Strona główna Sport Piłka nożna Dotkliwa porażka. Zieloni kończyli w dziewięciu (ZDJĘCIA)

Dotkliwa porażka. Zieloni kończyli w dziewięciu (ZDJĘCIA)

0

Włókniarz nadal walczy o utrzymanie w klasie okręgowej. Po ostatnim remisie z ostatnim w tabeli Konstantynowem Łódzkim przyszło tęgie lanie ze strony ŁKS-u II Łódź.

Włókniarz Pabianice – ŁKS II Łódź 0:5 (0:4)

Goście na prowadzenie wyszli już w 5. minucie, kiedy to jeden z ich zawodników bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył na bramkę Rzeźniczaka. Pabianiczanin był kompletnie zaskoczony tym fantastycznym strzałem i nie zdążył zareagować. ŁKS miał przewagę w każdym sektorze boiska, nie dziwiły zatem kolejne gole na 0:2 i 0:3. Przed przerwą drużyna z Łodzi zdołała jeszcze strzelić na 0:4. Ponownie po strzale z dystansu, tym razem jednak Rzeźniczak zdołał dotknąć futbolówki, ale ta prześlizgnęła się po jego rękach i wpadła do siatki.

Po zmianie stron nie mający nic do stracenia gospodarze ruszyli do ataku. Jakub Dobroszek przeprowadził kilka świetnych rajdów i po jednej z tych akcji piłka po strzale przeleciała tuż obok słupka. Później jednak robiło się coraz bardziej nerwowo i zieloni otrzymywali kolejne żółte kartki. Jedynym chętnym do gry nadal był Dobroszek, który w 56. minucie uderzał przy krótkim słupku i tylko niebywały refleks bramkarza uratował ŁKS przed startą gola. Goście za to przeprowadzili jednak kolejną kombinacyjną akcję i zdobyli bramkę na 0:5. Końcówka stała pod znakiem kartek i niezrozumiałych decyzji sędziowskich. W 70. minucie z boiska wyrzucony został Paweł Leonow, a później jego los podzielił Dawid Acela. Tym samym Włókniarz zanotował 15 porażkę w sezonie.

Pabianiczanie nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, z którego spada się do A-klasy. W następnej kolejce zmierzą się oni na wyjeździe z Zawiszą Rzgów.

Włókniarz: Rzeźniczak, Acela, Skowronek, Kirwiel (46. Dubenkov, 72. Rudzki), Leonow, Gorący, Kosmala, Potrzebowski, Dobroszek, Wołynkiewicz, Pędziwiatr (76. Włodarczewski).