Strona główna Na sygnale Wypadki Kolizja na Nawrockiego. Droga hamowania miała ponad 50 metrów

Kolizja na Nawrockiego. Droga hamowania miała ponad 50 metrów

32
Kierujący BMW wjechał w tył Passata, który z kolei uderzył w zaparkowanego w zatoczce dostawczego Citroena. Sprawca najwyraźniej znacznie przekroczył prędkość.

Do kolizji doszło na ul. Nawrockiego przy rynku około godz. 18.30. Kierujący BMW jechał od strony Gawrońskiej i uderzył w tył Passata wyjeżdżającego z uliczki dojazdowej do starego pawilonu. Passat skręcał w lewo, w ulicę Nawrockiego, kierując się w stronę Grota Roweckiego.


Uderzenie było silne na tyle, że Passat odbijając się od BMW przestawił zaparkowanego w zatoczce Citroena. Kierujący BMW nie zdążył zatrzymać auta, choć ślady hamowania ciągnęły się ponad 50 metrów. Wszystko wskazuje na to, że jechał sporo ponad 50 km/h.

W pierwszym momencie kierujący BMW nie przyznawał się do winy. Ostatecznie przyjął mandat karny.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To przygłup. Przecież ktoś mu zajechał drogę. Nie ważne ile miał na liczniku, winnym tej kolizji był Passat wyjeżdżający z uliczki.😀

O ile dysponujesz uprawnieniami, zdaj pilnie w SP stosowny dokument!

Człowieku czy ty masz PJ? Mam nadzieje że nie, bo nie znasz podstwawowych przepisów.

zobacz gdzie uderzył w VW, w tył , a nie w prawy bok, czyli nikt mu nie zajechał , tylko gość w bmw po prostu zapier……..ł, bezmózg

Proponuje pobawić sie samochodzikami i spróbować przeanalizować zdarzenie wizualnie. Bo nie masz racji, a o zasadzie poruszania sie o po drogach nic nie wiesz.

heh… ciekawi mnie jedno , czemu tak bronisz bezmózga z beemki? kumpel , może sam lubisz poszaleć w swej beemie jak need for speed, czy po prostu zero wiedzy ?

A nie ciekawi cie dlaczego mijasz sie z prawdą?

gdzie się mijam? czy napisałem coś niezgodnego ze stanem faktycznym ? czy bezmózg z beemki nie zapier…..ł ?, spójrz jeszcze raz na zdjęcia, gdzie jest uderzony VW ? , w tył czy w bok ? , czy może oglądamy inne zdjęcia? co jest żałosny dzieciaku, brak argumentów do dyskusji ?

BMW, ale zaskoczenie.

Przy takiej nawierzchni jadąc 100 km/h droga hamowania wynosi około 50m.
Jeśli więc wynosi ona więcej to przypadek nadaje się do zabrania prawa jazdy.
Dlaczego więc tylko mandat? A jakby pieszy wtargnął na ulicę?

No to teraz policyjny techniku, kalkulator w dłoń i liczymy prędkość Bremy 🙂

No i się doigrał… to BMW już nie raz pędziło przez Bugaj.
Dobrze że nikogo nie zabił pajac…

BMW. Zobowiązuje.
W tych samochodach nikt normalny nie jeździ

Nikt normalny nie jeździ? Ty nie jeździsz bo Cię nie stać.

Dobrze, że Passat wyhamował dresa z BMW bo by pewnie przeleciał w powietrzu skrzyżowanie na czerwonym.

Ja wiem, że fajnie się ciśnie patusów obsługujących Bolid Młodzieży Wiejskiej ale jakby nie patrzeć… gość odpowie za nadmierną prędkość ale to ten drugi pojazd mu wyjechał i nie ustąpił pierwszeństwa.

odpowiem to samo co poprzednio: zobacz gdzie uderzył w VW, w tył , a nie w prawy bok, czyli nikt mu nie zajechał , tylko gość w bmw po prostu zapier……..ł, bezmózg

Proponuje pobawić sie samochodzikami i spróbować przeanalizować zdarzenie wizualnie. Bo nie masz racji, a o zasadzie poruszania sie o po drogach nic nie wiesz.

Maki jaki ty jesteś żałosny. Wiejskie pierdolenie czy w bok czy w tył. Ważne jest w jakiej odległości od wyjazdu Passata bmw go uderzyło. A po zdjęciach widać, że w znacznej. Taki sam głupi jesteś jak ten z bmw.

Dostał mandat, bo miał pierszeństwo, a somsiad mu passatem ftargnął, dopże, że sdonrzył wychamować, o fłos ot tragedji…

I w dodatku ABS nie działa 🙂

O ile ten egzemplarz był w niego w ogóle wyposażony 😉

BMW to stan umysłu

Koszt naprawy przekroczy wartość auta.

Szkoda, że milicja nie zgrała sobie filmików spod Carrefour i z Wajsówny. Debil z BMW straciłby prawko. Określam go debilem bo tylko bezmózg po drodze gdzie znajduje się Strefa zamieszkania teoretycznie bezpieczna strefa dla pieszych zapierdziela jak szalony. Jak to się mówi Przyszła kryska na matyska. Można wszystko ale z głową a debili jak widać nie brakuje….

Z kur wiel musiał mić ze 150 na liczniku …………………….

W tego rodzaju zdarzeniach polecam wszystkim wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie.
W skrócie : wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej kierowca widząc nadjeżdżający pojazd z pierwszeństwem domniemywa , że pojazd na drodze z pierwszeństwem porusza się zgodnie z obowiązującą na tym odcinku prędkością.
Wyrok : winnym zdarzenia był pojazd poruszający się na drodze z pierwszeństwem wskutek przekroczenia doposzczlnej prędkości.

Przydałby się taki sędzia i u nas, który dałby do myślenia sebixom wyklętym w ich beemach za 2200zł…
A i ten ślad hamowania zostawiłbym, domalował jeszcze nad nim surowy wyrok( np 2 lata i 10000zł) dla tego kierowcy i niech innym, którzy lubią sobie zapitalać po mieście ponad stówę, dałoby to do myślenia

Wyrok sądu w Koszalinie:
Sytuacja: Jak opisana przez Two
Wyrok: Winny kierowca wyjezdzajacy z drogi z pierwszeństwem.
Uzasadnienie: przekroczenie prędkości nie może dawać powodu do nieustapienia pierwszeństwa, gdyż obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, a kierowca widząc szybko poruszający się pojazd nie może przypuszczać że jedzie on zgodnie z przepisami.
Wniosek: Ile sądów tyle wyroków, wszystko zależy od biegłego

Kierujący VW wymusił pierwszeństwo przecież , to chore co się dzieje w tym państwie bez prawia.

Wystarczy wieczorem podjechać na skrzyżowaniu przy Carrefourze i zobaczyć jak Bmw passaty i inne pseudo tuningowe golfy1.8 robią bałagan. Jakoś policji tutaj nie widuje. Pewnie po tym zdarzeniu jakieś 2 patrole się przewina, ale za miesiąc wszystko wróci do normy. Dalej będą piszczeli oponami po nocach ze okna noe można otworzyć bo dziecko obudza.

No właśnie. Kulsony do roboty!