Strona główna Aktualności Zabezpiecz się przed śmiercią

Zabezpiecz się przed śmiercią

0

Utrata bliskiej osoby to niewyobrażalna strata, a przygotowanie pochówku może być wydarzeniem traumatycznym. Co zrobić, by po naszej śmierci najbliżsi nie musieli zaprzątać sobie głów bolesnymi formalnościami i często niewystarczającymi środkami finansowymi?

Zakład pogrzebowy Olimp od 1 sierpnia działa przy ul. Kilińskiego 35. Zakres działalności rozszerzono tu o dodatkową, nową ofertę.

– To ubezpieczenie „Na pogrzeb”, które ma za zadanie wsparcie finansowe pochówku ubezpieczonego – mówi Justyna Wieczorek, właścicielka Zakładu Olimp. – To oferta dla osób, które chcą wcześniej zadbać o swoje sprawy, by odciążyć rodzinę i najbliższych.

Ubezpieczenie zagwarantuje nam kwotę, którą można przeznaczyć na zakup trumny, wieńca, nagrobka czy organizacji uroczystości. Warto pamiętać, że zasiłek pogrzebowy z ZUS wynosi obecnie jedynie 4 tyś. zł.

To co wyróżnia ubezpieczenie „Na pogrzeb”, to brak wymaganych, w przypadku np. ubezpieczenia na życie, badań lekarskich. Oznacza to, że 70-letni właściciel polisy nie musi martwić się wypełnieniem ankiety medycznej. Ubezpieczenie „Na pogrzeb” przeznaczone jest dla osób w wieku od 40 do 72 lat.

– Klient sam decyduje, na jaką kwotę chce być ubezpieczony. Wysokość świadczenia zaczyna się od 3 tys. zł., a może wynosić nawet 60 tys. – informuje pani Justyna. – Miesięczny koszt tej usługi jest bardzo konkurencyjny, w porównaniu z innymi formami ubezpieczeń.

Zakład Pogrzebowy Olimp to miejsce, które od lat świadczy usługi pogrzebowe na terenie zarówno naszego miasta, jak i całego kraju. Pracownicy zakładu są w stanie sprowadzić zmarłego z dowolnej części Polski, jak i z zagranicy.

– To, co jest dla nas szczególnie ważne, to współczucie dla rodziny oraz szacunek do zmarłego – zapewnia pani Justyna. – Usługi pogrzebowe świadczymy bez względu na sytuację finansową klientów, a nasi pracownicy zapewnią kompleksowe wsparcie, związane m.in z wszelkimi formalnościami ZUS i KRUS.

Zakład pogrzebowy przy ul. Kilińskiego 35 oferuje rodzinom zmarłych pełen zakres usług związany z przygotowaniem pochówku. To m.in. przewóz ciała, ubranie oraz wykonanie makijażu, kremacja, balsamowanie. W Olimpie możemy skorzystać również z usług mistrza ceremonii, oprawy muzycznej, fotografa pogrzebowego oraz rejestracji video. Na miejscu znajdziemy również odzież żałobną oraz duży wybór urn i trumien.

Co ważne, na stronie internetowej Olimpu możemy skorzystać z profesjonalnego poradnik, który krok po kroku poprowadzi nas przez drogę, którą trzeba przejść w przypadku śmierci najbliższej osoby. To właśnie tu dowiemy się co zrobić, gdy bliski zmarł w domu, jak uzyskać akt zgonu oraz zasiłek pogrzebowy.

– Nasz zakład może uzyskać taki zasiłek w imieniu osoby ponoszącej koszty pogrzebu – dodaje Justyna Wieczorek. – Wszelką organizację oraz formalności bierzemy na siebie, by ten trudny czas nasi klienci mogli poświęcić żałobie.

Zakład pogrzebowy Olimp

ul. Kilińskiego 35

95-200 Pabianice

czynny 24h

kontakt:

tel. 42 214 84 91 lub 506158322

email: biuro@olimp-pabianice.pl

REKLAMA