Strona główna Aktualności Polityka 4 odda połowę pensji (WIDEO)

4 odda połowę pensji (WIDEO)

7

Tak zadeklarowali wczoraj podczas debaty prezydenckiej. Wiemy także, że po 1 z kandydatów jest za legalizacją miękkich narkotyków i związków homoseksualnych.

Między blokami pytań podczas wczorajszej debaty prezydenckiej królowała tzw. „rozrywka”, która miała ukazać jakim kandydat jest człowiekiem poza polityką i jakie wyznaje wartości.

W pierwszej przerwie kandydaci opowiadali się za lub przeciw różnym kwestiom. Wszyscy kandydaci byli przeciwko takim pomysłom jak:

  • kolejne galerie handlowe w Pabianicach
  • płatne studia dzienne
  • waluta euro w Polsce do 2016 roku
  • eutanazja.

Wszyscy byli też przeciw prywatyzacji służby zdrowia, choć jeden się wahał. Z kolei tylko jeden nie opowiedział się za likwidacją gimnazjów i przywróceniem ośmioletnich szkół podstawowych.

Niemal zgodni byli także w kwestiach: legalizacji miękkich narkotyków, rozszerzonym dostępie do broni palnej czy legalizacji związków homoseksualnych – tu za było po 1 kandydacie.

Dużo bardziej zdania podzielone były w kwestiach: likwidacji religii w szkołach (3 za), obniżenia cen autobusowych zaraz po objęciu władzy (4 za) czy kary śmierci (5 za).

Najwięcej aplauzu na widowni wzbudziło jednak ostatnie pytanie dotyczące tego, czy oddadzą połowę pensji na cele społeczne. Czterech potwierdziło, że tak.

Poniżej wideo z odpowiedziami kandydatów na wszystkie pytania:

 

Sporo emocji wzbudziła też druga „zabawa”, w której kandydaci najpierw wypisywali za pomocą przymiotników swoje cechy, a później po odczytaniu ich przez prowadzących próbowali odgadnąć jaki to kandydat. Wśród cech można było usłyszeć same superlatywy m.in. doświadczony, wykształcony, rzetelny, kompromisowy, uczciwy, skuteczny, bezinteresowny, pomocny, pracowity, wysportowany, otwarty, kompetentny, z zasadami, bezkonfliktowy.

Tylko dwóch kandydatów zostało odgadniętych w komplecie. Byli to Ryszard Tkacz, który określił siebie tylko dwoma cechami – uczciwy i bezinteresowny oraz Arkadiusz Jaksa, którego wyraźnie zdradziło słowo wysportowany, wszak to biegacz z klubu Korona Pabianice.

Poniżej wideo z tej zabawy:

REKLAMA
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A były gadki ,że Jaksy ludzie nie znają . a tu proszę nie tylko kandydaci ale cała widownia wiedziała o kogo chodzi. Jednak ruch to zdrowie i pozytywne myślenie.Życzę Panu prezydentury

Cała widownia go znała bo na widowni byli tylko kandydaci na radnych lub członkowie ugrupowań kandydatow zwykli ludzie już niestety nie mogli wejść. I za to ja osobiście dziękuję panu staroscie Krzysztofowi Haburze z PO kiedy to straż pożarna która mu podlega chciała zamknąć sale widowiskowa i teraz tylko 200 osób może wejść. Nie wiem kto wymyślił w tym miejscu debatę. ..
NIE GŁOSUJE NA PO

Zajebiści kandydaci. Mackiewicz z poparciem Solidarności i Górnego oficjalnie mówi, że jest za legalizacją narkotyków. Szok normalnie. Facet powinien być skreślony. Drugi Jaksa jest za związkami homoseksualnymi. Jeszcze lepiej !!! Jak któryś z nich wygra to trzeba się będzie wyprowadzić. Masakra i tacy ludzie kandydują na najwyższy urząd w mieście.

Żal dupę ściska że nie było transmisji LIVE w internecie.

co za idiotyczne pytanie – dlaczego prezydent ma oddawać połowę pensji na cele charytatywne??? a państwo Kucharkowie oddają połowę swoich zarobków na takie cele?

Dokładnie.

@troll i bardzo dobrze że ktoś jest za legalizacją narkotyków! zebys się zesrał i zdjął majty przez głowę, to kto ma zamiar zajarać to i tak zajara (oczywiście moim zdaniem absolutny zakaz dopalaczy – to jest ścierwo, a nie miękki narkotyk i to trzeba definitywnie zlikwidować). powinni tez zalegalizować domy publiczne. to są rzeczy, których się NIE POZBĘDZIEMY a tracimy tylko na tym kasę. zalegalizować, opodatkować i już mamy dodatkowe pieniądze… ba, dużo pieniędzy. zamiast drobnych dilerów czy małych ćpunków posiadających gram lub dwa na własny uzytek, należałoby wsadzać pojedyncze jednostki, które nie odprowadzałyby podatku od w/w rzeczy. więzienia odetchnęłyby… Czytaj więcej »