Strona główna Aktualności Z miasta Nowy sprzęt na OIOM za pół mln złotych

Nowy sprzęt na OIOM za pół mln złotych

6

Fundacja Aflofarmu wyposażyła oddział intensywnej terapii naszego szpitala w sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych.

Dzisiaj odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu ufundowanego przez fundację ,,My Kochamy Pabianice”.

Wśród sprzętów przekazanych można wymienić: kardiomonitory, aparat USG, a także bronchofiberoskop i bronchoskop, czyli urządzenia umożliwiające rozpoznanie i leczenie chorób układu oddechowego. Wspomniany aparat USG służy do oglądania nerwów, żył, tętnic i narządów wewnętrznych i jest używany do szybkiego rozpoznania w chorobach i urazach zagrażających życiu pacjenta. W ramach przekazanego sprzętu znajdą się także kardiomonitory mierzące tętno, oddech, poziomy tlenu, dwutlenku węgla, wydolność pracującego serca, stosowane w oddziale intensywnej terapii do monitorowaniu stanu chorych i ich reakcji na intensywne i złożone leczenie.

Wyposażenie pabianickiego oddziału intensywnej terapii to kolejny projekt Fundacji „My Kochamy Pabianice”.

Warto wspomnieć, że we wrześniu 2016 r. fundacja przekazała na rzecz szpitala laser holmowy – urządzenie o wartości 135 tysięcy złotych, które stosowane jest w leczeniu różnych zaburzeń układu moczowego.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co tam robi protestancki biskup czyżby też się dołożył czy tylko lans ?

A gdyby stał tam biskup katolicki to co by tam robił? Dokładał czy lansował?

I z tej okazji bankiet w konferencyjnej… a ile lat to podwyzek ponad minimalna nie bylo?

Panie Furman dziękujemy że jest Pan w Pabianicach

Pan Furman jako jedyny biznesmen robi wiele dla naszego miasta. Ostatnio poznałem osobiście i bylem bardzo miłe zaskoczony Jego pozytywnym stosunkiem do mnie jako zwykłego mieszkańca, zwykłego gościa któremu czasem brakuje do pierwszego. Moze ten gosc powinien przewodzic naszemu miastu na fotelu prezydenta.

Panie Mackiewicz tylko Pan Furman ratuje pana prezydenturę.