Strona główna Aktualności Polityka Newsweek nie oszczędził Ciebiady

Newsweek nie oszczędził Ciebiady

39

Tygodnik kierowany przez Tomasz Lisa w głównym artykule najnowszego wydania porusza kwestię obsadzania lukratywnych posad przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

„Szarża na stołki” taki tytuł pojawił się na okładce Newsweeka. „Idą wielotysięczną ławą. Wczoraj działali w powiatowych strukturach PiS i nosili teczki za posłami. Dziś robią kariery w energetyce, przemyśle zbrojeniowym i dyplomacji. Od Pabianic po Los Angeles” – czytamy w lidzie artykułu.

Dlaczego Pabianice? Bo dostało się Krzysztofowi Ciebiadzie, który niedawno został  koordynatorem ds. spraw sprzedaży energii samorządom w spółce PGE Obrót. Tygodnik sugeruje, że jego umiejętności za kółkiem mogły być kluczowe. Ciebiada odpowiada ponoć za dowożenie na miesięcznice smoleńskie w Warszawie Janiny Goss, która jest bliską znajomą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Krzysztof Cebiada to nie jedyna osoba z kręgów PiS, która otrzymała posadę w ramach „dobrej zmiany”. W skład rady nadzorczej spółki Elbest Group wszedł Dariusz Wypych, były wiceprezydent Pabianic. Kierownikiem pabianickiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa został Jarosław Kosmala, radny powiatowy. Zastępcą kuratora łódzkiego od niedawna jest Elżbieta Ratyńska. Zanim przeszła do kuratorium była wychowawcą w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 5 w Pabianicach.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Fiu, fiu… Znów pan K.C. i to w ” Newsweeku „. Ma chłop wzięcie w mediach….

panie Jach a dlaczego miał nie wejść do rady nadzorczej skoro ma uprawnienia ?

Pytanie bezpodstawne. Pan Jach stwierdza tylko fakt.

przez branie do rządzenia takich „Nikosiów Dyzmów” spowodują iż społeczeństwo odwróci się od PIS bo ludzie stwierdzą iż ta partia niczym się nie różni od PO ,Nowoczesnej czy innych- przypadkowi ludzie bez wykształcenia na wysokich stanowiskach – żenada

Nie rozumiem, czemu wymieniasz w tym gronie partę Nowoczesną, która jeszcze nie sprawowała władzy ?
Zapomniałeś też KrUlu złoty o PSL.

„społeczeństwo odwróci się od PIS”, jakie „społeczeństwo” ?

18% uprawnionych do głosowania, a z tego większość „w pracy oszczędnych”, których wzięli na pińcet …

Nie jestem ani za PO ani za PIS ani żadną inna partią ale w tym wszystkim jest najśmieszniejsze to, że jak PO za swojej władzy obsadzało miernotami stanowiska to nikt o tym nie pisał bo to nie było trendy. Banda hipokrytów.

Jaką bandę masz na myśli ? Nie było trendy, bo nie było podziałów, tak dyskryminujących jak obecnie. To nie ja wymyśliłem ” gorszy sort ” Polaków, tylko Wielce Szanowny Suweren.
Teraz wszystko za i przeciw, musi mieć swoje odzwierciedlenie w rozgoryczeniu jednych i drugich…

Skończyłby chociaż jakąś pedagogikę na prywatnej „wyższej” i z głowy. Ale skoro pan Misiewicz nie ma studiów, to czego tu oczekiwać…

W tym wieku, to już o zdrowie trzeba się modlić…

Totalnie artykuł na zlecenie Widać Zelandia Mackiewicz chce się pozbyć Ciebiady i zlecił przedruk Widać że się go jeszcze boi .A z drugiej strony co złego tym że władza obsadza swoimi .To normalne procedury Jak to robiła Platforma nikt nawet nie pistol Jak prezydenta w mieście o sądzą nieudaczników to cisza i niewolników o tym pisać. KAndy wie jak marnie wygląda MOSIR, ale cisza botox człowiek Mackiewicza.Według tego tygodnika który sieje nienawiść do PiS najlepiej gdyby na spółkach zostali dawni działacze.Trzeba się cieszyć że Ciebiady nie się do góry, może wtedy miasto będzie stało lepiej ,ale typowo polskie,jak komuś lepiej… Czytaj więcej »

Totalny z Ciebie pieniacz…

A to dlaczego ludzie nie wybrali Ciebiady na posła

No, ale zastępca jeszcze nie jest w ” Newsweeku ” …

Król jest tylko jeden

Chyba królik, i to cała sfora z PiS…

nawet pisiorki sobie wysyłają memy z Ciebiadą….

Kto zwróci kasę za etat Ciebiady w ZEC-u? Poszła kasa, a z term kupa śmiechu.

Jak to odda to może pan Prezydent w koncu był ,planem Geotermii zafascynowany i zadowolony ,wiec jesli ktoś ma oddawac to może Mackiewicz ,Oprócz pensji za kiepskie zarządzanie miastem ,dostaje jeszcze od PO kilka tysięcy za Rady nadzorcze ,więc ma z czego hihihi

Była świetliczanką to pokazuje jak traktuje się w tym mieście ludzi z PiS .Kobieta, która skończyła Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet w Londynie została tak potraktowana w tym mieście .To pokazuje patologię tej władzy.Władzy Mackiewicza! Lepsi i mądrzejsi nie mogą się wybić, jeśli nie są w układzie BSR lub PO. A tak na marginesie pani Kurator Ratyńska jest w człówce najlepszych kuratorów ,szkoda ze nie była tak doceniona przez układ w mieście ?????

Pani Aniu ? To jest tylko moje skromne zdanie dla Pani. Nic więcej.
Zapomniała pani : Uniwersytet Łódzki i dokładnie Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie, pracowała z młodzieżą poza granicami Polski, autorka wielu specjalistycznych artykułów. Miała wybór, nie tylko Pabianice. Jak potraktowana ? Najlepiej gdyby z marszu od razu została na dzień dobry Starostą Powiatu lub PP bez wyborów. No, ale PiS w końcu docenił.

znowu głosno o Pabianicach, jak panu nie wstyd Krzysztofie C.

Ja bym chciał by tak o mnie pisali ,a jak tobie wstyd -maro- to napisz do przyjaciołki ,w tym tygodniku jest rubryka ,Pomoc psychologiczna

Ble ,ble ,ble ile tu zlosci i złych emocji. -adam- w pełni się z tobą zgadzam .Myślę że najlepiej opluć i wyrzucić ,Dziś słyszałem taki komentarz ,,,, Jak o tobie żle pisze Newsweek ,to znaczy że porządny prawicowiec z ciebie ,,,,.Panie Mackiewicz to prawda obsadza pan na stanowiskach kolesi i nieudaczników i nic???? Pani Ratyńska z tego co czytam to porzadna kobieta ,ale nie byla z panem wiec ,do świetlicy ,W tym mieście jak w Newsweeku im lepsza praca tym gorszy czlowiek .Panie Prezydecie Mackiewicz ,proszę dać więcej pracy swim najblizszym pracownikom ,bo już zaczynaj zamiast pracy pisac komentarze ,wstyd

Komu Ty łaskę robisz, że się z ” adamem ” zgadzasz ? Ale gloryfikacja… Poza tym, zapomniałeś dodać, że nie tylko ” Newsweek ” opluwa ludzi. Poczytaj ” W sieci „, ” Uważam że ” i kilka innych prawicowych, gdzie mieszają porządnych ludzi z błotem. Ja nie jestem pracownikiem Macka. Osobiście do nikogo nic nie mam. Nie podoba mi się tylko, sposób załatwiania pewnych spraw w imię suwerena.

Chciałbyś być takim miernotą ,który ma majatek w samych nieruchomosciach prawie 3 mln Więc kto tu jest miernotą ????

Wytłumacz ” tomaszowi ” o jaką miernotę, Ci chodziło. Pomylił chyba polityczną z ekonomiczną ?

Ludzie którzy zagrażają układowi w mieście i Mackiewiczowi trzeba zniszczyć ,Kosmala ,dzięki któremu jeszcze Włókniarz Pabianice egzystuje ZNISZCZYĆ GO ,Ratyńska ,która jest świetnym Kratorem ,ale nie z układu ZNISZCZYĆ JĄ ,Ciebiada kóry walczył z Mackiewiczem ,ZNISZCZYĆ GO Panie Prezydencie zamiast dogadac się z PiS dla dobra miasta pan woli z nimi wojować dla dobra swoich KOLESI . Na szczęscie za 2 lata wybory i rozliczymy pana Mackiewicza za brak inicjatyw w miescie i za kolesiostwo

a kto ciebiade niszczy

Odkąd się Ciebiada pojawił z Łuczakiem w pabianickiej polityce, zapanowało przerażenie w szeregach PO-BSR-owskiej „śmietanki”, układu żrącego to miasto od wielu lat. Zaczęli się bać, bo pojawili się ludzie zupełnie spoza układu, nieskażeni miejskimi, brudnymi układzikami. I dlatego zaczęła się nagonka, szczególnie na Ciebiadę, który ułożył takie listy wyborcze, że PiS dostał samodzielną wiekszosc. 13 radnych PiS kontra 7 z PO bardzo bolalo, dlatego zaczelo sie wyciaganie radnych i znalezli sie zdrajcy, ktorzy napluli w twarz nie tylko swojej partii, ale i wyborcom i zrobil sie przewrót w RM – przeciwko woli wyborcow, ktorzy chcieli większości dla radnych PiS. Nagonka… Czytaj więcej »

@njk
@Quba
Ciekawe, kto Was ze smyczy spuścił i zdjął kagańce. Tyle jadu, co w Waszych komentarzach, to chyba nie miał nawet pies Baskerville’ow.
Ludzie opamiętajcie się, póki cała ta Wasza PiSowska zgnilizna, Wam całkiem mózgów nie zeżre…

Nasza zgnilizna to 500+ .Leki 75+, nowy program Mmieszkania dla mołodych ,tak to nasza zgnilizna ,Bo wasza zgnilizna ten kraj pogrążyła w korupcji i niełądzie i to miasto pogrążyła w ukłądy kolesi

500+ i leki, to było z poprzednich zasobów. Mieszkania ? Może. Ale dość sceptycznie wypowiadają się nawet eksperci z PiS. I nie pisz mi ” wasza „, bo każdą zgniliznę mam gdzieś. A układy kolesi, to jest obecna hegemonia kadrowa PiS.

Przytoczę bardziej pikantny fragment z Newsweeka „W ślad za Goss do państwowego biznesu trafia działacz PiS z Pabianic Krzysztof Ciebiada. Pani Janina nie prowadzi samochodu, a Krzysiek jest mobilny, więc wozi ją do Warszawy na miesięcznice smoleńskie – opowiada działacz z Łódzkiego. – Ma też inne zasługi. W czasie kampanii samorządowej zameldował w swoim mieszkaniu kilku „spadochroniarzy”, których partyjna centrala przysłała nam na wybory. Gdyby tego nie zrobił, ludzie nie mogliby u nas kandydować. Tak mówią przepisy. Ciebiada od kilku tygodni jest koordynatorem do spraw sprzedaży energii samorządom w PGE Obrót, jednej z 82 spółek córek nadzorowanej przez Janinę Goss… Czytaj więcej »

No dla was PO-wczyki i BSR-owcy nie w smak że jest tu taki ktoś kto was odsłania i pokazuje wasze ukłądy w mieście . Dla was najlepiej jakby Ciebiada był alkoholikiem ,narkomanem lub nygusem wtedy szybciej można było by go wykończyć Ale nie macie na niego nic więc trzeba mu dorobić rogi lub zrobić z niego złego czlowieka że zaczoł prace ,żenada ,A tak przy okazji ,gdyby Mackiewicz lub reszta nierobów tyle pracowała ,to było by w tym mieście zupelnie inaczej ,A to że wozi panią Goss i tyle lat to trwa to oznacza że kobieta ma do niego pełne… Czytaj więcej »

Mackiewicz to dobry Prezydent nie zatudnia ludzi z Łodzi ,nie ma ukłądu kolesiostwa ,nie kłamie ,kocha wszystkich ,tylko że ma nos jak Pinokio i jest najgorszym Prezydentem Pabianic

No, bądź bardziej rozsądny. Dzieciuch jesteś, bo nos akurat nie ma tu żadnego znaczenia. A co winien Murzyn, że ma taką karnację. A Ty, jesteś ideał ?
Najgorszy PP ? Pamiętasz wszystkich ? Oceniałeś ? Sukces ma jedną matkę, ale porażka wielu ojców…
Ja, PPM nie bronię. Mogłoby być lepiej w mieście, zamiast tych wszystkich politycznych przepychanek. A PiS, to też ideał, tak ?

ja też jestem pracowita i mogę wozić kogoś nawet częsciej

Genialne stwierdzenie w formie i treści.
Skromnie proponuję wysłać post Liskowi, może napisze. Jesli nie, to są jescze inne ” extra ” czasopisma związane z PiS.