Strona główna Aktualności Biznes Aflofarm inwestuje w rozbudowę wartą 120 mln złotych

Aflofarm inwestuje w rozbudowę wartą 120 mln złotych

0
Jedna z największych firm w regionie łódzkim rozbudowuje się o kolejne powierzchnie magazynowo-produkcyjne. Dzięki inwestycjom produkcja w Aflofarmie ma zwiększyć się nawet o 30 procent. 

Aflorafm to teraz 4 zakłady zlokalizowane w Pabianicach, Ksawerowie, Rzgowie i od niedawna również w Krakowie (po przejęciu krakowskiej spółki Scan Anida, produkującej kosmetyki).

– Rozbudowa naszych zakładów jest kluczowym elementem z punktu widzenia ambitnych planów rozwoju naszego portfolio. Tylko w tym roku wprowadziliśmy już na rynek kilka nowych marek, w tym nasz pierwszy lek biologiczny. Mamy bardzo mocne plany rozwoju leków OTC i produktów na receptę. Nie można jednak rozwijać portfolio bez jednoczesnej rozbudowy zaplecza produkcyjno-magazynowego i badawczo-rozwojowego – mówi Jacek Furman, prezes Aflofarm Farmacja Polska.

Trwają już prace budowlane przy ul. Partyzanckiej. Tam powstaje magazyn centralny tzw. wysokiego składowania, w dużej mierze zautomatyzowany, z pojemnością około 20 000 palet. Między magazynem centralnym a pabianicką fabryką powstanie łącznik, który ułatwi komunikację między budynkami. Powiększy się też przestrzeń produkcyjna.

Natomiast w Ksawerowie firma kupiła działkę o powierzchni 2 hektarów  z przeznaczeniem na rozbudowę zakładu.

W wyniku realizowanej inwestycji firma planuje zwiększenie zatrudnienia o kilkadziesiąt osób. Prace budowlane już trwają, a planowany termin ich zakończenia to II kwartał 2020 roku.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments