Strona główna Sport Koszykówka Znowu to zrobiły. Pabianiczanki z brązowymi medalami MP!

Znowu to zrobiły. Pabianiczanki z brązowymi medalami MP!

0
Kibice z Pabianic dopingowali nasze dziewczyny

Nasze koszykarki po awansie z grupy do strefy medalowej pomimo przegranej z Gorzowem Wielkopolskim nie złamały się i w meczu o trzecie miejsce pokonały VBW GTK Gdynię.

Początek półfinałowego meczu z gospodyniami turnieju szedł po naszej myśli. Mimo agresywnej obrony przeciwniczek nasze zawodniczki potrafiły znajdywać luki i punktować. Po rzucie Justyny Rudzkiej było już 11:6. Gorzowianki nie złożyły jednak broni i wyrównały stan gry, ale PTK znowu uciekło z wynikiem i pierwsza kwarta z wynikiem 20:15 wpadła na nasze konto. W drugiej partii rywalki zaczęły przejmować inicjatywę, ale rzut Rudzkiej zmniejszył nieco straty i na przerwę drużyny zeszły przy stanie 27:31 dla Gorzowa.

Po zmianie stron dwie świetne akcje Weroniki Dolewy zmieniły rezultat na 31:33, ale to był już ostatni raz w tym meczu, gdy PTK było bliskie remisu. Od tej chwili nasza obrona się wyłączyła, a dziewczyny zaczęły podawać w ręce przeciwniczek. Rywalki nie potrzebowały większej zachęty. Mądra gra i trzy celne trójki sprawiły, że przed ostatnią partią Gorzów prowadził 35:50. W końcówce cud się nie wydarzył i mimo dwóch celnych rzutów za trzy autorstwa Janitzkiej i Beze ostatecznie na tablicy widniał wynik 45:65 dla przeciwniczek.

Oznaczało to, że to właśnie gospodynie turnieju zagrają o złoto z sensacją tych zawodów – UKS-em Trójką Żyrardów. Nie udało nam się więc odegrać za zeszłoroczną porażkę na tym samym etapie mistrzostw. PTK miało za to powalczyć o brązowy medal z rywalem, z którym dzień wcześniej przegrały w grupie – VBW GTK Gdynią.

PTK CIS Multis Multum Pabianice – Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 45:65 (20:15, 7:16, 8:19, 10:15)

Od początku meczu o brązowy medal nasze rywalki wyglądały jakby nadal nie mogły się pogodzić z półfinałową porażką z ekipą Żyrardowa. Wykorzystało to PTK, które grało znacznie odważniej i wygrało pierwszą kwartę wynikiem 10:15. W drugiej partii zdarzało się, że wynik na tablicy zatrzymywał się na kilkadziesiąt sekund, ale ciągle na prowadzeniu były pabianiczanki. Wynik do przerwy to 23:31 dla naszych koszykarek.

Po zmianie stron PTK szybko przystąpiło do próby dalszego powiększania przewagi. Po niesamowitym rzucie za trzy Justyny Rudzkiej zrobiło się już 40:30, a po chwili akcja 2+1 w wykonaniu Julii Piestrzyńskiej wyprowadziła nas na trzynastopunktowe prowadzenie. Problemem stało się to, że nasza drużyna wykonała już 5 fauli i po każdym kolejnym sędzia przyznawał Gdyni rzuty osobiste. Ręce rywalek jednak drżały i nawet w takiej sytuacji piłka nie chciała wpaść do naszego kosza. Po chwili w ten sam problem miały gdynianki i Ewa Kielar bez skrupułów wykorzystała oba rzuty wolne. Dzięki temu na tablicy zrobiło się już 37:49.

Przed ostatnią partią nasza przewaga wynosiła 12 punktów. Mimo, że wynik z pozoru był bezpieczny, gdynianki nie zamierzały odpuszczać. Pabianiczanki grały jednak bardzo mądrze i utrzymywały wywalczony dystans. W ostatnich sekundach nic już nie groziło naszym zawodniczkom i ostatecznie zwyciężyły 57:66, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski U18K.

Zdołały zatem odegrać się Gdyni za grupową porażkę i zarazem osiągnęły taki sam rezultat jak przed rokiem zgarniając brązowe krążki. Dodatkowe wyróżnienie otrzymała jeszcze Justyna Rudzka, która wybrana została do pierwszej piątki turnieju.

VBW GTK Gdynia – PTK CIS Multis Multum Pabianice 57:66 (10:15, 13:16, 16:20, 18:15)

Kadra PTK: Sylwia Wlaźlak (trener), Edyta Koryzna (asystent trenera), Daria Kowalczyk, Weronika Dolewa, Martyna Dolewa, Paulina Szwej, Ewa Kielar, Gaja Włodarczyk, Katarzyna Pęcina, Natalia Janitzka, Justyna Rudzka, Julia Syrewicz, Klaudia Beze, Julia Piestrzyńska.