Strona główna Na sygnale Festiwal pijaków za kółkiem trwa. Skala już doszła do 4 promili

Festiwal pijaków za kółkiem trwa. Skala już doszła do 4 promili

9
Policjanci zatrzymują kolejnych pijanych kierujących. Właśnie poinformowali o dwóch delikwentach, którzy wpadli w ich ręce w miniony poniedziałek. 

Pierwszy został zatrzymany. Uwaga! O godz 13.00 mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu. 34-latek przewoził autem swojego 73-letniego ojca. Wpadł w miejscowości Poleszyn w gminie Dobroń. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Tego samego dnia o godzinie 23.00 policjanci dostali wezwanie na ul. św. Rocha w Pabianicach, gdzie nietrzeźwy kierujący miał doprowadzić do kolizji. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego. Mężczyzna był świadkiem. Widział jak kierujący Mazdą 6, cofając uderzył w Volkswagena Transportera. Po chwili Mazda przejechała przez skrzyżowanie i uderzyła w tył stojącego przy krawędzi jezdni Nissana.

– Świadek widząc to zajście zaalarmował właściciela Volkswagena, po czym wspólnie podbiegli do sprawcy kolizji. Za kierownicą siedział 45-letni pabianiczanin, od którego mężczyźni wyczuli woń alkoholu. W związku z tym wyciągnęli kluczyki ze stacyjki samochodu i oczekiwali na przyjazd policji – informują pabianiccy policjanci.

Funkcjonariusze przewieźli 45-latka do komendy i zbadali jego trzeźwość. Miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód przekazali rodzinie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei spowodowanie kolizji zagrożone jest karą grzywny.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Piłeś? Prowadź… Nie jedź! ot cała tajemnica 😉

„festiwal pijaków”-?!,chyba morderców!

Dostają mało punktów w festiwalu, obaj nie mieli jeszcze zakazu prowadzenia.

Jak to fajerę utrzymać ze czterema promilami! Wyczyn!

W końcu ktoś niewinny straci życie bądź zdrowie przez takiego potencjalnego mordercę. Policja do pracy!

A może wprowadźmy przepisy jak w Anglii. Do 0,5 i powyżej 30 lat do 0,8? Mniej pijanych kierujących będzie.

coraz wiecej patologii za kołkiem w tym miescie

Auta takim gościom powinno się z automatu brać na lawetę i parking płatny żadnej rodzinie.odebranie go z parkingu powinno być pierwszą karą i bólem drenażu portfela.

No, no żeby czwórkę wydmuchać to chłop z bani nie schodzi od Wielkanocy. Prawdziwy alkoholowy weteran. Gratuluje jego rodzicom tak wspaniałej pociechy.