Strona główna Aktualności Z miasta Aflofarm podsumował pomoc dla Ukrainy

Aflofarm podsumował pomoc dla Ukrainy

21
Jacek Furman, prezes "Aflofarmu" (fot. materiały prasowe firmy).
Jak informuje pabianicka firma, wartość pomocy przekazanej naszym wschodnim sąsiadom wyniosła już około 2,5 mln złotych.  

Tuz po rozpoczęciu wojny informowaliśmy, że Aflofarm na ten cel przekaże 1 mln złotych, tymczasem kwota znacząco wzrosła. Pabianicka firma farmaceutyczna przekazała 500 tys. zł wsparcia finansowego na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy oraz darowizny – ponad 198 tys. produktów leczniczych.

– Początkowo planowaliśmy wsparcie farmakologiczne w wysokości 500 tys. złotych, ale potrzeby okazały się o wiele, wiele większe – mówi Jacek Furman, prezes Aflofarmu.

Jak rozdysponowana została pomoc?

– Niemalże 100 tys. produktów (między innym za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych) trafiło bezpośrednio na Ukrainę do potrzebujących wsparcia lekowego szpitali. Kolejne 98 tys. produktów Aflofarm przeznaczył na rynek polski wspomagając opiekujący się uchodźcami Łódzki Urząd Wojewódzki, Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego, Hotel Ossa, gdzie schronienie znalazło prawie 1600 dzieci z Ukrainy oraz Centrum Pomocy Humanitarnej Ptak – największego w Polsce punktu pomocowego dla uchodźców – informuje biuro prasowe firmy.

Firma zdecydowała o wstrzymaniu współpracy z Rosją i Białorusią, w tym zatrzymaniu wysyłki towarów, które zostały już wyprodukowane na potrzeby rynku białoruskiego, a także odwołała audyt z Ministerstwem Zdrowia Białorusi.

Ponadto Aflofarm pomaga swoim pracownikom ukraińskiego pochodzenia i przekazuje darowizny w wysokości 2000 zł, aby ci mogli przesłać pieniądze swoim bliskim lub wykorzystać na potrzeby sprowadzenia rodzin do Polski. Firma oferuje też pomoc psychologiczną oraz zorganizowała magazyn z potrzebnymi rzeczami dla uchodźców.

REKLAMA
Poprzedni artykułPolicjanci z Pabianic eskortowali chorą do szpitala
Następny artykułNowości w sklepie stacjonarnym dla klientów 4kom
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

no to mam nadzieje że Polski pracownik też dostaje 2000,00 zł podstawowej wypłaty i 2000,00 zł na swoja rodzinę w Polsce co miesiąc

Zawsze możesz się zamienić i przejąć puste mieszkanie w Kijowie.

W obecnej sytuacji nie wypada pisać takich pierdół. Przede wszystkim w Polsce nie ma wojny, więc doceniajmy to.

Last edited 1 rok temu by Pol

Brawo!

Prezes Jacek zapomniał wspomnieć, że zatrudnił kilkanaście i jeszcze zatrudni więcej pracowników ukraińskiego pochodzenia. Co prawda dlatego, że nie ma tam kto pracować ale zawsze. Ktoś wspomniał że polski pracownik dostanie. Niestety polskiemu pracownikowi systematycznie wspaniałomyślny Zarząd zabiera po 100 – 300 zł z premii uznaniowej będącej stała częścią wynagrodzenia. Może też dlatego ludzie masowo odchodzą z Aflofarmu.
Dobrze, że przekazali te leki na Ukrainę, w dodatku nie trzeba będzie jeszcze płacić za ich utylizację, ale to przy okazji. Brawo Aflofarm

Premia uznaniowa jest stałą częścią wynagrodzenia? To jest stała, czy uznaniowa? 😁

Racja, uznaniowa. Zatem sprostowanie. Pracownik z Ukrainy zarabia w Aflofarmie ponad podstawy 3100 na rękę plus dodatek do mieszkania i transport do pracy. Do tego to 2000 jak wyżej 👆. Pracownik z Polski najniższa krajowa plus ewentualnie premia uznaniowa, która mogą w każdej chwili zabrać a na pewno cześć z niej uciąć. Lepiej? 😆 Jeżeli są jakieś „podwyżki” to właśnie takie 100zl dostajesz do tej premii. Trochę inaczej się żyje kiedy masz świadomość że masz tą podstawę i premie, a inaczej kiedy masz świadomość, że jednak może być mniej a tego nigdy nie wiesz.

Co oznacza: Zarabia ponad podstawy 3100 na rękę?

Zaraz mu kolejne trole zaczną zaglądać do portfela i mówić, komu ile ma dać pieniędzy.

A co z polskimi pracownikami ?kiedy dostaną podwyżkę?

Przestań upominać się o swoje bo zostaniesz trolem i ruską onucą.

Płacz na forum internetowym, pod artykułem w innym temacie, nazywasz upominaniem się o swoje? Jeden drugiego warty 😁😁😁

Dlaczego przed wojną nie pytałeś?

Polski pracownik dostaje 100zl podwyzki

Eee tam😎

Zawsze może, zapytać, czy jak wyśle rodzinę na Ukrainę, to Pan Jacek dołoży mu 2000. Mam wrażenie,.że to świetny zarobek. Sam bym tak zrobił.

najprzystojniejszy

Firma sponsoruje Ukraińców a my płacimy za leki co raz więcej.

Powinieneś też dodatkowo płacić za naukę ortografii. A poza tym przeprowadź się do Kijowa, albo Charkowa i będziesz miał leki gratis.

Panie Jacku, Akustone mi nie działa, psiukom, psiukom, a nic nie leci.. 🤔😵

spróbuj doodbytniczo.