Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Pokaż język rakowi

Pokaż język rakowi

0

Okazuje się, że wiedza pabianiczan o chorobach dziąseł czy języka jest bardzo mała. Niewiele osób wie, że nowotwór może rozwijać się również w naszej jamie ustnej. Dlatego właśnie rusza bezpłatna akcja badań dla mieszkańców naszego miasta.

Badanie przesiewowe jamy ustnej wykona dla nas bezpłatnie przychodnia lekarska Johamed, mieszcząca się przy ul. Kilińskiego 29. Akcję zaplanowano na 18 i 19 listopada, ale już dziś warto zadzwonić i zarezerwować miejsce. Wspiera ją fundacja „Z uśmiechem przez życie”. Na czym będzie polegać wizyta? Na wywiadzie lekarskim oraz badaniu.

– Naszym pacjentom obejrzymy dokładnie język, dziąsła, śluzówkę. Wykonamy również badanie specjalistyczną lampą Microlux – wyjaśnia Katarzyna Hańcka z przychodni Johamed. – Co ważne, wszystkie czynności jakie będziemy wykonywać są całkowicie bezbolesne i zajmą zaledwie kilka minut.

Kto może skorzystać z akcji? Tak naprawdę wszyscy, bez względu na wiek. Na wizytę warto zaprosić najbliższych, na zdrowiu których nam zależy, szczególnie jeśli są to osoby palące papierosy. To właśnie ci pacjenci znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań na nowotwór, również jamy ustnej. By skorzystać z darmowych badań, wystarczy skontaktować się telefonicznie z przychodnią Johamed, pod nr tel. 518 614 425 lub 42 213 17 56.

– Badanie daje nam możliwość natychmiastowej oceny stanu jamy ustnej. Zaraz po jego wykonaniu wiemy, czy pacjent ma się o co martwić, czy nie. Jeśli coś nas zaniepokoi, dokładnie poinstruujmy do jakiego specjalisty i gdzie należy się udać – mówi Katarzyna Hańcka.

Jak przyznaje pani Katarzyna, świadomość pabianiczan o higienie jamy ustnej jest niestety bardzo mała.

– Zdarzają się pacjenci, którzy w wieku 16, 18 lat są po raz pierwszy u stomatologa. Mało kto wie, że nieleczone zęby mogą być i często są przyczyną chorób serca. Młodzi ludzie, mężczyźni w sile wieku chorujący na serce nie zdają sobie sprawy, skąd biorą się ich zdrowotne problemy. Niejednokrotnie sercowcom, w sytuacji zagrożenia życia trzeba usunąć wszystkie chore zęby. A wystarczyło regularnie odwiedzać stomatologa – przestrzega pracownica Johamed.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Przychodnia przy ul. Kilińskiego 29 oferuje szeroką ofertę leczenia. Co ważne, placówka ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu część zabiegów wykonamy tu bezpłatnie.

– Zapraszamy pacjentów w każdym wieku. Do dentysty warto przyprowadzić już kilkulatka, by oswoić go z lekarzem, fartuchem, fotelem stomatologicznym, zanim nasze dziecko będzie potrzebowało leczenia ząbków. Wśród części rodziców panuje błędne przekonanie, że mleczaków nie trzeba leczyć, bo i tak wypadną. Należy wiedzieć, że leczenie pierwszych ząbków jest bardzo ważne. Jeśli je zaniedbamy, w miejscu tych, które wypadną wyrosną nowe, ale osłabione i z tendencją do chorób. – wyjaśnia Katarzyna Hańcka. – Dzieciom, ale i dorosłym którzy są wyjątkowo zestresowani wizytą u dentysty, oferujemy gaz rozweselający, który daje poczucie relaksu i odprężenia.

Co ważne, w przychodni Johanmed naszym zdrowym uśmiechem zajmą się specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Jolanta Hańcka, która niemal od 30 lat leczy zęby swoich pacjentów, to specjalista protetyki II stopnia. W sposób fachowy oraz profesjonalny dba o to, by naszym zębom niczego nie brakowało. Bo jak się okazuje protezy czy implanty nie są zarezerwowane tylko dla osób starszych.

– Pomagamy również tym, którzy w wyniku różnych wypadków stracili zęby. Pomocy protetyka często potrzebują również chorujący na paradontozę – chorobę dziąseł, pod wpływem której zęby poluzowują się i również wypadają – mówi Pani Katarzyna. – Stosujemy implanty, które można pacjentowi zamontować zaraz po usunięciu czy utracie zęba. Pacjenci nie odczuwają dyskomfortu podczas jedzenia i co ważne implanty nie wpływają na odczucia smakowe.

Lecząc zęby kanałowo w Johamed, nie musimy martwić się gdzie zrobić prześwietlenie. Gabinety wyposażone są w sprzęt RVG, czyli RTG cyfrowe. Pełen zakres usług oraz cennik, dostępne są na stronie internetowej przychodni.  Warto również pamiętać o Johanmed w nagłych przypadkach.

– W godzinach otwarcia przychodni pomożemy każdemu, kto znalazł się w niezaplanowanej i bolesnej sytuacji – zapewnia pani Katarzyna.

Przychodnie Lekarskie Johamed
Jolanta Hańcka

ul. Kilińskiego 29
95-200 Pabianice

kontakt:

tel. 42 213 17 56
tel. kom. 602 620 006 lub 518 614 425

e-mail: jola.hancka@gmail.com

Godziny otwarcia:
pon., śr. 14.00 – 19.00
czw. od 10.00

 

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments