Strona główna Sport Koszykówka Zwycięstwa juniorów i kadetów. Seniorzy też na fali

Zwycięstwa juniorów i kadetów. Seniorzy też na fali

0
Wygrane w weekend odnieśli zarówno juniorzy, kadeci, jak i seniorzy PKK’99 Pabianice.

Juniorzy kontynuują zwycięską passę, a tym razem ich ofiarą padł zespół Ósemki Skierniewice, który przegrał 68:83. Mimo iż w szeregach rywali dominowali wyżsi koszykarze, to twarda gra w obronie i skuteczna w ataku pozwoliła wygrać drużynie z Pabianic. Trener Wincek dał pograc wszystkim zawodnikom, a kolejny dobry mecz rozegrał Sebastian Szymański – autor aż 31 punktów.
Ponadto punktowali: Owczarek 18 (3 „trójki), Placek i Szczerkowski po 11, Kozakowski 6, Jóźwik 4, Czarnecki 2. Grali też: Rogoziński, Sobolewski, Barys, Michałowski.
Był to ostatni mecz pierwszej rundy, która nasi zakończyli na 3. miejscu (4 zwycięstwa i 2 porażki). W sobotę o 12.00 pierwszy mecz rundy rewanżowej z Kutnem.
Kolejne zwycięstwo odnieśli też kadeci, którzy pokonali 64:36 AZS PWSZ Skierniewice. W spotkaniu tym trener podzielił swoich podopiecznych na dwie piątki i już w pierwszej kwarcie wszyscy zawodnicy „powąchali” parkiet. Kwarta była jednak średnia w wykonaniu PKK, wygrana 16:12. Drugą kwartę rozpoczęła pierwsza piątka i wypracowała dużą przewagę wygrywając tę odsłonę 22:4. W kolejnej kwarcie grali zmiennicy i wygrali ją 16:8. W ostatniej odsłonie wdarło się spore rozluźnienie i zakończyła się ona wynikiem 12:10.
Punkty zdobywali: Wisławski 15, Walczak 12, Rogoziński, Bralewski i Michałowski po 8, Kin 6, Loin, Bartczak, Błoch po 2, Jagiełło 1, Strzelczyk 0.
Po 6 meczach PKK z 5 wygranymi zajmuje 2. miejsce o punkt za Junakiem Radomsko.

Podobnie jak w pierwszej rundzie w rewanżach także PKK okazało się lepsze od Piotrcovii.

UMKS Piotrcovia – PKK’99 Pabianice 60:81 (16:29, 8:28, 23:16, 13:8)

Wyjazdowy mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, ale PKK szybko odpowiedziało za sprawą Arkadiusza Stępnika i Bartłomieja Frątczaka wychodząc na prowadzenie 4:2, a chwile później po rzutach Kuby Orłowskiego i Roberta Defecińskiego 8:3. Piotrcovia raz jeszcze dogoniła, w 4. min było po 8. Wtedy jednak nastąpiła seria 16 (!) punktów z rzędu podopiecznych trenera Wiesława Wincka i zrobiło się 24:8. W końcówce kilka punktów zdobyli gospodarze, ale pierwszą kwartę PKK wygrało wysoko 29:16.

Druga odsłona przebiegała podobnie. Między 4. a 9. min punktowali tylko pabianiczanie i ze stanu 34:21 zrobiło się 55:21, a do przerwy PKK prowadziło 57:24. Po przerwie nasi koszykarze już tak mocno nie naciskali, każdy z meczowej 12-stki dostał szansę gry, a dwie ostatnie kwarty wygrywali gospodarze kolejno 23:16 i 13:8. Wypracowana przewaga była jednak na tyle duża, że cały mecz pabianiczanie i tak wygrali z przewagą 21 oczek tj. 81:60.

Najskuteczniejsi w barwach PKK byli Bartłomiej Frątczak (20 pkt.), Kuba Orłowski (16 pkt.) i Mateusz Grabowski (11 pkt.). Znów jednak pomimo wysokiej wygranej więcej „trójek” rzucili rywale – 6 przy 4 pabianiczan.

Piotrcovia: Błaszczyk 17, Lada 13, Filipek 10, Kowalczyk 8, Miłak i Gajda po 6, Brandys, Drząszcz, Stępień.

PKK: Frątczak 20, Orłowski 16, Grabowski 11, Defeciński i Szczerkowski po 7, Ratajczyk 6, Wojciechowski 4, Placek i Chlastawa po 3, Jędrzejewski, Stępnik po 2, Szmidt.

Po 5 meczach PKK jest 3. (3 wygrane, 2 porażki). Prowadzą Ósemka Skierniewice i Pro-Basket Kutno z 4 wygranymi.