Strona główna Aktualności Polityka „Wezmę odpowiedzialność za to miasto”

„Wezmę odpowiedzialność za to miasto”

32

Grzegorz Mackiewicz, kandydat na prezydenta Pabianic z Bloku Samorządowego Razem zaprezentował swój program wyborczy.

Mackiewicz mówił najdłużej z występujących do tej pory kandydatów, ale na początku zaznaczył, że program BSR  jest dwukrotnie szerszy niż programy innych partii i organizacji, które startują w wyborach.
– Przyczyna jest prosta. My oprócz widocznych rezultatów pokazujemy konkretne działania. Ten program był konsultowany z autorytetami tego miasta, to nie jest program pisany palcem na wodzie.

Aktualny wiceprezydent mówił o trudnościach jakie napotkały go, gdy obejmował urząd. – Gdy podejmowaliśmy decyzje o przyjęciu planu B, ze łzami w oczach, linijka po linijce wykreślane były z budżetu wszystkie zadania inwestycyjne, wszystkie remonty. Zostały trzy sprawy, które szef dał mi do uporządkowania, ale nic więcej – mówił Mackiewicz. – Ale radni, którzy mnie wspierali również z innych klubów powiedzieli, „Nie będziemy tylko spłacać. Nie pozwolimy by to miasto umarło”.

Wiceprezydent podkreślił, że pomimo zakazu inwestycji i braku pieniędzy udało się zakończyć budowę bloku komunalnego przy ulicy Sienkiewicza, wyremontować blisko 75 ulic i chodników, 20 nieruchomości podłączyć do kanalizacji, rozpocząć remont parku Słowackiego, ukwiecić miasto, odnowić pomnik Legionisty.

Program wyborczy opiera się na trzech filarach. Pierwszy to działalność w Łódzkim Obszarze Metropolitalnym, dzięki której Pabianice mają otrzymać 58,5 miliona złotych na m.in. nowe autobusy, termomodernizację 11 budynków użyteczności publicznej, budowę ścieżek rowerowych.  – Przed nami najważniejszy projekt, który marszałek województwa już wpisał do kontraktu terytorialnego i wysłał do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego. Projekt z 9 gminami, tramwaj metropolitalny, który zakłada, że zmienia się całe centrum miasta. Nasz odcinek to 115 milionów złotych dotacji. To miasto nie miało w swojej historii szans na takie pieniądze. One są dziś zapisane w dokumentach przyjętych przez marszałka i przekazanych do zaopiniowania – tłumaczył kandydat BSR.

W drugi filar to projekt który powstał rok temu. Zakłada budżet obywatelski, partycypację społeczną oraz pozyskiwanie pieniędzy przez organizacje społeczne ze źródeł zewnętrznych.

Trzeci filar to przedsiębiorczość. Mackiewicz wyjaśniał jak Pabianice walczyły o przemysł tekstylny podczas konsultacji społecznych dotyczących programu Regionalna Strategia Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030. – To właśnie tu zwróciliśmy marszałkowi województwa łódzkiego uwagę na jedną rzecz, dlaczego nie ma tekstyliów? Dlaczego nie ma tego z czego Pabianice wyrosły? Dlaczego mamy im odciąć źródło finansowania unijnego? – pytał Mackiewicz. – I przyszedł Loris po konsultacjach i tekstylia były na pierwszym miejscu wśród wsparcia. Daliśmy szansę. W tamtym okresie programowani przez nasz punkt przewinęło się 150 przedsiębiorców, którzy skorzystali z pomocy na kwotę ponad 4 milionów złotych.

Na koniec Mackiewicz przekonywał, że jego serce bije dla Pabianic. – Jestem gotowy wziąć odpowiedzialność, poświęcić swoje siły, to czego się nauczyłem i wszystkie swoje chęci po to, by to miasto wszyscy, którzy w nim mieszkają pokochali.

– Jeżeli miasto jest w stanie wystawić drugiego kandydata o takiej wiedzy i z takim zaangażowaniem to ja będę zdziwiony – podsumował wystąpienie Henryk Ratajski, pełnomocnik BSR. – Grzesiu, nie masz kontrkandydata w tych wyborach.

Pełne wystąpienie Grzegorza Mackiewicza podczas konwencji wyborczej zorganizowanej w Dworze Kapituły Krakowskiej:

 

REKLAMA
Poprzedni artykułRowerzystka ranna w wypadku
Następny artykułPijany przyjechał zatankować
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chyba jedyny przytomny z tego towarzystwa co się pcha do koryta. Przynajmniej ma wyliczenia co i jak sfinansować.
Najśmieszniejszy jest ten z PiSu. Niedługo zaproponuje żeby coś wybudować na księżycu za miejskie pieniądze.
Widać brak ogłady i wykształcenia.

Zaczynam mieć nadzieję. Pan Mackiewicz zna sytuację miasta, wie co należy w tym mieście jeszcze zrobić, ma pomysły, udowadnia od kilkunastu miesięcy, że można więcej i lepiej, zdobywa pieniądze, dba o wizerunek Pabianic, jeżeli o czymś mówi to konkretnie – nie obiecuje term, mieszkań, zrobienia centrum miasta przy SDH. Wybierzmy w końcu człowieka, który wie co trzeba robić – to jedyna nasza szansa. Pozostali zasiądą przy biurkach po 16.11 i będa się przez kolejne lata zastanawiać od czego zacząć i uczyć się wszystkiego od nowa. Ludzie my nie mamy na to czasu. Np. ten Gryglewski – on kiedyś chociaż radnym… Czytaj więcej »

Pan Ratajski to chyba był już wi-ce i co zrobił?

Wice to był Hieronim

Też nic nie zrobił !1!:)

Panie Mackiewicz a czemu z tym programem tyle Pan czekał?
Czy moze brakowalo pomysów i trzeba było zebrać smietankę od pozostałych kandydatów troszke je podrasować i wystapienie gotowe??

Czekał perfidnie na wybory. Zdobył 50mln od Unii co wielkim wyczynem nie jest, bo w naszym kraju prawie wszystko jest za unijne pieniądze żeby mieć sie czym szczycić w kampanii

Ha ha:) Ciekawe czemu nikt do tej pory tych pieniędzy nie zdobył:)!!!! Co za dziwna dyskusja… nic nie robi – złyyyy, zdobył pieniądze – ooo jaki złyyyyy!!!Ludzie, czy Wy macie odrobinę godności, inteligencji i czy widzicie, że wreszcie w tym mieście coś się dzieje!!! Ktoś chce z tego miasta zrobić kolejny Wrocław, Sopot! A co nowy prezydent według Was ma zrobić?Kimkolwiek będzie Zwolnić ludzi z stanowisk ( zapłacić odprawy) i zatrudnić swoich. Zabawne

Nowy Jork od razu 🙂

Urzędniczka a nie umie czytać i słuchać ze zrozumieniem. Przecież jest napisane –

udało się zakończyć budowę bloku komunalnego przy ulicy
Sienkiewicza, wyremontować blisko 75 ulic i chodników, 20 nieruchomości
podłączyć do kanalizacji, rozpocząć remont parku Słowackiego, ukwiecić
miasto, odnowić pomnik Legionisty.

tylko BSR każdy znajdzie dla siebie i swojej rodziny prace. Nie bez powodu skrót mówi wszystko BROŃMY STOŁKÓW RAZEM i wszystko w tym temacie…………………………….. nie głosujemy na BSR

Koala Blok Samorządowy Razem – to znaczy skrót. Ciekawe ilu z tych ludzi na zdjęciach i ile ich rodzin ma pracę, bo są w BSR. Nie ośmieszaj się!

Ta dyskusja to wrzucanie człowiekowi, który zrobił najwięcej w tm mieście. Panie Grzegorzu dzięki Panu mamy chodniki, ulice, kwiaty, 58 milionów, mamy odratowane MZK, Lewityn będzie niebawem wyglądał tak jak powinien wyglądać, tramwaje itd. Mamy w końcu jasną sytuację, że nie musimy wyłącznie spłacać zadłużenia po szpitalu, ale możemy normalnie funkcjonować. Ci co zarzucają Panu, ze nic pan nie zrobił niewiele wiedzą, niczym się nie interesują – są to zwyczajnie hejterzy przeciwników. Gratuluję Panu tylu osiągnięć. I jak ktoś nie znał wice prezydenta do tej pory to sam powinien się wstydzić. Dziwni jesteście

Przeczytaj nazwiska ilu z tych ludzi z BSR sprawuje władzę? Cała 50 startująca? Bo ja nie wiem? BSR – to nie partia. A to, że pan Adamski zaprasza na pływalnie – to już inna bajka

„pis” zastanów się nad tym co mówisz – ja znam wielu ludzi startujących z list BSR i nikt z nich nie zna się na wszystkim. Ciekawe, czy Pan Ciebiada i Pan Gryglewski będą tacy operatywni i tyle zrobią. Szczerze wątpię. Tak jak powiedziałem marionetki sterowane przez ludzi bez wiedzy.

Lepsza taka niż żadna. Jak sie nie może znaleźć normalnej pracy to
sie nie wybrzydza. Z resztą ludzie korzystają z tego punktu 🙂 „Ukończył ekonomię, specjalizacja finanse i gospodarka komunalna, ponadto podyplomowe studia z wdrażania projektów UE, doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.” Jego wykształcenie samo sie broni. „Pracował w urzędzie pracy w Łodzi i w prywatnych firmach jako handlowiec.”
Faktycznie facet bez doświadczenia prosto po studiach 🙂 Ale chociaż „Tytan” nauki z niego 🙂

No pięknie dziękujemy za taką pracę.
Lepsza taka mówisz, tzn. praca niewolnika, o której to mówił szef Korwin.
Jakie to stanowiska tworzy kandydat Gryglewski? Raczej utrwala wyzysk ludzi oferując prace tymczasową.
A gdzie godność ? i pracodawcy z „ludzką twarzą”?
O przepraszam ta opcja mimo lewicowego programu jest jak rasowy kapitalista, który nie zna takich pojęć.

Co jest lepsze? Siedzenie w domu i wyciąganie od państwa 600zł zasiłku czy praca za 1tys zł?

A co Urzędniczka z pracy wylecisz , bo nic nie robisz? Ha ha

Gryglewski- wykształcenie i determinacja. Nie będąc radnym stworzył punkt pośrednictwa pracy w Pabianicach. Czy Pan Mackiewicz i radni zrobili coś co stworzyło miejsca pracy w mieście? Szczerze wątpie

pis chyba każdy, który ma resztki rozumu w głowie wie – jaka to praca.. na kilka zmian , za 1000 zł i na dodatek na tydzień, albo dwa. I żegnaj! Taką pracę to bez pana Gryglewskiego większość znajdzie. Nie oszukujmy się Pan Gryglewski dobrze wie, jaka pracę oferuje. Ale opowiadać trzeba

Ty się sld podpisuj, a nie pis:) Fanie pana Gryglewskiego – determinacja – tylko bez doświadczenia i umiejętności

Pan Mackiewicz pięknie obiecuje. Przypominam sobie jak 2 lata tamu obiecywał rodzicom SP 17, że nie będzie likwidacji klas. Była TV i petycje rodziców oraz zapewnienia Pana M, że własnym ciałem będzie bronił klas w SP 17. Jaki był wynik tych zapewnień. Oczywiście klasy zostały rozwiązane. Pewnie dla dobra … dzieci. Dziękujemy Panie Mackiewicz !!!

Pan Mackiewicz. Brał kasą jako wice i mu się podobało. Szef, czyli Dychto, powiedział i Grzesiu siedział cicho. Teraz „Szef” już odpada, więc Grzesiu w ramach BSR (Brońmy Stołków Razem) tryska pomysłami. Pomysłami, które jako wiceprezydent nawet głośno nie ogłosił. Ale listy nie kłamią. BSR czyli grupa, która teraz razem z Gresiem chce utrzymać w mieście, tak jak jest. Ogólnie popierają Dychtę. Bo „nic” znaczy dla nich „ok”. Ale Dychto może przegrać z Jaksą lub Ciebiadą. Zatem wystawmy Grzesia. Grześ=Dychto, Dychto=Grześ. Bilans dla BSR ma wyjść na zero. Tak samo jak dla Pabianic. Dobrze lub źle. Pabianiczanie zagłosują. Jest dobrze… Czytaj więcej »

Bardzo dobrze napisałeś! Przemyślana strategia żeby dopchać sie do stołka, przez pare lat nic nie robić, a pare miesięcy przed wyborami ruszyć z robotą i mówić „ile my robimy”.

A ten ciągle o jednym. Widać X bardzo też ma ochotę na jeden z stołków. Tylko jak to zrobić?
Jest na to widać sposób – opluć, rzucić błotem w innych i po cichutku z niskim poparciem wskoczyć na upragniony stoleczek. No bo przeciwż mnie wybrali ! Ale kto? No ci co podatni są nie na argumenty tylko na wyrachowaną grę emocjami. To cechuje tych co wiedzą co zrobić by „ciemny lud to kupił”. Jest taka opcja polityczna …

Nie kandyduje, nie jestem członkiem żadnego ugrupowania politycznego 🙂
Ja po prostu poznałem to towarzystwo „służbowo” i wiem czego sie po nich spodziewać 🙂
Czytam artykuły na bieżąco i oceniam włodarzy, a nie tylko przed wyborami. Stąd moje zgoła odmienne komentarze od tych, które piszą tylko ludzie czytający plakaty wyborcze.

Zgadzam się, to jest bezczelność. Ja też zapraszam!!! Każdy z nas zaprasza, bo sami na to łożymy.

Wyjrzyj za swój mały świat i zobacz, że wszyscy firmują swoim nazwiskiem co się da.
Przykład ? – reklamy w tv, reklamy w prasie.
Co dziwnego w tym, że osoba zarządzająca obiektami zaprasza na nie osobiście w ten sposób.
Co ma pukać do mieszkania każdego mieszkańca z osobna i zapraszać ?
Po to są media by z tego korzystać.

Wystarczy kliknąć na załączony film z wystąpienia i poświęcić 20 minut by zapoznać się z faktami, liczbami i szczegółami.
Można też odszukać w internecie program spisany.
Dotyczy to wszystkich kandydujących z każdej opcji politycznej.
Czy to trudne?
Zapewniam, że nie.
Ale czy konkurencja tego chce by mieszkańcy/wyborcy to zrobili?
O nie, nie chce, dlatego takie hejty jak wyżej.

Kulturalni ludzie szanują fakt, że imiona i nazwiska pisze się z dużej litery.
Ale rozumiem, że to wyraz braku szacunku do wymienionych osób.
Mam nadzieję @kierownik, że jak spotka to Ciebie to przyjmiesz z godnością.
O szacunku do naszego języka pewnie nie mam co wspominać.

A na co ma zapraszać? Na golfa? Jest dyrektorem pływalni to zaprasza na pływalnię. Powinien jeszcze na tenisa zapraszać.