Strona główna Aktualności Z miasta Sprawdzą, jak nam się żyje

Sprawdzą, jak nam się żyje

1

Ankieterzy zapytają czy pijemy alkohol, jak oceniamy pabianickich lekarzy, czy mieliśmy kontakt z osobami niepełnosprawnymi. To zlecenie prezydenta.

Specjaliści z Wrocławia z dziedziny ankiet zbadają problemy społeczne mieszkańców Pabianic. To w ramach „Diagnozy Problemów Społecznych na terenie Miasta Pabianic w 2015 r.” O co będą pytać? O to czy i jakie mamy uzależnienia: alkohol, narkotyki w tym dopalacze, hazard itp.,o przemoc, niepełnosprawność, zdrowie, ubóstwo.

– Badania mają pokazać jakie jest natężenie problemów, z którymi stykają się losowo wybrani mieszkańcy – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta. – Raport z badania posłuży m.in. przy opracowaniu programów profilaktycznych, służących do rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii i Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych. Ostatnia taka diagnoza społeczna była robiona w Pabianicach w 2012 roku – dodaje rzeczniczka.

Badaniami zostanie objęta reprezentatywna grupa 1210 osób. Dorośli zostaną przepytani telefonicznie. W szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie wypełnią ankiety. Dzieci i młodzież będą pytani o m.in o aktywność na lekcjach wychowania fizycznego oraz o kontakty z osobą niepełnosprawną umysłowo, niepełnosprawną fizycznie. Do badania przystąpią uczniowie klas szóstych trzech podstawówek, uczniowie klas trzecich obu gimnazjów oraz młodzież z klas drugich dwóch szkół ponadgimnazjalnych.

– Wywiad pogłębiony obejmie 20 wybranych reprezentantów grup społecznych, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych, MCPS i innych instytucji zajmujących się problemami społecznymi – wyjaśnia Aneta Klimek.

Wyniki ankiet poznamy w połowie grudnia. Udział w badaniu jest dobrowolny i anonimowy.

– Instytut badawczy IPC zapewnia, że korzysta z legalnej bazy danych kontaktowych: numerów telefonicznych stacjonarnych i komórkowych – zaznacza rzecznik prasowy ratusza.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No to fajne i wiarygodne będą te badania, bo wystarczy powiedzieć temu „specjaliście” że źle oceniasz służbę zdrowia i poprosić żeby czytał szybciej pytania (bo nie umie czytać nawet), a sam się rozłączy…..