Strona główna Aktualności Polityka PiS: tyle zrobiliśmy przez rok

PiS: tyle zrobiliśmy przez rok

44

Radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość zwołali specjalną konferencję, na której przedstawili swoje dokonania w mijającym roku.

Przypomnijmy, że klub PiS ma 13 radnych, co stanowi większość w pabianickiej radzie miejskiej i to PiS tak naprawdę decyduje, które uchwały zostaną zatwierdzone, a które nie. Dlatego na początku aktualnej kadencji, prezydent Grzegorz Mackiewicz zawarł układ o współpracy z klubem PiS, jak mówią obie strony – dla dobra miasta.

–  W pierwszym roku kadencji 2014-2018 złożyliśmy ponad 80 interpelacji, wniosków i zapytań dotyczących spraw mieszkańców. Tworząc w Radzie Miejskiej 13-osobową drużynę, pokazaliśmy jak merytorycznie i skutecznie potrafimy obradować nad sprawami  ważnymi dla mieszkańców. Mamy większość w radzie co pozwala nam spokojnie pracować dla dobra miasta unikając przy tym zbędnych sporów politycznych. Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość dobrze współpracuje z Prezydentem Miasta – podsumował Rafał Madaj, radny i nowy rzecznik partii w mieście.

Klub wymienił następujące sukcesy:

• Modernizacja ulicy Kasztelańskiej

• Wniosek w sprawie problemów z wjazdami do posesji na ulicy Wschodniej po ułożeniu asfaltu. Wjazdy zostały poprawione.

• Remont i utwardzenie nawierzchni ulic: Polnej i Gospodarczej

• Wykonanie alejek z kostki brukowej na terenie skweru Szarych Szeregów

• Montaż stojaków na rowery na targowisku miejskim przy ulicy Moniuszki, oraz przy ulicach Żytniej i 20-stego Stycznia

• Remont nawierzchni ulic: Widok, Jana Pawła II, Świętokrzyska

• Ustawienie luster na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Tkacka i Dąbrowskigo.

• Równanie ulic Świątka, PCK, Trębacka, Krakowska, Sienna.

• Montaż progu zwalniającego na ulicy Piotra Skargi przy Szkole Podstawowej nr 8.

• Uruchomienie nocnego połączenia autobusowego pomiędzy Łodzią a Pabianicami – Linia N4

• Wniosek w sprawie zwolnienia z opłat za przewóz małych psów ( trzymanych na rękach) w autobusach MZK.

• Poprawa bezpieczeństwa uczniów Gimnazjum nr 3, montaż słupków blokujący ruch samochodów w ciągu pieszym.

.• Montaż oświetlenia ulicznego na skrzyżowaniu ulic Zacisze i Bardowskiego.

• Budowa darmowego parkingu przy Szpitalu – ulica Wiejska.

• Dokończenie remontu II oddziału Żłobka Miejskiego przy ulicy Moniuszki 146, (636 786,54 zł )

• Przywrócenie zdolności retencyjnej zbiorników wodnych na terenie MOSiR w Pabianicach „Lewityn” (1 085 230 zł )

• Modernizacja i rozbudowa kanalizacji deszczowej w Pabianicach (1 295 346 zł )

• 100 tys. zł na stypendia i nagrody sportowe dla zawodników i trenerów

• Budżet obywatelski – 1 mln zł

• Remont i adaptacja pomieszczeń na potrzeby Domu Seniora przy ul. Konopnickiej ( 279 100 tys.)

 

W niektórych wymienionych inwestycjach ciężko mówić o „dokonaniach”, bo ograniczyły się one jedynie do podniesienia ręki i zagłosowanie za uchwałą. Przykładem jest chociażby przywrócenie zdolności retencyjnej zbiorników wodnych w Lewitynie, dokończenie remontu II oddziału Żłobka Miejskiego przy ulicy Moniuszki 146 czy remont nawierzchni ulic: Widok, Jana Pawła II, Świętokrzyska, który wiązał się z budową kanału burzowego w tym rejonie. Projekt ten został przygotowany i zrealizowany przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w porozumieniu z „miastem”. Prezesem ZWiK jest akurat Rafał Kunka z Platformy Obywatelskiej.

Owszem, radni PiS mogliby nie pozwolić na rozpoczęcie prac w Lewitynie, ale pozbawiłoby to nas potężnego dofinansowania z WFOŚiGW.

Jakie plany maja radni na nadchodzący rok? Zapewniają walkę m.in. o likwidację Strefy Płatnego Parkowania przy szpitalu i targowiskach, poprawę infrastruktury miejskiej, przywrócenie stołówek w SP3 i Gim3 (na starych zasadach), transmisję obrad rady miejskiej.

– W nadchodzącym roku 2016 nie zmieniamy naszej strategii, dalej będziemy konsekwentnie i skutecznie rozwiązywać codzienne problemy pabianiczan – mówi Madaj.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czekamy jeszcze na sukcesy:

– zmniejszenie biurokracji

– obniżenie wszystkich podatków i opłat lokalnych na tyle, na ile
pozwalało prawo

zapomnieliście dodać o wielokrotnych próbach zmian nazw ulic i ronda. Nicze chyba przewijał się ze 3 razy 🙂 Faktycznie nie macie się czym zajmować 🙂

Choć nie przepadam za partią PIS, to muszę jednak przyznać, że w samorządzie działają dobrze.

zgadzam sie Michal, na górze bywają kontrowersyjni, mozna sie czasem czepiac, ale tu widac, ze konkretną robotę wykonują i oni realizują hasło Mackiewicza – konkretne działania, widoczne rezultaty

Boże tylko nie Lesman, ten nawet własnego dziecka nie potrafi upilnować…

Hejt, hejtem a baran baranem. Tak zdecydowanie jesteś baranem.

Słuchaj ruska ofermo, facet który buja sie od SLD po PiS do tego przesypia większość obrad nie zasługuje na moje zaufanie, o reszcie napisałem, więcej na temat tego pana nie chce mi sie już pisać…

Powiedz nazywasz się jak sklep z alkoholem czy sklep nazywa się tak jak ty? A może miało być adrej albo andrea tylko klawiaturką się skończyła ? Ot tak wersja dla mało ogarniętych ? Słuchaj forumowa fajo mogę nie lubić PO, SLD ale nigdy nie pozwolę sobie na komentowanie prywatnego życia ludzi zwłaszcza ich problemów czy tragedii rodzinnych. Właśnie dlatego, że tego nie rozumiesz i nie widzisz tej cienkiej granicy z największą przyjemnością życzę ci aby życie w nowym roku regularnie czyściło kichę przy pomocy dużego murzyna.

Skojarzenia masz prymitywne z alkoholem i murzynem, rasista w zakamuflowanym Fiodorze, a wyglądało że jesteś dosyć inteligentnym i kumatym facetem, cóż pozory mylą, skoro na życzeniach kończymy to życzę Ci, abyś w chorobie, regularnie korzystał z pomocy wybitnego lekarza Lesmana

Jeżeli słaby pacjencie nie łapiesz gdzie jest granica to nie oczekuj oklasków, pisz i oceniaj co chcesz i kogo chcesz ale hejtowanie problemów rodzinnych jest zwyczajnie małe, puste i podłe, chciałeś błyszczeć a wypadłeś matowo. Tyle w temacie

I po raz kolejny dałeś fiodorku dowód swych monotematycznych fanaberii. Naprawdę aż tak kręci cię to „czyszczenie kichy” , że polecasz je innym ? Fuj, zboczeńcu jeden !
I jeszcze ta dziecinada w tłumaczeniu nicku. To takie godne pożałowania.

sheepshagger szukamy ze znajomymi frajera na sylwestra , wiesz odpalić racę z ryja, nawalić w spodnie po ćwiartce, polecili nam ciebie w pośredniaku, za zabawę dobrze płacimy, podejdziesz? tak wiem , możesz zabrać sanki z makulaturą. To jak jesteśmy umówieni?

takie wypowiedzi piszą tylko pustaki, życzę Ci abyś to przeżył to wtedy zobaczysz co to znaczy. Nie osądzaj ludzi jak sam nie wiesz co cię jeszcze czeka.

to pojechałeś poniżej pasa, nieładnie

Czyli ? Rozwiń swoją złotą myśl ? Rozumiesz znaczenie słowa podsumowanie ?

Panie anty, chyba czytał Pan do końca.

PiS chwali się przynajmniej miejskimi inwestycjami, do których moze i tylko głosowaniem, ale jednak się przyczynili, bo uczestniczyli w podejmowaniu koniecznych decyzji. Nie to co PO, ktora lansowala sie parkinkiem przy Mokrej, ktory jest inwestycją spółdzielni.

Przy tworzeniu większości tych inwestycji to ludzi z PiS nawet w radzie nie było. Ci co mają pewne doświadczenie i wiedzę rozumieją jak to się odbywa. Prezydent lub jego współpracownicy realizują pomysły, tworzą oferty i wykonują poszczególne zadania. Żeby to zrobić czasami trzeba przyjąć uchwałę. Dlatego wierutne kłamstwa o zrobieniu źłobka chociaż remont żłobka zaczął się w poprzedniej kadencji czy rewitalizacji lewityna aż bolą. Jak można tak kłamać. Proponuje radnym rozważyć to co zrobili faktycznie a to pod co się podszywaja. Wstyd!

mało wiesz, bo nie masz świadomosci, ze podjęcie uchwały to jest odpowiednik podjęcia decyzji przez organ wykonawczy, jak ktos prawo zna to wie, ze formą rozstrzygania przez organ uchwałodawczy są uchwały, wykonawczy – decyzje, ale łatwiej być nieukiem, co rznie eksperta na necie. takze jak radni podjęli uchwały to mają prawo mówić, że dana rzecz jest dzieki nim, bo bez ich decyzji prezydent moglby sobie nafikać tylko

Szkoda,że wierzysz w te bzdury i kłamstwa. Ale cóż, wiedza jak widać to unikatowy towar

Jak ty możesz ze sobą wytrzymać ? otaczający cię fetor zawiści i niespełnienia niedługo ci łeb rozsadzi. I będziesz tak chodził jak pęknięta rzodkiewka.

Fiodor piszesz chyba o sobie. Bo ja chociaż piszę prawdę,a Ty jak zwykle rozpowszechniasz bzdury z palca wyssane, albo wyimaginowany scenariusz. No cóż ja na Twoje problemy zdrowotne nic nie poradze;)

Tak, Tak piszesz prawdę, tylko sam nie wiesz czy piszesz, zwykłą prawdę, tylko prawdę czy g..o prawdę. Wielka szkoda, że w swojej zaciekłości zapomniałeś napisać i rozliczyć wszystkie te lata przed rządami PiS w mieście, za ten cały syf marazm, kolesiostwo, bidę. Chcesz atakować nowych ? to najpierw rzetelnie rozlicz starych, choć pewnie razem z nimi maczałeś suchary w mleku.Rozlicz towarzystwo wzajemnego sobie ssania. Skomentuj te wszystkie projekty, projekciki realizowane tylko tam gdzie mieszka ktoś „ważny” albo tylko przed wyborami. Co do stanu zdrowia to nie zlizuj tyle wazeliny a pewnie uda ci się zatrzymać w sobie potok szlamu, który… Czytaj więcej »

Łapy podnoszą, tak rzeczesz „anty”? A wyborażasz sobie np. inwestycje na MOSiRZe, żłobku czy jakąkolwiek bez wpisania do załącznika inwestycyjnego w budżecie i przeznaczenia w nim konkretnych pieniędzy? A budżet przyjmują radni, PiS ma samodzielną większość, więc od nich zależy, co będzie robione w mieście. Tym bardziej, ze te inwestycje wymagaly takze w trakcie roku dodatkowych, kierunkowych zmian w budzece, ktore rownież radni PiS musieli przegłosować, zeby przeszło.

Mnie z ludzi Prezydenta najbardziej podobał się ten windykator po studiach z ZGM, a z wydarzeń ostatni hicior z FB z Prezydentem zaangażowanym w „akcję” ZWIK-u gdzie pijąc wodę w szkole pozował do niezwykle ambitnego „teledysku” kręconego komórą. Ciekawe jakie było honorarium reżysera, charakteryzatorki, dźwiękowca, scenarzysty ? Może warto poszperać?

to dyrektor ZGM za to odpowiada

a ten podlegam komu? Krasnoludkom?

przecież wiceprezydent z PiS

Za każdym razem, kiedy otrzymuję od mieszkańców zgłoszenie o konieczności równania ulicy Siennej czy innej ulicy reaguję zgłaszając sprawę do Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej. Moje interwencje były skuteczne, również ta sprzed kilku tygodni. Jeśli problem z ulicą występuje również teraz, proszę o zgłoszenie i będę działał. Przy czym za samo równanie odpowiada ZDiZM z dyrektorem na czele. Zgłoszenia otrzymuję bardzo często i mam też świadomość bardzo częstych bezpośrednich zgłoszeń mieszkańców w sprawie ul. Siennej. Wiem też o tym, że stan tejże ulicy jest fatalny, a ostateczne, nie doraźne rozwiązanie to ułożenie asfaltu. Byłem tam kilkukrotnie na prośbę jednego z… Czytaj więcej »

Nie mniej jednak zapraszam serdecznie na przejażdżkę i to koniecznie prywatnym autem. W cywilizowanym świecie coś takiego nie powinno mieć miejsca.

Byłem wczoraj – prywatnym autem, innego nie mam. Po równaniu jest poprawa, ale oczywiście nie jest idealnie.

Nie podniecaj się tak. Pewnie niedługo rąsia z kolegami klepną wam na Siennej deweloperkę to się na asfalt kasa znajdzie. Chyba, że Pan kolega pisze właśnie tej sprawie

Nie zmienia to faktów. PiS chwali się rzeczami,których nie zrobił. Przeprosiłem pana redaktora za to,że nie doczytałem jego słusznych wniosków. Mały człowieku,który piszesz bez sensu,żeby coś napisac

Własnymi rękoma poeto, rencami to możesz odbierać wieś mac-a w jadłodajni. Do roboty się weź, doły do kopania czekają nygusie miesiąca.

o widzę Panie homonto, ze znów kolegów szukasz? Co jest, zabrali ci w szkole kanapki i szminkę to się dzieciaczek zbiesił ? Ponieważ twoje poglądy ukształtowały spadające na łeb kasztany sam rozumiesz, że polemika z tobą nie może być poważna społeczny marginesie.

I jeszcze będzie geotermia !

Myślę Zdzisiek, że jak spojrzysz na temat od strony -komu zależy żeby geotermii w Pabianicach nie było !!! to odpowiedź może się okazać całkiem ciekawa. Pzdr

Zdzisiek sam wiesz, że jednym z naczelnym haseł Ciebiady w wyborach prezydenckich była geotermia, ludzie przejrzeli na oczy i dziadowi dali aut, ale od koryta nie tak łatwo sie oderwać, więc o mniejszych gabarytach dostał w ZEC w zamian za wymarzone geotermie, ale zwolniło się nieco większe koryto, więc czym prędzej tam czmychnął, aby pewnie znowu realizować sie w dziedzinie mamienia geotermiami, bo ciemnogród to kupi,…i takie oszołomy rządzą i co ciekawe długo będą rządzić :)))…

kiedy do ciebie dotrze, że nie ma większej frajdy jak jechanie z taką kloaką jak twoja? Kiedy w końcu załapiesz, że na imprezę nie jesteś zaproszony, kiedy do ciebie dotrze , że turecki sweterek nie jest modny? Kiedy w końcu ogarniesz, że jesteś używany a nie używasz?Kiedy w końcu doczytasz, że książę Walii to był honorowy tytuł nadawany przez rzymian walijskim chłopcom reperowanym w kichę. Cóż taki los wybrałeś, widać lubisz

Może faktycznie nie powinien pisać o twoim prywatny życiu? Twoje koziej głębi ? W końcu to twoja sprawa przed kim klękasz i na kim kucasz. Tak naprawdę to gorąco ci współczuję, te nerwy kiedy chcesz iść spać a tu nie wiadomo dzwonisz domofonem, kłamiesz,że ulotki i do końca nie wiesz otworzą drzwi nie otworzą ? Jak ogarnąć ten cały dobytek tyle reklamówek, tyle kartonów ? a kiedy przyjdzie czas na relaks to jak przelać trunek przez bułeczkę kiedy łapy się trzęsą? I ta ludzka podłość, odstawiają koszyk pod marketem ale złotówkę zabierają. Pewnie chętnie byś coś zmienił w swoim życiu… Czytaj więcej »

sheepshaggersie co post to głośniej piszczysz, jak fanki na koncercie Bibera. Przecież już ustaliśmy, że ty nie masz towarzystwa, jesteś krypto-kozą i nosisz cwelowate ciuszki, straciłeś pracę ponieważ używałeś szpadel odwrotnym końcem a teraz czekasz na przyjazd uchodźców, żebyś miał kogo obsługiwać prócz tego spisz na klatkach schodowych , pierzesz w rzece, żywisz się jagodami, zimą korą i pędami a do miasta idziesz trzy dni. Rozumiem, że bronisz się przed swoim losem ale przeznaczenia nie zmienisz !!! Obiecaliśmy z kolegami naszym żonom i dziewczynom, że na sylwestra będzię pajac stąd moja propozycja dla ciebie. W następnej odsłonie opowiem ci kto… Czytaj więcej »

Wszystko na to wskazuje, że swoją wiedzę o życiu czerpałeś z 5577968 odcinków klanu. Jakiś czas temu na tym forum chciałeś zabłysnąć jaki to jesteś dowcipny, elokwentny, wyedukowany, prawie światowy. Niestety zostałeś szybko zweryfikowany jako zwykła hejtująca fleja nie masz ani wiedzy ani talentu, zwyczajny z ciebie pryszczaty cebulak. Pleciesz te swoje androny i podniecasz się za każdy razem jak możesz coś napisać. Nie wiem czy cię za młody trzymali w piwnicy? może krzywdził cię sąsiad? Masz to coś co różni cię od innych, to zrosty na łańcuchu DNA. W każdej społeczności funkcjonuje wielbłąd, na tym forum jesteś prawdziwym dromaderem.… Czytaj więcej »

Siurku, nikt ci nie powiedział, że takimi wierszykami wymienia się tylko gimbaza? I że polotem właśnie sięgasz tego poziomu?
Łyknij zatem te swoje psychotropy i połóż się do łóżeczka.
A może mamunia opowie ci jakąś kolejną bajeczkę, którą będziesz tu mógł wykorzystać, domorosły literaciku.

Nie wiem co tam mówią w tej twojej gmibazie słyszałem natomiast, że zabierają ci tam kanapki i zmuszają do różnych dziwnych rzeczy. Zmień tez w końcu lekarza, niezależnie od tego co podpowiada ci natura patomorfolog nie jest lekarzem pierwszego kontaktu, bywaj kózko.