Strona główna Aktualności Polityka Ciekawe nazwiska na listach wyborczych

Ciekawe nazwiska na listach wyborczych

12

Komitety wyborcze nie przedstawiły jeszcze oficjalnie nazwisk osób startujących w wyborach samorządowych, ale wiadomo mniej więcej kto będzie startował. Jest kilka ciekawych nazwisk.

Kandydatem Platformy Obywatelskiej do Rady Miejskiej jest Adam Wirski, bardziej znany jako Kruk. To pabianicki grafficiarz, streetartowiec, którego prace zdobią całe Pabianice. Kilka lat temu wpadł na pomysł malowania zniszczonych elementów infrastruktury miejskiej m.in. starych skrzynek energetycznych, odrapanych hydrantów i płotów. Razem z kolegami stworzył też kilka murali m.in. Rafę na płocie miejskiego żłobka przy ulicy Moniuszki (zdjęcia można zobaczyć TUTAJ)

 

Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Rady Powiatowej wystawia byłego piłkarza Piotra Grąckiego. To 31-letni wychowanek Włókniarza i wieloletni kapitan ten drużyny. Dwa sezony temu jako trener Włókniarz w IV lidze. W „zielonych” barwach jako zawodnik spędził ponad 20 lat.

W zespole seniorów zadebiutował w sezonie 2001/02 i grał w nim nieprzerywanie do końca sezonu 2011/12. W czasie tych 11 lat przeżył kilka spadków i awansów. W sumie zaliczył 5 sezonów w IV lidze i 6 w okręgówce. W sezonie 2012/13 przejął drużynę pogrążoną w kryzysie po Sławomirze Chałaśkiewiczu i jako trener utrzymał ją w lidze notując bilans 10 wygranych, 3 remisów i 11 przegranych. W ostatnim meczu poprzedniego sezonu wybiegł w podstawowym składzie a-klasowego Włókniarza. To był jego jedyny mecz w karierze na tym poziomie rozgrywkowym i zarazem pożegnalne spotkanie, po którym definitywnie zawiesił buty na kołku. W barwach Włókniarza zanototwał 273 mecze, w których zdobył 24 bramki.

 

Kolejny sportowiec startujący do „powiatu”, z tym że z listy PO, to kulturysta Mariusz Bałaziński. To jego drugie podejście w 2008 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w kulturystyce klasycznej do 175 cm w Kaliningradzie, a w 2009 roku brązowy medal Mistrzostw Europy w kulturystyce klasycznej do 175 cm w Nowym Sadzie.

 

Kandydatem do RM z Bloku Samorządowego Razem będzie Grzegorz Szyszka, wielokrotny mistrz Polski i wicemistrz świata weteranów w zapasach. Aktualnie z sukcesami jest trenerem młodzieży w PTC. Pracuje w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. To będzie jego drugi start w wyborach.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej do sejmiku wojewódzkiego wystawia Mirosława Trześniewskiego, byłego trenera pabianickich koszykarek, który w latach 1998-2004 zdobył 4 tytuły wicemistrzowskie. Trześniewski był już radnym w latach 1998-2002.

Z listy Bloku Samorządowego Razem wystartuje Krzysztof Hile. To wieloletni redaktor, prezenter i operator telewizji  PRO-Mok, a wcześniej TOP. Hile ponad 40 lat jest też związany z ZHP. Większość harcerzy pamięta go jako komendanta obozu w Dwerniku, gdzie szefował w latach dziewięćdziesiątych. Był też twórcą zespołu piosenki turystycznej „Między nami”, który wygrał popularny Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA. Było to w 1995 roku.

Jest inicjatorem zbiórki pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków na pabianickich cmentarzach. W ubiegłych wyborach przegrał dwoma głosami z Krzysztofem Górnym. W tym roku również startuje do Rady Miejskiej.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPrezes Kaczyński wybrał biznesmena
Następny artykułJest nowy komendant
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gaficiarz, zapaśnik i kopacze nożni. Potencjał nowej rady będzie porażający.

Szyszka jako człowiek o nieprzeciętnej inteligencji i wizji, w jakim miasto miałoby zdążać kierunku tak? Z gotowymi projektami jak zdobyć fundusze unijne, człowiek światły i znający języki obce? Co tym ludziom lęgnie się w głowach?

Radni miejscy nie pozyskują funduszy. Tym zajmują się urzędnicy.

Urzędnicy w Pabianicach raczej nie pozyskują funduszy.
Ludzie pozyskują fundusze z różnych źródeł i w różnych okolicznościach. Wśród kandydatów na radnych są tacy, co potrafili coś pozyskać dla Pabianiczan (np. T. Gęs).

Wirski na radnego ?????? to marycha w Pabianicach będzie na 100% palona za free gratuluję SUPER wyborów PO, prawdopodobnie starzy bywalcy list wyborczych PO wymyślili sobie ze siebie obstawią na 1 miejscu listy innych niby znanych na kolejnych którzy i tak z założenia nie wejdą ale oddane głosy sumasumarum i tak wpadną na ich konto. Panie Wirski Pan zacznie myśleć !!!!!!

W tym roku wybory do Rady Miejskiej są jednomandatowe. Wchodzi jedna osoba z okręgu z największą liczbą głosów. Więc żadne głosy nie będą wpadać na konta 🙂

Jakie mają wykształcenie ci kandydaci na przyszłych mędrców ?

dokładnie, też bym się chętnie dowiedział ..

mozna sie bylo spodziewac wkoncu malowal ZWiK i sie dogadal juz pewnie jakas posadka bedzie. Precz z Partia Oszustow tylko idioci tam wstepuja.

Kandydaci porażka, jeden lepszy od drugiego. Paranoja. To miasto upada coraz bardziej.

Pamiętajcie Pabianiczanie, to Wy zrobicie odsiew.

Znane z czego ???????