Strona główna Aktualności Z miasta Darczyńcy poszukiwani!

Darczyńcy poszukiwani!

1

Już od soboty dostępna będzie baza rodzin, którym można pomóc w akcji „Szlachetna paczka”.

W tym roku w bazie znajdzie się ok. 35 ubogich, potrzebujących rodzin. Liczba ta nie jest jeszcze dokładnie znana, gdyż wolontariusze wciąż weryfikują rodziny.

Od 21 listopada, czyli od soboty, można wybrać konkretną rodzinę, poznać jej członków, potrzeby, marzenia. Żeby to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową „Szlachetnej paczki”, kliknąć w zakładkę „wybieram rodzinę” oraz odszukać rejon Pabianice i okolice. Po wybraniu osób, którym udzielimy pomocy, skontaktuje się z nami wolontariusz. To właśnie on będzie wspierał tworzenie paczki dla danej rodziny.

Co ważne, potrzebujących w bazie będzie wciąż przybywać, dlatego warto regularnie zaglądać na stronę „Szlachetnej paczki”.

Darczyńcą może zostać każdy. By uczestniczyć w akcji, nie trzeba działać samodzielnie. W zeszłych latach paczki tworzyły zarówno pojedyncze osoby jak i  rodziny, grupy znajomych, przyjaciół czy współpracowników.

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia “Wiosna”, który ma na celu połączyć biednych i bogatych, poprzez pokonywanie swoich wewnętrznych barier, często uprzedzeń – wyjaśnia Monika Wawszczak, lider naszego rejonu. – Włączone są do niego rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Staramy się dotrzeć do najbardziej potrzebujących ludzi w naszym mieście. Do prawdziwej biedy, tej ukrytej, a nie tej co krzyczy i żąda pomocy.

Wolontariusze z Pabianic już po raz piąty zmobilizują siły, na rzecz pomocy ubogim. W tamtym roku uszczęśliwili 47 pabianickich rodzin.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda, że Pan, który był odpowiedzialny za rejon w Ksawerowie zrezygnował, a osoba, która miała go zastąpić się nie odzywa