Strona główna Aktualności Polityka Siedmiu wspaniałych (WIDEO)

Siedmiu wspaniałych (WIDEO)

32

Siedmiu kandydatów na fotel prezydenta Pabianic stanęło w szranki podczas debaty zorganizowanej przez firmę Creality.

Już kilka minut przed rozpoczęciem okazało się, że sala widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury jest… zbyt mała. Sporo osób całej debacie przysłuchiwało się w pozycji stojącej, a część… musiała obejść się smakiem.

– Więcej osób niestety nie możemy wpuścić ze względu na przepisy bezpieczeństwa pożarowego – tłumaczyli organizatorzy. – Proszę przekazać wszystkim zainteresowanym, że opis, a także nagranie z debaty będą dostępne u naszych patronów medialnych – dodali.

Taka informacja jednak nie wszystkich zaspokoiła. Na sali kilkukrotnie podnoszono larum by wpuścić wszystkich chętnych. Nerwowo było też przed wejściem. – Każdy wyborca powinien mieć prawo wysłuchania debaty. Ciekawe czy 16 listopada też nas nie dopuszczą do urn – grzmieli rozgoryczeni pabianiczanie.

Gdy emocje nieco opadły z małym poślizgiem debatę rozpoczęli prowadzący – Anna i Maciej Kucharek, którzy podobną debatę przeprowadzili cztery lata temu wówczas z ramienia nieistniejącej już gazety Moje Miasto Pabianice.

Debata składała się z kilku części. Główną były odpowiedzi na pytania przygotowane przez organizatorów i patronów medialnych. Zadawano je w trzech blokach tematycznych, a kandydaci mieli minutę na udzielenie odpowiedzi (szczegóły z odpowiedzi wkrótce na portalu).

Między blokami królowała tzw. „rozrywka”, która miała ukazać jakim kandydat jest człowiekiem poza polityką i jakie wyznaje wartości (więcej jutro na portalu). Najciekawsze zostało jednak na koniec. Wisienką na torcie była bowiem możliwość zadania pytania jednemu z kontrkandydatów. Tu kandydaci nie szczędzili sobie złośliwości (niebawem na EPAinfo).

Pod koniec odczytano także wyniki z „prawyborów” przeprowadzonych wśród zebranych na sali. W sumie oddano 177 ważnych głosów, a najwięcej zgromadził Marek Gryglewski – 33,9% (60 głosów), któremu w drugiej turze przyszłoby zmierzyć się z Grzegorzem Mackiewiczem – 19,2% (34 głosy). Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Ciebiada (14% – 25 głosów), Arkadiusz Jaksa (13,6% – 24 głosy), Zbigniew Dychto (8,5% – 15 głosów), Ryszard Tkacz (7,9% – 14 głosów) oraz Marian Koczur (2,8% – 5 głosów) .

Na zakończenie każdy z kandydatów dostał minutę na podsumowanie oraz zachęcenie do głosowania na swoją osobę. Wideo z tych wystąpień dostępne poniżej:

REKLAMA
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

byłem na debacie i zdecydowanie mogę powiedzieć, że Pan Jaksa ma mój głos, jedyny kandydat mający dokładny plan na nasze miasto, zawiodłem sie pomysłami a w zasadzie niewiedzą Pana Ciebiady, którego jedynym hasłem było: zbudujemy termy, Gryglewski wygrał bo przyprowadził najwięcej swoich ludzi co było widać po owacjach po jego wystąpieniach.. ja nie namawiam do głosowania na nikogo ale mam nadzieje ze pabianiczanie wybiorą mądrze nie patrząc na szyldy partyjne

Smutne jest to, że tym miastem nie rządzi Prezydent. Pan Dychto się o tym przekonał i przekona się o tym nowy Prezydent 😉

Bylem dzisiaj na debacie kandydatów na PM P-c. To jest moje osobiste odczucie. Wstępnie miałem zagłosować na p. Ciebiade ale facet nie jest przygotowany do piastowania tego urzędu, debata obnażyła jego braki. W konsekwencji oddałem głos na Tkacza. Ludzie się z niego nabijają ale na pytania odpowiedział bardzo sensownie. Grygiel wypadł naprawdę nieźle można powiedzieć że porwał sale , chyba wszyscy byli zdziwieni wygraną, biorąc pod uwagę ile było osób na sali związanych z BSR i PO. Mackiewicz też nieźle, ale on pracuje w urzędzie więc wiadomo że wiedzę będzie miał największą. Prezydent Dychto, Prezydent to chyba był na dopalaczach… Czytaj więcej »

Byłem. Dychto potwierdził, że był najgorszym prezydentem miasta w jego historii. Facet nie potrafi sklecić zdania po polsku. Brak wizji i dokonań.
Ciebiada klepie wyuczone na pamięć okrągłe formułki. Sądzi, że „ciemny lud to kupi”. Jest największym przegranym debaty, która obnażyła bezlitośnie jego niewiedzę i brak wykształcenia.
Mackiewicz pokazał zalety. Jest wykształcony, doświadczony samorządowo i bezpartyjny.
Jaksa – mam wrażenie, że przywieziony w teczce partyjny spadochroniarz i karierowicz bez serca.
Tkacz i Koczur nie mają szans – to lokalny folklor.

jako, że widzę jeden z niewielu obiektywnych i rozsądnych komentarzy chciałbym jeszcze zapytać o Pana/Pani odczucia co do p.Gryglewskiego?

Patrząc obiektywnie to p. Jaska merytorycznie zdeklasował rywali. O sposobie wypowiedzi i kulturze jaką prezentował tylko mozna chwalić. Pan Mackiewicz (mimo mojej sympatii) wypadł przy nim blado.
P. Dychto – zgoda kompletna
P. Ciebiada – brak doświadczenia, aż nadto rzuca się w oczy.
P. Gryglewski – niby coś wie, ale szału nie ma i koncepcją zabaw w Pabianicach pogrążył się.
Reszta – folklor

@ dqd też byłem na debacie, i o ile Wlaźlak czy Habura czy też Górny rzucają się w oczy o tyle z SLD przyszła masa osób. Był też PPS. Głosowanie mało obiektywne, choć prawdziwe. Może 25% osób było nie związanych z partią/ugrupowaniem. Pan Ciebiada bardzo sympatyczny facet, miło się z nim rozmawia pod urzędem miasta, natomiast w debacie wyszła słoma. Teraz mamy do wyboru albo stary układ PO+ BSR, lub nowy PIS+SLD. Pytanie czy nowy zajmie się porządkiem, czy wymianą ludzi w jednostkach budżetowych? Ludzie juz nie chca zmian, zwłaszcza widać to po szpitalu. Nie chcą obiecanek, wolą to co… Czytaj więcej »

Byłam na debacie . To żałosne że tak dużo ludzi , zwłaszcza z elektoratu PO (stali na boku hallu nie tłocząc się w łbie drzwi nie otrzymali kartek uprawniających do głosowania lub wręcz nie zostali wpuszczeni na salę .No i głosowanie tak niesprawiedliwie wyszło.Mój zdecydowany głos oddaję na p. A Jaksę.

Ja tylko tak na marginesie o jednym z kandydatów: jak można ubiegać się o prezydenturę nie mając… matury?????????????? No ludzie! Bez przesady!!!!

Czy Pan Górny ma maturę???

A pan Górny się o prezydenturę ubiega? ania80??? Z jakiej Ty bajki jesteś?

Powiem tak…Ci co byli na sali w większości 99% są juz zadeklarowani. Tam na sali byli tylko radni, kandydaci na radnych, znajomi i rodziny. Trzeba samemu obejrzeć nagranie i podjąć decyzję. Najgorsza jest polityka.

Także ogladałem debate. Wcześniej mnie “porwał” Ciebiada z ideą porządków ale debata pokazała że nie ma doświadczenia jako samorządowiec ani odpowiedniego zaplecza (brak wybitnych ludzi z PISu / żaden z kandydatów nie wskazał fachowców niezależnych). Grygiel rzeczywiście przyprowadził swoich: widziałem panią sympatyk która zgarnęła chyba z 10 kart do głosowania (jak organizatorzy dopuścili do tego?!) i były jeszcze miejsca wolne. To głosowanie to lipa, z resztą ja głosu nie oddałem, brak długopisu. Żaden z kandydatów nie przedstawił swoich na vice, a to ważne, bo ci ludzie będą od wykonywania konkretnych zadań. Spodziewam się, że będzie to klucz polityczny a jak… Czytaj więcej »

moim zdaniem najlepiej merytorycznie wypadli Mackiewicz i Jaksa, kandydaci z SLD i PIS ciągle powtarzali utarte slogany ze swoich wcześniejszych wypowiedzi i spotów, nie wiem czemu Pan Gryglewski mówi o sobie w 3 osobie, czyżby brak wiary w siebie? Ludzi z SLD było najwięcej i stąd wygrana, próba 170 osób o niczym nie swiadczy. Ludzie na balkonie w MOK nie dostali kart do głosowania

heh, Mackiewicz najlepiej przygotowany merytorycznie?? haha, to czemu nie pokazała tego rządząc Pabianicami? śmiechu warte, nie zrobił nic, och przepraszam, ściągnął dwóch inwestorów, przez 4 lata… żenada

Dostali przy wchodzeniu na sale – ilosc kart byla organiczona iloscia miejsc, wiec po wyczerpaniu sie 'kartek’ nie byly dalej rozdawane. Sondaz na tej sali to tylko zabawa – nie ma co szat rozdzierac…

byłem na balkonie i miałem kartę do głosowania

Jedna gwiazda z SLD wzięła spory plik kartek do głosowania -co t miało być? Żebym wiedział ze to karty do głosowania to bym zrobił rabat Dziadostwo! A teraz jak czytam jak wszędzie trafia ze wygrał to śmiech mnie ogarnia!

Debata- moje podsumowanie . Będzie goło lecz wesoło(Gryglewski obiecał,że będziemy się bawić).Będziemy odnawiać się biologicznie w termach (Ciebiada).Z Dychtą nie miałem pieniędzy -ale sam o tak-złote góry(Mackiewicz). Koczur szkoda wysiłku na komentarz .Dychto albo nie nadążał albo sobie jaja robił(i tak przez 8 lat).Tkacz -sensowne wypowiedzi ale brak aplauzu wobec nikłego elektoratu. Jaksa -może zbyt optymistyczna wizja, ale poważne podejście do tematów.Jednak wolę kogoś kto całościowo widzi problemy miasta, ma doświadczenie i wzory z wielkich a nie tylko własnego grajdołka dlatego swój głos oddaję na .A Jaksę.

Na sali w MOK około 80 proc widowni to byli faktycznie ludzie zadeklarowani politycznie, ale z tego co widziałem, ci którzy przyszli ze zwykłej ciekawości, zwykli mieszkancy Pabianic, w większości zagłosowali za Gryglewskim. A ludzi z PO czy z Bloku Samorządowego na sali nie było wcale mniej niż z SLD. No ale widzę, że boli wielu to, że wygrał Gryglewski, więc trzeba to jakoś wytłumaczyć

Zdumiewa mnie chęć głosowania na Jaksę. Widać, że gość przygotował się teatralnie do wstąpienia. Te wszystkie gestykulację na koniec zaczęły mu się sypać. Dobry psycholog nie miałby problemu z oceną, że gość kłamie ok naciąga prawdę, zresztą wystarczy spojrzeć na Łódź jak beznadziejnie zarządza swoim „odcinkiem” czyli zielenią miejską i nie chodzi tylko o kilka drzewek na Piotrkowskiej za 150tys złotych !!!!Dychto porażka po całości nie ma sensu komentować. Mackiewicz lał wodę jak zwykle, bredził, że coś tam zrobił coś tam załatwił ale nie potrafił wytłumaczyć co dokładnie. Koczur masakra, odpał totalny. Zresztą ci Panowie to ta sama świta głosując… Czytaj więcej »

mieszkańcu -jak kogoś obsmarowujesz to porszę poczytaj troszkę a nie kończ na samych tytułach…zieleń miejska funkcjonuje pieknie w Łodzi i kazdy łodziak ci to potwierdzi. Zobacz sobie akcje np. z FB Zielona Łodź -tylko pozazdroscią takiej kreatwności organizatorów! Dzrewka byly faktycznie drogie na Piotrkowską ale to był budżet obwatelski – ludzie wybrali, ludzie zagłosowali i trzeba bło wykonac pomimo tego ze Jaksa dwukrotnie opiniował ten pomysł na NIE. Cóż -łodizane chcieli to mają. W swoich wystąpieniach parkokrotnie JAksa podkreślał ze w PAbianicach zrobi budżet lepszy niż w Łodzi -bo pominie błedy które tam się wkradły. To jest osoba doświadczona, z… Czytaj więcej »

Grysiu przedstawiciel handlowy na prezydenta Dramat!!

Tylko Mackiewicz… reszta wypadła blado, nie wiedzieli nic!! A tutaj wypowiadają się wyłącznie zadeklarowane osoby!!! Ja też uważam, że to miasto ma zostać bez partyjne i nie chcę tu ludzi, z PiSu, PO i SLD. Nimi zarządzają w Warszawie, a oni biernie sie poddają… Tutaj mamy mieć swoich samorządowców, takich, którzy wiedzą co zrobią w TYM mieście. Meczy mnie już to ujadanie małych piesków

Ja miałem to szczęście, ze dostałem sie na salę (wielu pocałowało klamkę). Wcześniej każdy z nich powiedział chyba wszystko co mogli w milionie konferencji. Teraz byłem ciekaw jak zaprezentują się w sytuacjach niewyreżyserowanych przez nich. Z debaty wnioski są dla mnie oczywiste, że najciekawszym kandydatem jest Jaksa. Widać było z całości wypowiedzi, że wybija się ponad nasz grajdołek. Zagłosuję na niego. Świetnym mówcą jest też Gryglewski ale brakuje mu wiedzy, doświadczenia i wzorców, które słychać było u Jaksy. Ale zaprezentował się ciekawie. Rozczarował mnie niestety Ciebiada. No cóż, tak bywa jak Warszawa decyduje kto ma kandydować w Pabianicach. Ze spółdzielni… Czytaj więcej »

Wszyscy zauważyli ,że Gryglewski przyprowadził ze sobą największy sztab ludzi.Wygrał prawybory a to przecież zabawa a Gryglewski lubi się bawić. Natomiast na poważne wybory mam nadzieję samorzutnie pójdzie górujący liczebnością” sztab” ludzi popierających PO czyli Jaksę . Zresztą nie tylko z sympatii do partii ale i z słuszności wyboru kandydata.

Jaksa, Dychto i Mackiewicz w jednym stali domu. W Pabianicach PO rządzi od 8 lat . Moim zdaniem podział na BSR Dychte i Mackiewicz jest tylko fortelem wyborczym prowadzącym do tego żeby ci sami ludzie zostali przy władzy. Jaksa poza wyreżyserowana gadką i słabą aktorką „język gestów” nic mądrego nie powiedział. Niedaleko jest Łódź wystarczy zerknąć przez miedzę żeby zobaczyć, że poza wymianą personelu na stołkach nie zrobił nic.Doskonale było tez widać na debacie kto z tzw osób Pabianickiego świecznika politycznego oklaskiwał Pana Jaksę zapewne licząc, że po jego wyborze nic się nie zmieni te same stołeczki kasa i wpływy… Czytaj więcej »

W naszym kraju w kompetencji prezydenta miasta
nie znajdują się decyzje dotyczące: zmiany systemu funkcjonowania szkolnictwa, służby
zdrowia, zmiany środka płatniczego, stosowania eutanazji, ustalania zasad
przyznawania prawa jazdy, dostępu do broni palnej, legalizacji związków homoseksualnych,
legalizacji narkotyków, nauczania religii w szkołach, stosowania kary śmierci.

Panie Dychto …Zamiast przekazywać pieniądze na Inwestycje to tylko ŚCIELACIE I UPIĘKSZACIE SWOJE GNIAZDKA (SĄ ZŁOTE I SIĘ BŁYSZCZĄ)…a ludzie pracy nie mają…) …Dziadkom już dziękujemy ..**

Obecni rządzący wasze drugie studia to chyba Architektura Wnętrza bo takich SZLICARÓW nie posiada żaden zakład…WIDAĆ NA CO PRZEZNACZANIE PIENIĄDZE…A RZEKOMO MIASTO BIEDNE …

Mój głos ma Mackiewicz!!! Powodzenia mimo wszystko!! Mimo kampanii negatywnej w jaką wkręca pana Ciebiada i media:)

A może Jaksa jest jasnowidzem i przewidział pytania przed debatą ?