Strona główna Na sygnale Kryminalne Pijany przyjechał zatankować

Pijany przyjechał zatankować

1

Pracownicy stacji benzynowej udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który przyjechał zatankować samochód. Zabrali mu kluczyki i wezwali policję.

Do zdarzenia doszło 15 października 2014 roku około godziny 21:00. Na stację benzynową przy ul. Świetlickiego wjechał opel, który zatrzymał się przy jednym z dystrybutorów. Z auta wysiadł zataczający się kierowca, który nie był w stanie zatankować swojego samochodu. Chwiejąc się przy dystrybutorze nie mógł „pistoletem” trafić do wlewu.

Dziwne zachowanie klienta nie umknęło uwadze pracowników stacji, którzy wyciągnęli kluczyli ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 59-latka i doprowadzili do komendy.

Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę na „podwójnym gazie” oraz za złamanie zakazu sądowego, na mocy którego nie powinien wsiadać za kółko do 2016 roku. Za nieprzestrzeganie wyroku grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na tej samej stacji 1 sierpnia Pani Beata powstrzymała przed dalszą jazdą 34-latka także mającego 3 promile alkoholu w organizmie (pisaliśmy o tym TUTAJ). Za obywatelską postawę pracownicy stacji podziękował później prezydent Zbigniew Dychto (WIĘCEJ).

REKLAMA
Poprzedni artykuł„Wezmę odpowiedzialność za to miasto”
Następny artykułBSR gotowy do wyborów
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chrzczone paliwo na tej stacji ma taki wpływa na kierowców mających słabą głowę