Strona główna Aktualności Komunikacja Hybrydowy Solaris już u nas (WIDEO)

Hybrydowy Solaris już u nas (WIDEO)

2

Pierwszy nowoczesny Solaris przyjechał w czwartek wieczorem do Pabianic. Dziś został zaprezentowany na krańcówce przy PKP. Będziemy mieli 18 takich pojazdów. Środki na ich zakup pozyskane zostały z funduszy unijnych. 

Autobus w niebiesko-żółtych barwach zanim wyjedzie na ulicę by wozić pasażerów, musi przejść wszystkie przeglądy i zostać zarejestrowany.

Autobus jest wyposażony m.in. w klimatyzację, biletomaty, wewnętrzny i zewnętrzny system zapowiedzi (przystanków, numeru linii i kierunku) oraz monitoring. Zabierze 90 pasażerów, w tym 27 na miejscach siedzących. Dodatkowe udogodnieniami dla nich to możliwość korzystania z gniazd USB oraz bezpłatnego internetu. Każdy z egzemplarzy będzie miał swój własny napis na bocznej szybie. Na tym pierwszym widnieje – „Miło Cię widzieć”.

Jak zapewnia Zbigniew Kowalski, dyrektor sprzedaży w firmie Solaris, autobusy hybrydowe oszczędzają około 30% paliwa.

W listopadzie ma dojechać kolejnych 9 pojazdów. Do maja 2019 roku ma być skompletowany cały tabor złożony z 18 autobusów.
Zakup został zrealizowany w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na którego realizację Pabianice pozyskały 48 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.


Reklama

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W kierownicy nie ma poduszki? Hmmm…

W autobusach miejskich nie stosuje się poduszek powietrznych.