Strona główna Aktualności Z miasta „Nie likwidujcie naszego gimnazjum”

„Nie likwidujcie naszego gimnazjum”

0

Napisy o takiej treści zostały dziś zawieszone na fasadach budynków gimnazjów po oficjalnym ogłoszeniu wprowadzenia zmian w oświacie.

O tym, że plany partii rządzącej przestały być jedynie planami informowaliśmy wczoraj (WIĘCEJ), a już dziś na budynkach gimnazjów w Pabianicach i nie tylko, pojawiły się transparenty protestujących nauczycieli. Nie jest to już walka o zachowanie obecnego porządku, a niestety o minimalizowanie strat.

– Reforma nie jest zwykłym powrotem do poprzedniego systemu oświaty – mówi Elżbieta Dyba, prezes ZNP w Pabianicach. – W nowych ośmioletnich podstawówkach i czteroletnich liceach przedstawione przez MEN siatki godzin różnią się od tych, które funkcjonowały wtedy. Godzin jest mniej i ktoś na tym ucierpi.

Dużym prawdopodobieństwem jest stwierdzenie, że będą to nie tylko nauczyciele. Warszawa może tego nie odczuć, ale lokalne władze już tak. Samorządy czekają trudne i niepopularne decyzje jak np. likwidacje niektórych placówek i redukcja etatów. Do zmian przygotowywać muszą się również dyrektorzy szkół, których gimnazja będą wygaszane przed ewentualną zamianą w szkołę podstawową.

– Jeśli reforma wejdzie w życie to wykonamy jej ustalenia podobnie jak przy okazji poprzednich zmian w oświacie – informuje Włodzimierz Stanek, dyrektor Gim. nr 3 w Pabianicach.

Związek Nauczycielstwa Polskiego będzie kontynuował swoją walkę – na 19 listopada zaplanowany został ogólnopolski protest pod hasłem „Nie dla chaosu w polskiej szkole”. Tego dnia ma odbyć się pierwsze czytanie ustawy w komisjach sejmowych, a nauczyciele pojawią się, by pikietować pod budynkiem przy ul. Wiejskiej. Jeśli ta forma protestu nie przyniesie skutku, nauczyciele nie wykluczają ogłoszenia strajku.

REKLAMA
Poprzedni artykułSkazany ws. śmierci rowerzysty potrącił pieszego. Był pijany
Następny artykułNocny może pojechać w tygodniu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments