempo gry. Trzecia część spotkania byłą najbardziej wyrównana, a nawet lekko na korzyść koszykarek Grota, ale nie zmieniło to faktu, że po jej zakończeniu na tablicy widniał wynik 68:56.

Ostatnia kwarta zaczęła się obiecująco dla naszych dziewczyn. Po trzydziestu dwóch minutach spotkania było już 68:62, a na pięć minut przed końcem meczu dziewczyny z Pabianic miały tylko cztery oczka mniej od swoich przeciwniczek 70:66. Niemniej, nie uchroniło to pabianiczanek przed drugą w sezonie porażką. Dlatego że, chwilę później to zawodniczka z Pompax Tęcza Leszno celnie rzuciła rzut wolny, a niedługo po tym dorzuciła dwa punkty 73:66. W ostatnich minutach spotkania gra się wyrównała i podopieczne trenerki Sylwii Wlaźlak musiały uznać wyższość swoich rywalek przegrywając z nimi 77:72.

Zdobywczynie punktów Grot TomiQ: Magdalena Grzelak – 22, Ewelina Gala – 20, Natalia Danych – 19, Aleksandra Dziwińska – 11.

Następny mecz, ostatni w tym roku Grot TomiQ rozegra na wyjeździe, a ich rywalkami będą wiceliderki tabeli MUKS Poznań. Mecz odbędzie się we wtorek o godz. 16:00.