Strona główna Aktualności Z miasta Tutaj pacjenci nie muszą czekać na wizytę u lekarza

Tutaj pacjenci nie muszą czekać na wizytę u lekarza

6
Lekarzy dla dorosłych, pediatrów, stomatologów, punkt pobrań krwi oraz punkt szczepień – to wszystko mają w jednym miejscu pacjenci Przychodni Nr 3 przy ul. Nawrockiego 24A w Pabianicach. Można do nich dołączyć i korzystać z udzielanych pod tym adresem świadczeń medycznych zupełnie bezpłatnie.

Placówka przeszła niedawno remont. Nie był wprawdzie kompleksowy, ale zmiany są widoczne – odnowiono znajdujące się na pierwszym piętrze budynku
gabinety lekarskie. Do jednego z nich trafił nowy aparat EKG. Ponadto został naprawiony dach.

– Przez długi okres nie mieliśmy żadnych inwestycji, ale niedawno je zaczęliśmy i mamy nadzieję na kolejne – podkreśla Izabela Szewczyk – Tatucha, koordynator przychodni. – Co ważne, odmładzana jest również kadra. Słowem – nie tylko
działamy, ale cały czas się rozwijamy.
Dzieci są tutaj przyjmowane przez dwóch pediatrów, codziennie (oprócz weekendów). Dorośli jeszcze w pierwszej połowie lipca korzystali z porad udzielanych przez trzech lekarzy pierwszego kontaktu, ale właśnie pojawiła się
kolejna pani doktor. A niewykluczone, że od września będzie zatrudniony jeszcze jeden lekarz.
Pacjent jest umawiany na wizytę (na konkretną godzinę) w ten sam dzień, w którym się rejestruje. Nie trzeba więc czekać na konsultację, a jeśli już, co zdarza się jedynie w sezonie wyraźnie wzmożonych zachorowań, to maksymalnie 1-2 dni. Podobnie wygląda sytuacja z pediatrami.

– Rekomendujemy natomiast, aby zapisywać się rano. Dotyczy to również wizyt domowych, na które nie można umawiać się z wyprzedzeniem. Realizujemy je w dniu zapisu. Przed wizytą odbywa się konsultacja telefoniczna, bo kontakt
osobisty nie zawsze jest konieczny. Jednak o tym decyduje już w trakcie rozmowy lekarz – dodaje Izabela Szewczyk – Tatucha.
Do domów pacjentów, jeśli istnieje taka potrzeba, przychodzą też pielęgniarki środowiskowe, np. aby pobrać krew, zrobić zastrzyk czy zmienić opatrunek. Dla świeżo upieczonych mam cenną pomocą są położne.
Co jeszcze znajduje się w samej przychodni? Gabinet stomatologiczny, gdzie leczenie zębów odbywa się w ramach NFZ oraz punkt pobrań krwi, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 10:00.

– Wykonujemy rozmaite badania – zarówno bezpłatnie, tylko że wtedy potrzebne jest skierowanie wystawione przez lekarza z Pabianickiego Centrum Medycznego, jak też komercyjnie. Wyniki są do odbioru następnego dnia – wyjaśnia koordynator.
W punkcie szczepień, bo taki również działa przy ul. Nawrockiego 24A, pielęgniarki, oczywiście po konsultacji lekarskiej, prowadzą szczepienia dzieci i dorosłych. Przychodnia oferuje teraz m.in. te przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (bezpłatnie dla dziewczynek i chłopców z roczników 2010 i 2011).
Pacjenci nie mają też żadnych problemów, aby przedłużyć przez telefon leki.
Czas oczekiwania na receptę wynosi zwykle 3-4 dni. A apteka mieści się w tym samym budynku.

Przychodnia Nr 3 jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 18:00, w tych samych godzinach rejestrowane są również wizyty osób, które pojawiają się tam osobiście. Telefonicznie można to zrobić od godz. 8:00 do godz. 18:00 pod numerami (42) 22 53 764, (42) 22 53 780 i 577 006 458.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy dobrze rozumiem że na wizytę nie można umówić się np 2-3 dni wcześniej tylko trzeba dzwonić w ten sam dzień w który chce się mieć wizytę?

Tak, dobrze zrozumiałeś. Taki standard w tym kraju. Ja w swojej przychodni muszę dzwonić codziennie od godziny 8:00. Niestety o godzinie 8:15 już nie ma wolnych miejsc. Nawet jak tylko potrzebuję tabletki to nie mogę się umówić na 2-3 dni do przodu. Kwadratura koła

W mojej ocenie artykuły informuje że nie trzeba czekać kilka dni na wizytę, ponieważ zawsze mogą ją umówić w dniu rejestracji (wyjątek to sezon większej zachorowalności). Nigdzie nie znalazłem informacji by nie można było się umówić z wyprzedzeniem.

Aż chce się chorować

Pod względem umawiania się do lekarza nie zmieniło się nic od co najmniej 20-tu lat.
Ja zrezygnowałem z chodzenia do tej przychodni już wiele wiele lat temu.
Jestem zapisany na Mariańskiej i tam mogę umówić się na jutro czy pojutrze jak nie ma wolnego terminu na dzisiaj.

Kompletna bzdura…byłam zapisana w tej przychodni i był wieczny problem z umówieniem w danym dniu…na kolejny tylko i wyłącznie rano….kolejka od godziny 6…a jeśli chodzi o jednego pana pediatrę to aż mi się nie chce pisać…porazka