Strona główna Aktualności Polityka Prezes Kaczyński wybrał biznesmena

Prezes Kaczyński wybrał biznesmena

23
Błażej Spychalski, Krzysztof Ciebiada i Antoni Hodak

– Prezydentem Pabianic powinien być człowiek związany z biznesem. Teraz miasto jest nieprzychylne dla przedsiębiorców i nie daje miejsc pracy – powiedział Dariusz Wypych na inauguracyjnej konferencji sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

 

We wtorek komitet polityczny PiS na wniosek Jarosława Kaczyńskiego podjął decyzje o wyborze Krzysztofa Ciebiady na kandydata na prezydenta Pabianic.

– Bardzo dziękuje prezesowi i posłowi Marcinowi Mastalerkowi, który obdarzył mnie zaufaniem. Mamy cel, żeby Pabianice były lepiej rządzone i wyglądały lepiej wewnątrz i na zewnątrz – mówił kandydat na dzisiejszej konferencji. – Miasto ma potencjał , który był marnowany, dlatego stworzyliśmy plan dla naszego miasta.

Oto główne punkty planu:

1. Tworzenie lepszych warunków dla działalności gospodarczej,

2. Program rozwoju współpracy między miastem a gminami w celu w celu wykorzystania zasobów geotermalnych.

3. Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w zakresie inwestycji,

4. Zablokowanie planów prywatyzacji szpitala oraz polepszenie jakości usług medycznych,

5. Rozwój bazy kulturalnej, oświatowej i sportowej w naszym mieście.

PiS w tajemnicy utrzymywał swoje wewnętrzne wybory. Do wiadomości mediów podane zostały trzy nazwiska potencjalnych kandydatów: Włodzimierz Stanek, Maciej Łuczak oraz Dariusz Wypych.

Dołączył do nich Krzysztof Ciebiada, ale ta informacja nie została ujawniona. Okazało się również, że Wypych w połowie lipca wycofał swoją kandydaturę i poparł Ciebiadę. To samo zrobił Łuczak.

– Kandydaci zgłaszali swoje plany i pomysły na rządzenie miastem. Jednogłośnie wygrał Krzysztof Ciebiada – poinformował Błażej Spychalski, pełnomocnik wyborczy na województwo łódzkie.

Krzysztof Ciebiada ma 46 lat. Od 1990 roku wspólnie z żoną prowadzi firmę (krawiectwo konfekcyjne), która dziś zatrudnia 10 osób. Ma dwie córki Anię i Karolinę. Jest szefem struktur powiatowych PiS w Łasku oraz Członkiem Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Pabianicach. Przez dwa lata był asystentem radnego Wypycha. Ma wykształcenie średnie techniczne. Będzie też kandydował do sejmiku wojewódzkiego.

Kandydat PiS ma poparcie Polski Razem Jarosława Gowina, której przedstawiciel Antoni Hodak był obecny na konferencji.

REKLAMA
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Paaaaaaaaaaanie Ciebiada. Daj Pan spokój. Nikt Pana nie zna, nikt na Pana nie będzie głosował. Udaje Pan fajnego gościa, takiego w porządku i w ogóle, a jesteś Pan zwykły burak. Miałem okazję Pana poznać, to wiem. Obietnice niedotrzymane, słowa rzucane na wiatr. Z przykrością, mam nadzieję, że Pan nie wygra. I najbardziej w świecie mi przykro, że Pan W. Stanek nie kandyduje. Mądry facet, który miał szanse być na odpowiednim miejscu. Jestem załamany i zbulwersowany. Wszędzie tylko ręka rękę myje, każdy załatwia sobie stanowisko. Ciągle tylko plecy, plecy, plecy. A najbardziej mnie smuci, że Pan, podobnie jak Czerepach i Wójt… Czytaj więcej »

„Obietnice niedotrzymane, słowa rzucane na wiatr”?? Chyba młody Pabianiczanin jest fanem którejś opozycyjnej partii, ponieważ Pan Ciebiada do tej pory nie miał sposobu pokazać czy dotrzymuje obietnic i czy rzuca słowa na wiatr…. Jeśli zostanie prezydentem, wtedy będzie miał okazję. Wolę jego, kogoś kto jest przedsiębiorczy i inteligentny a nie resztę, która za dużo w życiu nie osiągnęła i chce się jedynie 'nachapać’ jak poprzednicy. Trzymam kciuki i oddam głos na Ciebiadę. Młoda Pabianiczanka.

Wreszcie mądry wybór (choć po Kaczyńskim to bym się akurat tego nie spodziewała). Nie lekarz, nie nauczyciel, ani od 16 lat samorządowiec, jak piszą obok. Biznesmen! Człowiek, który wie, jak ciężko w tym kraju zarobić złotówkę i jak wiele czynników przeanalizować, by mądrze ją wydać. Człowiek, który nie dosypia i popija melisę, by zapewnić działanie swojej firmy, a co za tym idzie byt pracownikom i w konsekwencji sobie i rodzinie. I takiego gospodarza nam trzeba, żeby podźwignąć to miasto z końcówek statystyk w kraju! Nie ludzi, którzy od zawsze korzystają z pieniędzy budżetu, którym równiutko pierwszego wpływa wypłata, którym należne… Czytaj więcej »

Fajny facet z pana Ciebiady. Obiecuje wyborcom wszystko, poklepuje po plecach, nawet obiecuje że zadzwoni a potem milczy … szkoda, myślałem że PiS weźmie ten urząd … dzisiaj wiem że nie weźmie.

Jest mi strasznie przykro ze będę miał Prezydenta z wykształceniem średnim, jest setki innych osób a nawet Managerów z wyższym wykształceniem jak już ktoś powołuje się na Biznes i Przedsiębiorczość w naszym mieście. Dawno słyszało się że są tarcia w Pabianickim PIS ale to jest najgorszy wybór jakiego dokonano. PIS może i wygra wybory ale z automatu daje się opozycji dziesiątki argumentów do wytykania i drwin. Stanek to był pewniak który zapewne wie lepiej jak zarządzać niż Pan Ciebiada który zarządza tylko (10 osobami ) dziwię się że przyporządkowuje się Ciebiadę do biznesu???? Ja zarządzam 24 pracownikami to w takim… Czytaj więcej »

Marek Gryglewski i nikt inny!

Zwracam się do PiSu i wszelkich pisiorów. Przez was rozdzielono osiołki w ZOO więc zwracam się do was pisiory o uwolnienie osiołków.
Wolność dla osiołków.
To że prezes nieru….cy to że Pawłowicz nieru….na nie znaczy że trzeba rozdzielać zwierzęta że są szczęśliwe ze sobą.

Zauważcie, Dychto, Mackiewicz , czy oni kiedykolwiek pracowali na swoim ? pasożyci na etatach budżetowych .Stworzyli jakieś miejsca pracy w Pabianicach ? Przyciągnęli jakiegoś inwestora ? Aby miasto się rozwijało potrzeba ludziom stworzy miejsca pracy w Pabianicach a nie remontować Lewityn !!!! Spójrzcie na Aleksandrów Łódzki

Nasz przyszły prezydent powinien mieć doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Mackiewicz wie co robi i o czym mówi, ma doświadczenie – i to nie z zarządzania 10 osobami, wie z autopsji czego temu miastu potrzeba. Po co kruszyć kopię. Chcemy, żeby znowu ktoś sterował prezydentem miasta, a ten uczył się przez kolejne lata jak pracować??? Jeżeli tak to wybierajmy Ciebiadę, Gryglewskiego i innych ludzi , którzy może i są mili i sympatyczni, ale pojęcia o byciu prezydentem nie mają.

Aleksandrów jest świetnym przykładem, a to przeciez tak blisko. Ja jestem w szoku, jak prezydentem może zostać Ciebiada? co on takiego zrobił, czym zasłynął? Stanek naprawia samochody, szkoli psy, kamizelki rozdaje, ciuchy dla biednych tez zbierał jak jeszcze nikt ne myslał o wyborach, ale nie siedzi z dupą. Biznesmen? Dilowanie (pewnie nie do końca legalnie) bluzek ruskim już nie idzie odkąd zamknęli granice to szuka się sposobu na piniondz. W jaki sposób on chce stworzyc lepsze warunki dla pracodawców? Obnizy w Pabianicach Zus? zmniejszy podatek dochodowy? bedzie ganiał moich klientow zeby w terminie placili faktury? Przestań Pan wciskać kit, sam… Czytaj więcej »

O Jezu co tam robi za stołem młody Hodak. Mamusia kupiła synkowi miejsce na listach PIS-u w zamian za pochlebne artykuły na temat kandydata. Co to za człowiek ten Hodak. Jak był w PO to opluwał PIS za każdym razem i wszędzie. Jak jest u Godsona to pluje na PO. Teraz jak jest deal z mamusią to kocha PIS. Hodak nie pomyl się kogo kochasz a na kogo plujesz..

Bzdury Pan opowiada, totalne, nie wiem czemu Pana tak boli moja obecność na konferencji. Jeśli Pan się upiera, proszę podać tytuły i daty ukazania się rzekomych artykułów wychwalających Krzysztofa Ciebiadę w NŻP. Jeśli chodzi o motywacje, jakimi kierowałem się odchodząc z młodzieżówki PO i zapisując do PRJG, wielokrotnie, również tutaj je szczegółowo opisywałem. Lepiej zorientować się i naprawić swój błąd niż z uporem trwać przy jednej, złej opcji – tylko głupi zdania nie zmienia. Jestem konserwatystą i osobą, która kocha Polskę. Dlatego nie mogłem tkwić w środowisku, które doprowadziło do grabieży oszczędności emerytalnych Polaków(150 mld) i wprowadza lewicową rewolucję obyczajową.… Czytaj więcej »

Panie Antoni! Nie karmić PO-wskich trolli. Mniej kampanii w internecie, a więcej bezpośredniej. I w ten sposób zamknie im Pan gębę. A tak BTW: z którego okręgu Pan startuje

Wiem, że nie powinienem czasem odpowiadać, bo to rzeczywiście nie ma sensu, ale niekiedy trudno się powstrzymać czytając takie rzeczy na swój tema. Właściwa kampania się jeszcze nie rozpoczęła, ale emocje już podgrzane. 😉 Bardzo dziękuję za wsparcie. Jest szczególnie cenne z Pana strony, bo byłem niegdyś pod Pana ostrzałem. 🙂

Może w kilku sprawach się z Panem nie zgadzam, ale doceniam umiejętność zweryfikowania własnych poglądów. Niełatwo jest odejść z partii władzy. A niektórych to boli, bo nadal siedzą przy cycku.

Jak się ktoś dużo udziela na różnych forach i wymądrza na wszelkie tematy to czasem sam się gubi, którą partia jest cacy, a która be. Dla mnie obecność Hodaka na listach PIS to zwykła pomyłka.

Nie widzicie, że to miasto dogorywa. W Pabianicach trzeba wybrać takiego Prezydenta, który zacznie przyciągać inwestorów, którzy znaczna tworzyć nowe miejsca pracy i budować zakłady . Jeśli ten Pan ma taki program , to jestem jak najbardziej na TAK !!!!!

A ja miałam” przyjemność” poznać pana Ciebiade dawno temu , pan Ciebiada szukał w szkole odzieżowej młodych dziewczyn na dorobek w swojej firmie ,zgłosiłyśmy się z koleżankami na wyjazd na wakacje ,ustaliliśmy warunki pracy i ceny za uszycie ,pracowałyśmy taka samą ilość godzin jak jego stałe szwaczki ,zostając po godzinach bo mu zależało, ale niestety przy wypłacie warunki płacy dla nas się zmieniły,płacąc nam znacznie mniej , wmawiając nam z żoną brak doświadczenia ,pamiętam wtedy jako młoda dziewczyna wiedząc o bracie księdzu byłam wstrząśnięta z tak bezdusznym wykorzystaniem młodych jeszcze naiwnych dziewczyn , teraz na szczęście nie mam” przyjemności 😛… Czytaj więcej »

Mieszkam w Pabianicach i dlugi czas pracowałem na terenie naszego miasta. Myślę że moj zawód jest mało ważny, ale miałem okazję pracować w naprawdę wielu wielu szwalniach w Pabianicach i nie kojarzę ( a z pewnością zapadło by mi to w pamięć ) ani jednego uczciwego pracodawcy. Każdy z nich wykorzystuje pracownice i pracowników. Zatrudnianie na „najniższą” płacenie z akordu praca po 12 czy 13 godzin to standard. A jak jest wolne to często cały miesiąc i oczywiście….bezpłatne. Innych mało wyrafinowanych aczkolwiek perfidnych praktyk nie będę przytaczał bo z pewnością większość z nas zna realia naszych małych wożących się mercedesami… Czytaj więcej »

Jeden biznesmen już jest, nawet podobnej profesji, po sąsiedzku w Ksawerowie. Efekt to drastyczny wzrost wydatków na administrację i drastyczny spadek nakładów na inwestycje. Kierowanie urzędem to nie to samo co prowadzenie prywatnej firmy, trzeba mieć wiedzę na temat jak stosować przepisy prawa, a nie tylko doświadczenie w ich obchodzeniu. Jak się takiej wiedzy nie ma to się zaczyna ściągać coraz więcej ludzi aby te luki zapełnić, tylko że to nic nie daje ponieważ nie wie się czego od tych ludzi wymagać i jak ich rozliczać z efektów ich pracy. Mam nadzieję że te wybory odświerzą radę miasta, tak że… Czytaj więcej »

Taka sytuacja

Prezydent ze średnim wykształceniem to jakiś żart. Rozumiem, że można skończyć prywatną uczelnię i mieć to z głowy, ale uważam, że wszystko w swoim czasie. Niektórzy poszli na studia, a niektórzy woleli pracować. Chociaż wszystkie WSHE, WSSM i inne tego typu „kuźnie talentów” są g… warte

To będzie najlepszy prezydent miasta Pabianice. Pan
Krzysztof Ciebiada jest kreatywny i efektywny, konsekwentny w działaniu na
pewno będzie świetnym gospodarzem. Ma mój głos.