Strona główna Aktualności Komunikacja 18 takich autobusów może trafić na nasze ulice

18 takich autobusów może trafić na nasze ulice

0

Przedstawiciele niemieckiej firmy MAN zaprezentowali dziś w Pabianicach autobus hybrydowy Lions City.

Autobus przyjechał do nas w związku z udziałem Pabianic w projekcie Modernizacja i Rozwój Komunikacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

– Chodzi o sprawdzenie technologii hybrydowej w praktyce. To ważna informacja pod kątem technicznym nowych autobusów w ramach projektu ZIT „Modernizacji i rozwoju komunikacji miejskiej”. Projekt zakłada m.in. wymianę taboru i zakup 18 nowoczesnych autobusów w 2018 i 2019 roku. Udostępnienie pojazdów na testy nie jest zobowiązaniem do zakupu konkretnej marki – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Autobus ten podobnie jak pojazd firmy Solaris będzie testowany w ruchu miejskim już na wiosnę. Man kosztuje 1 mln 300 tys. złotych netto. Solaris jest o 100 tyś. tańszy. Możliwe, że testowany będzie też autobus hybrydowy marki Volvo.

 

Napęd hybrydowy to najczęściej połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Silniki te mogą pracować na przemian lub jednocześnie, w zależności od potrzeb, np.: w mieście elektryczny, za miastem spalinowy. Silnik elektryczny może być prądnicą i ładować akumulatory lub kondensator w wyniku napędzania silnikiem spalinowym lub w wyniku hamowania silnikiem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments