Strona główna Aktualności Polityka BSR gotowy do wyborów

BSR gotowy do wyborów

26

Działacze Bloku Samorządowego Razem mieli swoją konwencję wyborczą w Dworze Kapituły Krakowskiej. Poznaliśmy kandydatów do rady miejskiej i powiatowej.

Spotkanie, które odbyło się w czwartek poprowadził Florian Wlaźlak, przewodniczący BSR. Na początku zaznaczył, że data zorganizowania konwencji nie jest przypadkowa, bowiem dokładnie 36 lat temu Karol Wojtyła został wybrany na papieża, a za równy miesiąc odbędą się wybory. – Jesteśmy grupą ludzi, która współpracuje ze sobą od dwóch kadencji – tak prezentację zaczął Wlaźlak. – Jeżeli wyborcy uznają za stosowane, będziemy działać kolejną kadencję. Charakteryzuje nas to, że jesteśmy grupa apolityczną.

Jako pierwsi zaprezentowani zostali kandydaci do rady powiatowej w trzech miejskich okręgach. O mandat ubiegają się m.in. Elżbieta Misiewicz-Majdas, była wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Dariusz Wróbel, wicedyrektor, nauczyciel matematyki w Zespole Szkół nr 3 oraz były piłkarz ręczny. Na listach wyborczych jest też Alicja Bujacz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Grzegorz Janczak, były starosta i aktualny dyrektor Miejskiego Zakładu Pogrzebowego, Henryk Gajda, wójt gminy Pabianice oraz Andrzej Kopa, kierownik sekcji piłki nożnej w PTC. Do samorządu i polityki chce wrócić Jacek Marynowski, chirurg, były dyrektor pabianickiego szpitala oraz radny miejski I i II kadencji.
O reelekcję będą ubiegać się: Florian Wlaźlak, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej, Marta Cicha, była pracowniczka banku PACO Bank oraz Jarosław Habura, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

BSR wystawił również 23 kandydatów do rady miejskiej. O kolejny mandat walczą radni: Zbigniew Grabarz, właściciel sklepu Ferrum, Krzysztof Górny, kierownik w ZEC-u oraz Małgorzata Grabarz, pracownik w ZEC-u. Do rady chcą się dostać m.in. Elżbieta Tkaczuk, była skarbnik miasta, Krzysztof Hile, redaktor i operator pabianickiej telewizji, Łukasz Ścibut, zawodowy żołnierz i organizator pabianickiego półmaratonu, Grzegorz Szyszka, trener i wielokrotny mistrz Polski w zapasach, Ewelina Jench – Ciemnoczołowska, aktywna harcerka i nauczycielka.

– Mamy program, pod którym każdy z was może się podpisać – mówił do kandydatów, Grzegorz Mackiewicz.

Lista kandydatów do rady miejskiej.

Lista kandydatów do rady powiatowej.

Pełne wystąpienie Grzegorza Mackiewicza, kandydata na prezydenta Pabainic.

 

 

REKLAMA
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Lukasz Scibut niedawno pisal ze zadnego stanowiska w miescie nie chce gdyz jest dumnym zolnierzem. To po co startuje? Czyzby tak zle bylo w wojsku?

Szok jak ludzie potrafią dopiekać innym. Słuchać ze zrozumieniem to dziś tak rzadka cecha 🙁

@knp – odróżniaj urząd od funkcji !

Radny nie piastuje urzędu tylko pelni funkcję społeczną.
W dobie klejące j demokracji takie wypowiedzi tylko szkodą nam wszystkim.

Ja jednak patrząc na to z oddali uważam, że opluwają innych tylko ci co się boją konkurencji lub nie potrafią stanąć twarzą w twarz i powiedzieć co myślą.

Ludzie mówią jaki ten świat jest paskudny, jak ludzie się opluwają, jaka jest znieczulica, jaki brak zrozumienia, jaka zawiść, zazdrość, jakie wszystko jest złe i paskudne – zacznijcie poprawiać świat od siebie. Może wtedy inaczej popatrzycie na innych…Nie mam słów do tych okropnych wpisów. 🙁

jak tak można kłamać? jacy apolityczni? od 8 lat w koalicji z PO – wystarczy sprawdzić wszystkie! ale to wszystkie głosowania w Radzie Miasta i Radzie Powiatu! jaka to apolityczność? jesteście równo z PO odpowiedzialni za te 8 lat degrengolady tego miasta! i nagle macie pomysły na jego rozkwit? gdzie były do tej pory? – zupełnie jak Pani Prezes szpitala – dopóki szpital jest miejski, to bee, ale jak przejmie go spółka pod Jej prezesurą, to będzie super -:P tylko ociemniali tego nie widzą… tu chodzi tylko o stołki! – nic dla miasta! albo jak ten żołnierz – on ma… Czytaj więcej »

Fajnie oceniać innych jak się siedzi za szybka monitora. Krytykować, kłamać wyborców. Oko prawdy -własnej ślepej prawdy. O czym ty piszesz? Co ma pani prezes szpitala do bsr- to pan Dychto jest jej sprzymierzeńcem. A ilu w radzie miasta jest lekarzy, prawników, ludzi prowadzących własne firmy!! To ci ludzie według Ciebie oko prawdy nie mogą zostać radnymi i pomagać miastu i krajowi swoją wiedzą, doświadczeniem, mądrością. To zaszczyt być radnym i służba. Czyż Piłsudski daleki był od polityki? Oko prawdy Twoja niewiedza jest śmieszna. Po pierwsze w radzie miasta powinni być ludzie którzy pełnią różne zawody i maja różne pasje… Czytaj więcej »

Radny ma pracować w komisjach. Radny musi się znać na administracji i na prawie bo w zgodzie z nim musi pracować ale także tworzyć nowe przepisy. Przebywanie w radzie nie jest służbą a ciężką pracą! Argument, że ktoś wie ile zarabia radny więc musi być uwikłany jest tak bezdennie głupi, że szkoda mówić. To jest publicznie dostępna informacja. Co do żołnierza – nie powinien pełnić funkcji publicznych. Żadnych. Nie wiem jaki to człowiek i nie ma to znaczenia. To samo z policjantami, sędziami czy prokuratorami. Argumenty, że BSR nie jest za nic złego odpowiedzialny jest śmieszny. To ten twór zapewnia… Czytaj więcej »

@assdad radny musi znać się na administracji i na prawie ( ?) to idąc tym tokiem to w radzie w większości powinni być prawnicy, policjanci ( sam sobie przeczysz) – bo to oni w tym zakresie mają doświadczenie. Praca w radzie to SŁUŻBA, bo każdego dnia trzeba służyć ludziom – zgadzam się, ze to również ciężka praca, ale przede wszystkim powinna być wykonywana dla dobra innych i lokalnej społeczności. RADNYM może zostać każdy: lekarz, sklepowa, żołnierz, strażak, prywatny przedsiębiorąca, społecznik, listonosz, nauczyciel, bankowiec, ekonomista – BO TO WIEDZA TYCH LUDZI i ich doświadczenie mają wspierać urząd. Bo na tym polega… Czytaj więcej »

Tak! W radzie powinni być prawnicy i administratorzy o odpowiednich specjalizacjach. Do tego ekonomiści i planiści. Ludzie których kompetencje najbliżej pokrywają się z zadaniami jakie Rada Miasta ma wypełniać. Radni to nie są trybuni ludowi którzy mają reprezentować interesy a ludzie o określonych obowiązkach (budżet, plan zagospodarowania, kontrola prezydenta/burmistrza, rozdział środków miejskich itd.) którzy powinni coś o nich wiedzieć. To, że ktoś ma prawo do czegoś nie znaczy, że powinien z niego skorzystać bo mu się tak podoba. Każdy z nas może pracować w takich zawodach jakie nam się wymarzą, każdy może uprawiać sporty jakie chce, posiadać swoje hobby ale… Czytaj więcej »

Ech jak bardzo masz zawężone pole widzenia. Wszyscy na listach BSR są tacy jak opisujesz? Wysil się i wyjrzyj poza to co napisane w gazecie. Gazecie zależy na czytelności, a nie na czytelnikach. Opisali tylko i wyłącznie ludzi z tzw. świecznika, zupełnie pomijając pozostałych kandydatów tak jak by ich nie było. Tym samym dyskusja sprowadza się do wyrzucania kto gdzie jest zatrudniony w strukturach samorządowych. To tacy sami ludzie jak pozostali. Jesteś taki znawca, widać wiesz na czym polega zarządzanie jednostkami publicznymi. Jakie maja możliwości i ograniczenia. Nie bronię ich, bronię demokracji. To co ty proponujesz to krok do autorytaryzmu… Czytaj więcej »

Ale ja Ci nie bronię głosować na kogo chcesz. Uzasadniam tylko dlaczego JA i nikt z moich bliskich na BSR nie zagłosuje. Nie mam zamiaru zmieniać ustroju, nie jestem radykałem. Po prostu mam pewne wymagania wobec kandydatów, które muszą oni spełniać aby dobrze wypełnić narzucane przez NAS obowiązki a nie wykorzystywać swoją pozycję do załatwiania na boku różnych rzeczy dla swojej grupki znajomych. I oczywiście, że w swoich zarzutach zgeneralizowałem kilka rzeczy bo części kandydatów nie znam a o jednej mam całkiem niezłe mniemanie ale jeśli w gazecie rzeczywiście opisywane są osoby „ze świecznika”, niejako elita przewodnia w tych wyborach… Czytaj więcej »

A ja wiem, że wśród tych ludzi jest wielu, którzy swoje obowiązki będą wykonywać bardzo dobrze:) Bo wierzą w to miasto i w jego zmianę. Bo działają i pracują… będąc , czy nie będąc w radzie. Pozdrawiam:)

@assad – to co proponujesz czyli technokracja jeszcze u nas nie funkcjonuje 🙂 Na azie mamy demokracje -do rady może wejść każdy. Swoną drogą jestem ciekawy, czy którakolwiek lista spełnia Twoje oczekiwania 🙂

Szczerze? Nie.

A wybór z kandydatów w moim okręgu jest tak fatalny, że pewnie skończy się na nieważnym głosie bo nie będę mógł sobie w twarz spojrzeć jeśli bym się przyczynił do zwycięstwa któregoś (lub którejś) z nich.

Nie jestem technokratą per se. Nie w każdych wyborach kieruję się takimi pobudkami przy analizie kandydatów. Na radzie mi jednak zależy bo jest tym ciałem, które może powiedzieć „veto” w przypadku gdy prezydent czy jego ekipa wymyśla jakieś chore rzeczy za jeszcze bardziej chore pieniądze.

Czyli nie zagłosujesz, do rady wejdzie kto popadnie i na tym twoje veto polega? Hmmm ciekawe. A czemu sam nie spróbowałeś własnych sił i nie wystawiłeś swojej kandydatury?

Bo jeszcze się na to stanowisko nie nadaję. Znam swoje umiejętności i możliwości. Nie będę się nigdzie pchał skoro wiem, że nie mam ku temu odpowiednich kwalifikacji.

,,Polacy to naród wspaniały, tylko ludzie kurwy.” – J. Piłsudski

W pelni zgadzam sie z komentarzem Wyborcy.

A to się zdziwisz jak żołnierz nie będzie miał żadnego stołka. Mam nadzieje ze go publicznie w gazecie przeprosisz?

BSR ma wiceprezydenta czyli Mackiewicza. Wraz z Niezablokowanymi, czyli Sauterem i Mieszkalskim popierają w radzie Dychtę.

Niezablokowani w wyborach idą z listy Dychty. Logiczne.
BSR, który cały czas popierał Dychtę i miał swojego wiceprezydenta Mackiewicza, teraz wystawia Dychcie kontrkandydata, czyli Mackieiwcza, który cały cas współpracował z Dychtą. .
Czyli co? Jak ja to ty a jak ty to ja? Gdzie tu sens dla miasta?

@blog chyba niewiedza nie usprawiedliwia twojej wypowiedzi. O ile się interesuję to Niezablokowani i BSR w większości głosują odwrotnie. Może sa sprawy, które łączą radę podobnymi decyzjami, ale akurat te dwa kluby maja odmienne zdania na wiele spraw. Niezablokowani głosują i z SLD i z PIS – em. Różnie. Na tym polega demokracja. Każdy ma prawo do swojego zdania. Jeżeli chodzi o Pana Mackiewicza to z prezydentem Dychto pracuje chyba 3 lata. Przez te trzy lata dał się poznać jako odpowiedzialny człowiek i fachowiec. Na szczęście każdy ma swój zakres obowiązków, z którego można go rozliczyć i on swoją pracę… Czytaj więcej »

Wystarczy poszukać w internecie

Witam. Zgadzam się z Tymoteuszem. Z przerażeniem czytam niniejsze wpisy. Ile w nich zajadłości. A ja myślę, że mamy szansę z p.Mackiewiczem zrobić coś dobrego. I będę na niego głosować. A Wasza decyzja, czy się przyłączycie byle w dobrym stylu:) Pozdrawiam.

… no chyba że są z BSR – wtedy dostają premie.

@pczak żenada

Bo prezydentem ( znaczy zastępcą) jest od trzech lat. Przez te trzy lata poruszył Pabianice… i zaczynają żyć. Skoro tego nie zauważasz to chyba tu nie mieszkasz. Wcześniej był członkiem rady miejskiej. Jak wielu Twoich znajomych radnych. Oni oprócz tego, że mówią – osiągnięć nie mają. Siedzą i dyskutują, a my nie mamy czasu już dyskutować, w tym mieście trzeba działać. 🙂

Brawo Panie lub Pani z POPISU – już to słyszałem:) Na żywo:) Jarek Cichosz to cudowny człowiek i nikt nie zamierza go tu krytykować. Nigdy bym tego nie zrobił, bo znam go osobiście. Cóż za obrona przed czymś co w ogóle nie miało miejsca. Poczytaj co zrobił Grzegorz Mackiewicz, a może ze zdobytą wiedzą będziesz mądrzejszy i nie będziesz wciskał POPISOWEGO kitu:)