Strona główna Aktualności Z miasta W szpitalu rehabilitują na piątkę z plusem

W szpitalu rehabilitują na piątkę z plusem

11
O tym miejscu można śmiało powiedzieć, że wyrobiło sobie doskonałą markę. Pabianickie Centrum Rehabilitacji, będące w strukturach Pabianickiego Centrum Medycznego, to profesjonalny zespół, wysokiej klasy sprzęt, najnowocześniejsze, stosowane na całym świecie metody pracy z pacjentem oraz ośrodek szkoleniowy i egzaminacyjny dla fizjoterapeutów z całej Polski.

Do PCR trafiają osoby, które wymagają usprawnienia, czyli m.in. z chorobami narządów ruchu, zmianami zwyrodnieniowymi (np. bólami kręgosłupa, stanami po złamaniach), po udarach, z porażeniami kończyn, stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona. W ich leczeniu jest stosowana głównie terapia PNF oraz terapia manualna. Wykorzystuje się też laseroterapię, pole elektromagnetyczne i magnetyczne, krioterapię, elektroterapię (leczenie prądem o specjalnie dobranych do pacjenta parametrach), masaże limfatyczne i szereg innych metod. Takie połączenia dają najlepsze rezultaty.

– Ponadto posiadamy stanowiska diagnostyczne do pomiarów różnego rodzaju zaburzeń – badamy m.in. chód, obciążenie nóg czy siłę chwytu – wyjaśnia Renata Szczepaniak, kierownik PCR. – Do naszej dyspozycji jest też Tyromotion. To zrobotyzowany system służący do terapii m.in. pacjentów ortopedycznych, neurologicznych i geriatrycznych, który można wykorzystywać na każdym jej etapie.

 

PCR składa się z ambulatorium, ośrodka rehabilitacji dziennej, zespołu rehabilitacji domowej oraz dwóch oddziałów – rehabilitacji neurologicznej wczesnej i rehabilitacyjnego.

Najmocniejszą stroną są tutaj zaangażowani i znakomicie wyszkoleni pracownicy, niemniej stale podnoszący swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Przywrócenie pacjentowi sprawności stanowi dla kadry PCR zdecydowany priorytet. I jest to zauważane, co potwierdzają liczne pochwały i podziękowania.

– Od początku tego roku rozszerzyliśmy naszą działalność o terapię zajęciową. Poprawia ona zdolności manualne i percepcyjne i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Poza tym warto zauważyć, że jako jedyni na terenie Pabianic pracujemy z pacjentami również w ich domach – podkreśla kierownik.

Z pomocy zespołu PCR (lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych) korzystają też chorzy w oddziałach szpitalnych, zwłaszcza neurologicznym, anestezjologii i intensywnej terapii oraz w zakładzie opiekuńczo – leczniczym.

– Jesteśmy wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. A pracujemy w systemie zmianowym, od godz. 8.00 do godz. 18.00, aby umożliwić rehabilitację tym pacjentom ambulatoryjnym, którzy mogą do nas dotrzeć po zakończeniu swojej pracy – mówi Renata Szczepaniak.

Ruch w PCR trwa cały rok. Większość pacjentów pochodzi z powiatu pabianickiego, ale bywa, że pomocy tutaj szukają mieszkańcy innych części województwa.
Potwierdzeniem wysokiego poziomu funkcjonowania PCR jest fakt, że jako ośrodek akredytowany przeprowadza ono szkolenia dla fizjoterapeutów oraz najtrudniejsze w tej dziedzinie egzaminy specjalizacyjne.

– Ostatnia, piąta edycja tych egzaminów miała miejsce 2 tygodnie temu. Zdawały je u nas osoby z całej Polski, m.in. z Dolnego Śląska, Podkarpacia, Mazur i Pomorza. To dla nas powód do dużej satysfakcji, bo jesteśmy jedynym ośrodkiem w Polsce, w którym odbywają się takie egzaminy – dodaje kierownik.

REKLAMA
Poprzedni artykułPod osłoną nocy kradli rusztowanie
Następny artykułDwie pijane kierujące zatrzymane w weekend
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratuluję, pozdrawiam serdecznie i dziękuję lekarzą, fizjoterapeutą, pielęgniarką,opiekunką medycznym za pracę którą wykonaliście dla mnie .

Panią nauczycielką języka polskiego nie ma za co dziękować.

😁😁😁😁

Brawo dla ekipy mnie postawili w 6 tygodni a grozila mi operacja po diagnozie neurologa jedyne co ci pomoże to stół operacyjny usłyszałem a tu prosze 8 lat po i jest ok

życzę kolejnych sukcesów

Rok czekania na rehabilitację to jedno a drugie bardzo niemiły personel szczególnie panie w rejestracji. Nie wiem czym tu się chwalić?!

Podejście jakie mają do pacjenta olewackie. Nigdy więcej nie skorzystam.

Jestem wdzięczna rehabilitantom z Oddziału wczesnej rehabilitacji neurologicznej za pracę jaką wykonali stawiając mojego męża na nogi po ciężkim wylewie krwotocznym .
Poza tym, podziękowania dla pani Agnieszki z rehabilitacji, która prowadziła rehabilitację mojego męża -miła, kompetentna i zaangażowana osoba 🙂👍

Nieprawda, że personel niemiły. Panie mile, pomocne. Usprawniły moją rękę i jest jak przed złamaniem. Pozdrawiam i dziękuję.

jak nie masz kogoś w samorządzie kto nie pociągnie sprawy to obsługa taka sobie…..

Niech zrehbilitują nowy system obsługi pacjenta bo nie działa u okulisty i są z tego powodu awantury

Gdzie się podziali lekarze z tamtych lat?