Strona główna Aktualności Z miasta Szpital pochwalił się wynikami finansowymi

Szpital pochwalił się wynikami finansowymi

10
Konferencja prasowa w szpitalu

Władze Pabianickiego Centrum Medycznego podsumowały 2016 rok. Wynik finansowy jest na plusie. 

Zarząd PCM przygotował bilans finansowy za ubiegły rok. Zysk netto wyniósł 1 470 871 złotych. To dużo lepszy wynik niż w 2015 roku, kiedy to szpital zarobił 833 335 złotych.

W placówce przy ul. Jana Pawła II pracuje około 800 osób. Na wynagrodzenia w 2016 roku wydano prawie 29 mln 251 tyś złotych plus niemalże 5 mln 603 tys.na ubezpieczenia społeczne.

W ubiegłym roku, na oddziały szpitalne przyjęto około 15 tys. chorych. 129 tys. osób poddanych było ambulatoryjnej opiece medycznej, a z nocnej pomocy lekarskiej skorzystało również 15 tys. pacjentów.

Prezes zarządu Agnieszka Owczarek przyznała, że oczekiwane skutki przyniosła decyzja o wynajęciu oddziału chirurgii prywatnemu podmiotowi.

– Nie doszliśmy do momentu, gdy oddział przynosi wynik dodatni, ale miesięcznie mamy około 50 tysięcy złotych mniej kosztów. Firma prowadzi oddział pół roku. Jeżeli nie osiągniemy założonych celów za kolejne pół roku będziemy tę umowę renegocjować. Niewątpliwie poprawiła się jakość prowadzonych usług, co mamy potwierdzone opiniami pacjentów – mówi prezes zarządu.

 

Jak przyznaje prezes, mniejsze koszty uzyskano poprzez oszczędności na diagnostyce pacjentów tego oddziału oraz transporcie.

– Badania rozdysponowywane są bardziej rozsądnie – dodaje Owczarek.

Nadwyżka w budżecie szpitala zostanie najprawdopodobniej zabezpieczona na wkład własny do projektu modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z budową bloku operacyjnego i lądowiska dla śmigłowców LPR. Inwestycja ma kosztować około 7 mln złotych z 85% dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia. PCM będzie startować w konkursie.

– Zarząd podjął się niezwykle trudnego zadania i robi bardzo dużo, aby sprostać niemałym oczekiwaniom właściciela, rady nadzorczej i mieszkańców, co w przypadku braku kontraktu w NFZ jest niezwykle trudne. Musi poszukiwać komercyjnych usługobiorców – podsumował prezydent Grzegorz Mackiewicz, który podziękował za pracę wszystkim pracownikom szpitala.

Mackiewicz odniósł się też do propozycji powstania ogólnopolskiej sieci szpitali i zmiany finansowania służby zdrowia. Zgodnie z przyjętą ustawą utworzony zostanie system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieć szpitali.

– Może będzie łatwiej – dodał prezydent.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To może niech przedstawią wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy !!! Cwaniaki jedne !!!

Syf i mogiła w PCM !!! Najgorsze dziadostwo !!!

No i dobrze! Przez niemal dziesięć lat słyszeliśmy ciągle, że dziesiątki milionów strat, ciągle na minusie, a dług narasta i narasta. Tymczasem w końcu udało się zrestrukturyzować to i owo, w taki sposób, że ten moloch przynosi milionowy zysk! A pieniądze te z pewnością zostaną przeznaczone na dalsze modernizacje, które z czasem podniosą status obiektu. Do prawdy SOR zasługuje na modernizację, bo ciężko ten oddział nazwać przyjaznym. Całe wnętrze pabianickiego szpitala wybitnie pachnie PRL-em. Jeżeli obiekt wypracuje sobie dalsze zyski w wyniku prawidłowego zarządzania – może w 10 lat uda się go stosownie odnowić – wymienić wszystkie okna, ocieplić, wymalować… Czytaj więcej »

Pabianicki szpital, od wielu lat jest dla mnie tożsamy z umieralnią.

Jeśłi robią taką konferencję i chwalą się jak to jest dobrze to oznacza, że jest tragicznie i tylką chcą nam oczy zamydlić.

Jestem zaskoczony,ostatnio na SOR trafiła moja mama i przyjmował tam młody lekarz o imieniu Jarosław. Dawno nie spotkaliśmy się z tak profesjonalnym i ludzkim podejściem,lekarz po badaniu wyszedł i sprawdził czy pacjentka ma z kim wrócić. Opowiedział mi co mamie dolega i co dalej należy zrobić. Brawo dla tego lekarza za takie podejście.

Najłatwiej krytykować, nie będąc w środku. NFZ od lat nie podnosi stawki za punkt, a wszystko, włącznie z pensjami idzie w górę. Kołderka coraz krótsza, a wymagania wzrastają. PCM nie jest dotowany, że przypomnę, jak szpitale wojewódzki, kliniki, itp. Zalecam rozsądek w ocenie.

co jak co ale szpital mamy dzięki Dychcie, gdyby nie jego działania to pewnie jeździli byśmy do Łodzi lub do Łasku.

Nic dziwnego ze mają wyniki skoro ścigają ludzi za badania które powinny być opłacone z ubezpieczenia. Na własnym przykładzie mogę jedynie ostrzec wszystkich którzy robili badania pcmie. Mimo iż donioslem papiery, ze jestem ubezpieczony, w terminie to i tak im się zawieruszyly i po 9 latach ni z tego ni z owego komornik zajął mi konto. Okazało się ze mam do zapłacenia 3 tysiace (!) złotych. Sprawa przegrana bo nie mam jak udowodnić, ze papiery donioslem a z kilku urzędów w których byłem wiem, ze nie jestem pierwszy. Banda złodziei i nic więcej.

Z wypadku czekałem 3 godziny na noszach na panią neurolog … to nie żart …