Strona główna Aktualności Z miasta Skarga na Aflofarm. Za gołą pupę

Skarga na Aflofarm. Za gołą pupę

9

Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęła skarga na pabianicką firmę produkującą suplementy diety.

Skarga dotyczy środka odchudzającego, a skarżący stwierdził: „reklama ukazuje nagie pośladki modelki, co jest gorszące i krzywdzące wobec kobiet o większej wadze. Reklama nadawana jest w godzinach, w których mogą oglądać ją dzieci.”

W czasie posiedzenia komisji, skargę przedstawiał i popierał arbiter-referent. Wniósł o uznanie reklamy za sprzeczną z dobrymi obyczajami oraz zarzucił, że reklama nie była prowadzona w poczuciu odpowiedzialności społecznej, co jest niezgodne z art. 2 ust. 1 Kodeksu Etyki Reklamy.
Wniósł również o uznanie reklamy za niezgodną z art. 25 Kodeksu Etyki Reklamy, w myśl którego „reklamy skierowane do dzieci lub młodzieży muszą uwzględniać stopień ich rozwoju oraz nie mogą zagrażać ich fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu dalszemu rozwojowi.”.

Firma Aflofarm wysłała wyjaśnienie w tej sprawie: „reklama skierowana jest do osób dorosłych i dotyczy produktu na odchudzanie i redukcję cellulitu. Modelka występująca w reklamie nie jest naga, a to, że w reklamie pokazane są pośladki nie może przecież być postrzegane jako gorszące czy krzywdzące dla osób o innej budowie ciała.”

Prawnicy z Aflofarmu podkreślili również, że w telewizji emitowane są reklamy kosmetyków prezentowane m.in przez kobiety pod prysznicem bądź w samej bieliźnie.

Po rozpatrzeniu sprawy, Zespół Orzekający uznał, że reklama była prowadzona w poczuciu odpowiedzialności społecznej oraz zgodnie z dobrymi obyczajami i skargę odrzucił.

Tutaj można zobaczyć reklamę.

REKLAMA
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ko to kupuje ?

kułwa, jak w czasie obiadu puszczają reklamy na hemoroidy to nikt sie nie zastanawia czy to jest gorszące

Komu przeszkadza fajny tyłek?

Czy to przymiarka do rządów pis-u?

co ma piernik z wiatrakiem,chyba szkodzą ci te upały!I czy dopalaczy się nałykałeś!!

I znowu negatywnie o naszym miescie 🙁

To Bronek K protestował bo nie może już patrzeć na swojego hipcia ……………………….

Oj co ten psis odpie….la opanujcie się ludzie bo to nie śmieszne tylko żałosne.

Niedługo bardziej poprawne politycznie będzie pokazywanie dwóch panów trzymających się za ręce niż zdrowych, słowiańskich kobiet w majtkach.