Strona główna Na sygnale Kryminalne Pod osłoną nocy kradli rusztowanie

Pod osłoną nocy kradli rusztowanie

0
Świadoma reakcja mieszkanki i szybkie działania policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży elementów rusztowania.

Zdarzenie miało miejsce 2 czerwca około godziny 3:00. Tej nocy 72-letnia kobieta została obudzona głośnym hałasem dochodzącym zza okna przy ul. Szpitalnej. Postanowiła sprawdzić, co się dzieje i spostrzegła dwóch mężczyzn, którzy wnosili na posesję metalowe elementy rusztowania. Zaniepokojona sytuacją, niezwłocznie skontaktowała się z numerem alarmowym, informując o zaistniałym incydencie policjantów.

Funkcjonariusze pabianickiej patrolówki niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Kobieta dokładnie opisała wygląd sprawców, co było kluczowe w dalszych działaniach. Gdy mundurowi patrolowali ulicę 20 Stycznia w Pabianicach, zauważyli jednego z podejrzanych mężczyzn, który zaczął zachowywać się dziwnie w obecności policji. Mężczyzna, 35-letni pabianiczanin, tłumaczył swoje podejrzane zachowanie tym, że czekał na wyjazd do pracy. To tłumaczenie wzbudziło jednak wątpliwości policjantów.

Po przesłuchaniu zatrzymanego mężczyzny, 35-latek przyznał się do kradzieży elementów rusztowania. Okazało się, że pochodzą one z pobliskiej budowy, na której prowadzone są prace dociepleniowe budynku. Podejrzany wspólnie ze swoim znajomym, który był już dobrze znany policjantom z wcześniejszych przestępstw, dokonał kradzieży.

Dzięki informacjom uzyskanym od pierwszego zatrzymanego, funkcjonariusze szybko ustalili miejsce przebywania drugiego sprawcy, 31-letniego pabianiczanina. Również został on zatrzymany przez policję. Skradzione mienie, o wartości szacowanej na ponad 3200 zł wróciło do właściciela. Zatrzymany grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Poprzedni artykułTragedia przy poczcie. Nie żyje kobieta
Następny artykułW szpitalu rehabilitują na piątkę z plusem
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments