Strona główna Sport Koszykówka Pabianiczanki dalej w grze

Pabianiczanki dalej w grze

0

Koszykarki PTK CIS Multis Multum Pabianice występują na finałach Mistrzostw Polski U18K w Gorzowie Wielkopolskim. Jak dotąd grały świetnie, dzięki czemu znalazły się w strefie medalowej.

Pabianiczanki trafiły do grupy B. Na inaugurację imprezy mierzyły się z drużyną KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Mecz zaczęły bardzo dobrze i już po pierwszej kwarcie prowadziliśmy z przewagą 5 punktów. Ta wzrosła jeszcze w drugiej partii i na przerwę obie ekipy zeszły przy stanie 37:21 dla PTK.

Późniejsza mądra i skuteczna gra pozwoliła dalej zwiększać dystans i choć Sosnowiec w ostatniej kwarcie zdołał nieco odrobić, to jednak Pabianice bez większych problemów zwyciężyły z rezultatem 64:45.

PTK CIS Multis Multum Pabianice – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 64:45 (17:11, 20:10, 17:8, 10:16)

Drugiego dnia naprzeciw PTK stanęła Enea AZS Poznań. Pierwsza kwarta to dużo walki i nerwowości oraz prowadzenie rywalek. Dodatkowo bardzo szybko z parkietu musiała zejść Daria Kowalczyk, która nabawiła się kontuzji kostki. Później opór przeciwniczek nie zelżał i do przerwy na tablicy widniał wynik 24:24.

Po zmianie stron poznanianki podkręciły jeszcze tempo i utrzymywały przewagę 4 punktów. W końcu jednak świetna trójka autorstwa Julii Piestrzyńskiej i kolejny celny rzut Justyny Rudzkiej pozwoliły odrobić straty i wypracować przed ostatnią partią trzypunktową zaliczkę. W końcówce wynik wisiał na włosku, ale sytuację uratowała Julia Piestrzyńska rzucając trójkę na 41:48 i PTK nie pozwoliło już sobie odebrać tego zwycięstwa. Dało to naszemu zespołowi wejście do stref medalowej. Kolejny mecz z ekipą z Gdyni miał przesądzić, które z dwóch pierwszych miejsc w grupie zajmiemy.

Enea AZS Poznań – PTK CIS Multis Multum Pabianice 44:52 (13:10, 11:14, 13:16, 7:12)

Mecz z GTK zaczął się celnym rzutem Justyny Rudzkiej. Natomiast pierwszą partię zakończyła trójka Weroniki Dolewy, która dała nam prowadzenie 13:10. W drugiej kwarcie walka nadal była zacięta i do przerwy mieliśmy wynik 28:27.

Niestety, po zmianie stron pabianiczanki w grze były tylko przez chwilę. Później zespół z Gdyni zaczął seryjnie punktować i odjeżdżać z wynikiem. Ostatecznie nasze dziewczęta przegrały 45:58 i zajęły drugie miejsce w grupie. Czekały jeszcze na to, by poznać rywala, z którym zmierzą się w strefie medalowej. Mogły być to zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego albo z Żyrardowa.

PTK CIS Multis Multum Pabianice – VBW GTK Gdynia 45:58 (13:10, 15:17, 8:20, 9:11)

Ze względu na to, że w ostatnim meczu grupy A Gorzów pokonał rywalki z Sokołowa Podlaskiego 66:62 i zajął pierwsze miejsce w grupie, PTK w półfinale mierzyć się będzie właśnie z drużyną gospodyń. Starcie to zaplanowano na sobotę o godzinie 18:00. W drugiej parze zagra Trójka Żyrardów i GTK Gdynia.