Strona główna Aktualności Z miasta Nie wiedzą, gdzie kandydują?

Nie wiedzą, gdzie kandydują?

0

1 marca odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Pabianicach. Okazuje się jednak, że nie wszyscy kandydaci do końca wiedzą… gdzie kandydują.

Do obsadzenia pozostaje mandat w okręgu nr 12, gdzie wygrał Grzegorz Mackiewicz, który jak wiadomo później został prezydentem miasta. W dniu objęcia prezydentury jego mandat radnego wygasł, a Rada Miejska do czasu przeprowadzenia wyborów uzupełniających działa w niepełnym, 22-osobowym składzie. Wojewoda Łódzki zarządził wybory uzupełniające na dzień 1 marca.

Im bliżej wyborów, tym więcej pojawia się na mieście i w internecie materiałów wyborczych kandydatów. Okazuje się jednak, że nie wszyscy do końca wiedzą, członkami jakiego organu mieliby zostać.

Tomasz Stusio, który bez powodzenia kandydował w listopadzie do Rady Powiatu Pabianickiego przedstawia na swoich materiałach wyborczych siebie jako kandydata do „Rady Pabianic”. Pocieszeniem dla tego kandydata może być fakt, że błędów nie ustrzegli się także bardziej doświadczeni kandydaci. Renata Uznańska-Bartoszek, która była radną poprzedniej kadencji i bez powodzenia starała się o reelekcję w okręgu nr 2 (zajęła tam 3. miejsce) jest na materiałach wyborczych kandydatką do „Rady Miasta Pabianic”.

Ciekawy jest też fakt, iż dwoje z kandydatów do wyborów uzupełniających, w listopadzie szło ramię w ramię pod szyldem Popis-u Zbigniewa Dychto z hasłem „twój sąsiad twoim radnym”. Teraz są jednak przeciwnikami. Wspomniana Uznańska-Bartoszek tym razem kandyduje pod hasłem „wszyscy tworzymy Pabianice”. Andrzej Sauter, który kandydował w okręgu nr 18, gdzie zajął dopiero 4. miejsce też nie jest już radnym-sąsiadem. W okręgu nr 12 kandyduje pod hasłem „jestem jeden, ale potrafię wiele”.

REKLAMA