Nasze juniorki z łatwością sięgnęły po tytuł mistrzowski w lidze. Kolejnym krokiem była walka o laury na Mistrzostwach Polski.

Brązowe medalistki z zeszłego sezonu rozpoczęły rywalizacje w mistrzostwach od rozgrywanego w dniach 8-11 marca turnieju strefowego. Brały w nim udział cztery ekipy: PTK CIS Multis Multum Pabianice, UKS Basket Aleksandrów Łódzki, MUKS Supravis Bydgoszcz oraz Katarzynki Toruń. Najlepsza z nich miała otrzymać bezpośredni awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Pozostałe czekała zażarta walka w ćwierćfinałach.

Dzień 1.

W spotkaniu inauguracyjnym na parkiecie w Bydgoszczy rywalizował Supravis Bydgoszcz i Katarzynki Toruń. Mecz różnicą 5 punktów zwyciężyły gospodynie 58:53.

Natomiast w Hali Powiatowej w Pabianicach byliśmy świadkami derbów województwa. PTK podejmowało bowiem Aleksandrów Łódzki. Obie ekipy od początku grały ostro, pokazując że interesuje je tylko zwycięstwo. Niestety, jedna z przyjezdnych nabawiła się paskudnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych i szybko musiała opuścić plac gry. PTK natomiast zaczęło odskakiwać z wynikiem i do przerwy prowadziło 48:33.

Po zmianie stron rywalki postawiły wszystko na jedną kartę i walczyły jak lwice. Powoli zbliżały się do wyniku remisowego, a PTK musiało starać się o każdy kolejny punkt. Na szczęście gospodynie zażegnały chwilowy kryzys i uspokoiły grę, zwyciężając ostatnią kwartę oraz całe spotkanie. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyła Martyna Dolewa (22).

PTK CIS Multis Multum PabianiceUKS Basket Aleksandrów Łódzki 79:61 (24:14, 24:19, 17:20, 14:8)

Dzień 2.

W sobotę rywalizacja przeniosła się już w pełni do Pabianic. Areną zmagań była Hala MOSiR przy Grota Roweckiego 3.

Jako pierwsze wystąpiły przeciwko sobie gospodynie oraz Katarzynki z Torunia. Pabianiczanki rozpoczęły mecz nieźle i początkowa partia wpadła na ich konto 14:19. Grały jednak bardzo nierówno i po chwilach dobrej gry następował przestój. Momenty słabszej gry wykorzystywały za to torunianki. Do przerwy na tablicy widniał wynik 30:39 dla PTK.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Obie ekipy miały chwile lepszej dyspocyzji, ale ciągle o krok bliżej zwycięstwa były gospodynie. Przed ostatnią partią mieliśmy trzynaście punktów przewagi (40:53). Nasze koszykarki uspokoiły grę i dowiozły do końca korzystny wynik, notując drugie zwycięstwo w turnieju. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Justyna Rudzka (19).

MKKS Katarzynki Toruń – PTK CIS Multis Multum Pabianice 51:67 (14:19, 16:20, 10:14, 11:14)

W drugim meczu tego dnia SMS Aleksandrów Łódzki pokonał drużynę z Bydgoszczy 70:52.

Dzień 3.

Ostatni mecz PTK rozgrywało przeciwko MUKS-owi WSG Supravisowi Bydgoszcz. Rywalki poprzedniego dnia przegrały swoje spotkanie i nie miały już szans na komplet zwycięstw. Pabianiczankom natomiast ewentualna wygrana dawała pierwsze miejsce w turnieju i bezpośredni awans do półfinałów Mistrzostw Polski.

Przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale szybko je utraciły. Za to PTK świetnie weszło w mecz i błyskawicznie zaczęło odskakiwać z wynikiem. Nasz zespół był bardzo skupiony i rządził pod obiema tablicami. Pierwsza kwarta zakończyła się jedenastoma punktami przewagi z naszej strony. W drugiej partii pabianiczanki nie zamierzały spuścić z tonu i raz za razem karciły zespół z Bydgoszczy. Wynik 24:41 do przerwy był rezultatem pozwalającym na spokojną grę po zmianie stron.

Można się było obawiać, że przeciwniczki wrócą na parkiet bardzo zmotywowane, by odmienić losy tego spotkania. Miały one kilka zrywów, ale to był dzień dziewczyn z Pabianic. W drugiej połowie nasz zespół rzucił 38 punktów, na co Bydgoszcz odpowiedziała zaledwie osiemnastoma.

Trzecie zwycięstwo pabianiczanek stało się zatem faktem i teraz mogą one spokojnie oczekiwać na grę w półfinałach. Było to zdecydowanie najlepsze spotkanie PTK w tym turnieju strefowym, a dziewczyny zagrały jak prawdziwa drużyna.

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – PTK CIS Multis Multum Pabianice 42:75 (13:24, 11:17, 9:13, 9:21)

W ostatnim meczu turnieju Aleksandrów Łódzki pokonał Katarzynki Toruń wynikiem 66:63. Nie miało to jednak wpływu na pozycje, którą zajął zespół z Pabianic. Puchar i awans do półfinałów przypadł PTK, a za naszymi plecami uplasowały się kolejno: SMS Aleksandrów Łódzki (2 zwycięstwa), Supravis Bydgoszcz (1 zwycięstwo) oraz Katarzynki Toruń (0 zwycięstw).

PTK Pabianice odniosło sukces w składzie: górny rząd – Edyta Koryzna (asystent), Ewa Kielar, Martyna Dolewa, Roksana Rózga, Weronika Dolewa, Daria Kowalczyk, Gaja Włodarczyk, Sylwia Wlaźlak (trener). Dolny rząd – Julia Piestrzyńska, Justyna Rudzka, Julia Syrewicz, Katarzyna Pęcina, Iga Adach.