Strona główna Aktualności Z miasta Gabinety dla wszystkich uczniów

Gabinety dla wszystkich uczniów

0

4,5 tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w Pabianicach może mieć bezpłatną opiekę stomatologiczną.

Jak pisaliśmy już  3 grudnia (WIĘCEJ), wyremontowane zostały gabinety stomatologiczne w Szkole Podstawowej nr 3 (dostępny dla wszystkich podstawówek) i Gimnazjum nr 3 (dla wszystkich trzech gimnazjów). Pabianickie Centrum Medyczne, które będzie występować o kontrakt z NFZ, zaproponowało SP 3 i Gimnazjum 3 ze względu na największą liczbę uczniów i warunki na prowadzenie gabinetu.

– Tylko te dwie szkoły miały gabinety stomatologiczne w takim stanie, że po remoncie i dostosowaniu do wymogów sanitarnych nadawały się do ponownego uruchomienia i tylko te szkoły – jako największe w mieście – miały liczbę uczniów wystarczającą, żeby wypełnić warunki NFZ – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Żeby gabinety ruszyły, potrzeba pieniędzy na unit stomatologiczny do SP 3. Doktor Zdzisław Orman, pomysłodawca tego projektu znalazł używane urządzenie w dobrej cenie.  Kosztuje 8 tys. zł, uchwała w tej sprawie jego zakupu stanie na najbliższej sesji rady miejskiej. Po zakupie unitu i ostatecznym przygotowaniu gabinetów, PCM będzie mogło wystąpić o kontrakt do NFZ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments