Strona główna Aktualności Z miasta W szpitalu brakuje rąk do pracy. Najbardziej potrzebne są pielęgniarki

W szpitalu brakuje rąk do pracy. Najbardziej potrzebne są pielęgniarki

0

Na stronie internetowej tej placówki systematycznie pojawiają się ogłoszenia o wolnych etatach, w pełnym wymiarze czasu pracy, z gwarancją umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Od pracowników fizycznych po personel medyczny.

W tych ogłoszeniach o pracę nie wyznaczono nawet terminów składania dokumentów przez kandydatów, którzy chcieliby ją podjąć. Nie miałyby one sensu w sytuacji, gdy każdy zainteresowany zatrudnieniem jest niemal na wagę złota. A właśnie z takim problemem – braku chętnych – boryka się Pabianickie Centrum Medyczne.

 

– Brakuje nam przede wszystkim pielęgniarek. Potrzebne są pielęgniarki anestezjologiczne, do oddziału wewnętrznego i do Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego. A także epidemiologiczne – wylicza Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w spółce.

Aby zostać pielęgniarką, należy posiadać aktualne prawo wykonywania zawodu oraz wykształcenie średnie medyczne lub wyższe. Szczególnych wymagań nie ma natomiast wobec przyszłych sanitariuszy. Jeśli chodzi o to stanowisko, wystarczy skończona szkoła podstawowa oraz przeszkolenie w miejscu pracy. Wolne etaty czekają w będącym częścią PCM, wspomnianym już Pabianickim Centrum Psychiatrycznym. I nie są to jedyne oferty. Spółka ma problem choćby ze znalezieniem hydraulika, który dokonywałby na terenie szpitala drobnych napraw instalacji.

Ogłoszenie o tym naborze, opublikowane 24 września, a także na pozostałe stanowiska, cały czas są aktualne.

Na tym nie koniec. Brakuje osób do pracy w związku z realizacją unijnego projektu „Świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej dla mieszkańców powiatu pabianickiego oraz wsparcie psychologiczne dla uczestników i ich opiekunów”. Kogo chciałoby zatrudnić Pabianickie Centrum Medyczne?

– 10 pielęgniarek, tyle samo opiekunek czy też opiekunów medycznych oraz 2 – 3 terapeutów zajęciowych – wyjaśnia Renata Andziak, pełnomocnik ds. realizacji projektów i rozwoju w PCM.

Ci, którzy podejmą się pracy na tych stanowiskach, będą mieli zagwarantowane zatrudnienie do końca trwania projektu, czyli do 30 czerwca 2020 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments